anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w tym przypadku muszę rezygnować z zakupu?

Client:89986192
#7 Wielbiciel#

Udało mi się zakupić przedmiot. Niestety kilka godzin po transakcji, sprzedawca wysłał wiadomość, że mam anulować zakup bo cena była błędem.  Produkt był kupiony w cenie 5 zł , obecna cena 55 zł. Wiem , że istnieje prawo pozwalające powołać się sprzedawcy na błąd o ile różnica w cenie jest rażąca. W tym przypadku mam wątpliwości czy ta różnica należy do rażących, dodam też że to chiński produkt dostępny na chińskich aukcjach w cenie 4-15zł. Czy w tej sytuacji oceniając wartość przedmiotu bierzemy ceny jakie można spotkać w kraju, czy istotna jest cena taka jaką możemy spotkać przy tym produkcie ogólnie na świecie?

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

xyz96
#21 Demiurg#

O tym, czy to rażący błąd w cenie może zadecydować tylko sąd. Moim zdaniem masz prawo domagać się wysyłki i absolutnie nie masz żadnego obowiązku niczego anulować i nie anuluj. Możesz otworzyć Dyskusję sprzedawcy i domagać się wysyłki - pomoże Ci tam pracownik Allegro.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

W tym przypadku widać że sprzedawca popełnił błąd w cenie przy wystawianiu i napisał 5 zł zamiast 55 zł .Ma ewidentne podstawy do walki w sądzie aby transakcja mogła zostać nieznana .

oznacz moderatorów

Client:89986192
#7 Wielbiciel#

Tylko co stanowi o wartości przedmiotu. Chińczyk ma za 4 zł, inni sprzedawcy krajowi za 18-23, a ten konkretny daje 55 bo tak ma ochotę i jak tu ustalić jaką wartość ma przedmiot.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:89986192 oczywiście że to błąd 5 zł a 55 zł 😞  co ma cena na świecie ? zamów opłać vat, cło, transport itp. Sprzedawca powołał się na błąd i wypowiedział umowę, wszytko zgodnie z prawem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:89986192
#7 Wielbiciel#

Akurat chińszczyznę łatwo zamówić darmową przesyłką. Jedynie oczekiwanie na dostawę jest dłuższe. Cena jaką sprzedawca sobie ustalił 55zł jest wyższa od tej jaką widać u innych krajowych sprzedawców posiadających ten produkt (18-23).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:89986192 Ten produkt tzn. jaki?😁

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:89986192 Skoro piszesz, że Chińczyk sprzedaje najtaniej za 4 PLN to z pewnością 5 PLN było pomyłką, żadnego zarobku 😉

Odpuściłbym 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

jak inni sprzedają po 18 zł to jaki sens jest się szarpać o kilkanaście złotych różnicy. Kup gdzie indziej i olej temat. 

Sprzedawca jak nie będzie chciał to i tak Ci nie wyśle. Prowizje allegro i tak zapłaci, więc tu żadnej interwencji ze strony serwisu nie będzie. 

@xyz96 nie słuchaj, on każdego odwołuje do dyskusji, albo do sądu. To nasz taki taki lokalny świetlisty doradca :DDDD

Szkoda Twoich nerwów jak i sprzedającego, trzeba podejść do tego po ludzku. Zwłaszcza, że w grę wchodzą znikome kwoty. 

Miłego wieczoru  

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No i już się zaczyna. To ja też coś napiszę - pamiętaj, że mimo nazwy działu Dyskusje kupujących, 99% osób tu odpowiadających to sprzedawcy, którzy moim zdaniem zawsze trzymają stronę innego sprzedawcy. Często nie warto ich słuchać, bo wprowadzają kupujących w błąd.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jak zawsze ten sam śpiew "prawie każdy sprzedawca wprowadza w błąd" ,totalna bzdura .Każdy doświadczony  sprzedawca potrafi lepiej doradzić niż ktoś co o handlu nie ma doświadczenia.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Oczywiście, śpiewać każdy może. Wywołano mnie, to śpiewam swoje. A z tymi "poradami doświadczonych sprzedawców" trzeba bardzo uważać.

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Po obu stronach bywają tacy co śpiewają fałszywym głosem .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale tu jest 99% sprzedawców, