anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy uczycie słowa cwaniak jest traktowane jako obraźliwe w komentarzu

MAMY ROZWIĄZANIE!
kafia333
#8 Zapaleniec#

Klient zakupił u mnie uzywana sprawną bez uszkodzeń myszkę komputerową .W opisie poinformowałam o stanie oraz że posiada rysy na ślizgach. 

Klient w ostatnim momencie przed 14 dniem zgłosił zwrot "niezgodny z opisem" 

Zwrócił mi myszkę w stanie niedziałającej uszkodzonej ,ubitej i pękniętej w jednym rogu co najgorsze zerwał oryginalne ślizgacze. zwrócił towar niekompletny brak kabla USB oraz części opakowania .Bardzo niechlujnie przyciol i przykleił coś z szablonu taśmy 3m , po czym oskarżył mnie że to ja zrobiłam żebym nie musiała mu oddawać pieniędzy za myszkę a on zgłosi do POK i tak odzyska sobie hajs.

Zgłosił sprawę do POK.

Na koniec dostałam komentarz  z wyzwiskiem od cwaniaków 

Z tego co wiem allegro nie ma tego słowa w słowniku jako obraźliwe ..

Moje pytanie jak prawnie odpisać na taki komentarz żeby mi go usunęli 

Tu się kłania kodeks k. Art 216 bodajże 

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
LEW433
#21 Demiurg#

Zgłosił do POK i otrzymał, więc albo źle odpowiadałeś w dyskusji albo nie odpowiadałeś. Skoro tak było że zniszczył to Allegro oddało środki bez dyskusji? Nie wiem. czy to słowo spowoduje wygranie sprawy w sądzie. Nie szkoda czasu i środków, ale każdy musi to przemyśleć sam.

oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Wydaje mi się że użycie słowa cwaniak w stosunku do sprzedawcy nie jest obraźliwe natomiast jak cwaniakiem nazwiesz klienta to wtedy słowo jest uznawane jako obraźliwe.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Komentarz możesz zgłosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=51b99f53-f844-4aca-ae85-35363ce7a272 Jeżeli Allegro uzna, że ocena narusza zasady, zostanie usunięta. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kafia333 Cześć. Przesłałam Twoje pytanie do konsultacji i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
DrapexPL
#12 Orędownik#

Bez kontekstu ciężko się wypowiedzieć.

Jak brzmiał komentarz?

Na przykład słowo "pies" same w sobie nie jest obraźliwe... natomiast nazwanie kogoś psem... (zwłaszcza policjanta) już może.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A nazwanie marszałka psem????🤔

oznacz moderatorów
kafia333
#8 Zapaleniec#

IMG_20220129_104306.jpg

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nawet jak komentarza zostanie usunięty, co nie jest oczywiste, to słowo"cwaniak" może zastąpić czymś innym i wystawić powtórnie komentarz.

oznacz moderatorów
DrapexPL
#12 Orędownik#

W mojej ocenie narusza regulamin ale allegro niech się wypowie. Komentarz sugeruje, że opisana sytuacja była celowa, zaplanowana przez sprzedawcę a transakcja miała na celu próbę wyłudzenia pieniędzy. Tak przynajmniej to odbieram. Mógł napisać, że nie poleca lub że z powyższego powodu odradza zakupy.

oznacz moderatorów
kafia333
#8 Zapaleniec#

 dziękuje za udzielenie odpowiedzi

staram tylko się dowieść prawdy bo to ja zostałam oczerniona nie słusznie

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@kafia333 

Zobaczyłem sobie na tą aukcję i myszka po fotkach była w bardzo dobrym stanie przed wysyłką.

Jeżeli chce mieć stan "exelent" to niech sobie idzie do xkomu i kupi zupełnie nową mychę za odpowiednio wiekszy hajs.

Jeżeli chodzi o słowo "cwaniak" którego użyto to można zamienić to dalej na słowo - kombinator, a dalej na słowo oszust a to jest już grube.

Jedynym cwaniaczkiem jeżeli już tak opisywać tutaj kogoś, jest ten człowiek który kupił tą myszkę a następnie ją popsuł i taką zwrócił.

 

Taka mała dygresja jeszcze tylko co do samego opisu aukcji - ja bym do rzeczy używanych nie dodawał zdjęć które prezentują fabrycznie nowy przedmiot.

Niektórzy są po prostu niespełna rozumu i może im się prze to pomerdać, rzecz nowa z "używaną".

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Skill_Player @kafia333 Ja również odradzam używanie zdjęć fabrycznie nowego produktu w takich aukcjach - sam często dostaję białej gorączki kiedy czegoś szukam w kategorii używane a połowa ofert ma zdjęcia katalogowe...

Mogę jeszcze podpowiedzieć, że w przypadku jeśli sprzedaje się pojedynczą sztukę rzeczy używanej a ta posiada numery seryjne to warto wrzucić zdjęcie na którym wyraźnie widać te numery. Mogło dojść do sytuacji w której kupujący odesłał inny egzemplarz myszki niż ten który zakupił.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Allegro wymaga od firm białego tła i to jest przyczyna wrzucania tych zdjęć katalogowych. Łatwiej wrzucić zdjęcie z netu niż edytować 100 realnych fotek.

oznacz moderatorów
kafia333
#8 Zapaleniec#

Taka mi myszka wróciła

IMG_20220120_112709.jpg

IMG_20220120_112822.jpg

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

🤔nie widać obrazków

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Szanowne Moderatorki, prośba o udostępnienie zdjęć zwróconego przez klienta towaru.

Chyba, że serwis Allegro boi się prawdy? W takim wypadku przepraszam za prośbę (~.^)

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Skill_Player Zdjęcia są już widoczne dla wszystkich. 

Odpowiadając natomiast na główne pytanie autora tego wątku. Nie, to słowo nie jest zakwalifikowane jako obraźliwe stąd też nie możemy usunąć tej oceny. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_  Bardzo dziękuję.

Widać, że sprzęt jest uszkodzony a nie był.

To jest dziwne jak można tak zaorać sprzęt w przeciągu kilku dni i pytanie co ten kupujący z nim robił? Mój Razer Deathadder V2 po kilku latach katowania w WoT nie dorobił się takiego pęknięcia obudowy.

Prawdopodobnie mamy tutaj do czynienia z jakimś mokrym snem kupującego aby zostać gwiazdą e-sportu. Szkoda, że odbywa się to ze stratą dla uczciwego sprzedawcy.

 

@kafia333  jedyne co Ci pozostaje (bo oczywiście serwis nie poczuje się przynajmniej do usunięcia niesłusznego nega) to koniecznie odpowiedzieć temu człowiekowi na ten negatywny komentarz dodając  w opisie link do fotki przedstawiającej stan towaru po zwrocie.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@kafia333 
Nie wiem czy nazywanie kogoś cwaniakiem narusza zasady Allegro, bo mowa tu tzw. "zasadach Allegro" a nie słowach powszechnie uznanych za obraźliwe i służących najczęściej do wzmocnienia nawoływania do nienawiści lub przynajmniej wyrządzenia przez innych szkody drugiej osobie - zasady Allegro zaś w zbyt wielu miejscach znacznie odbiegają od przyjętych norm społecznych trudno więc obiektywnie to ocenić (zasady Allegro są subiektywne podobnie jak zgodnie z regulaminem same oceny).
Znany jest jednak (niedawny) przypadek gdy Allegro skasowało komentarz zawierający słowo "patałach" ale nie zablokowało możliwości wypowiadania się tym forum osobom, których przekonania i intencje są reprezentowane nawoływaniami brzmiącymi dokładnie tak (cytat):
"nie używaj słowa patałach. Napisz nieudacznik, albo kłamca".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów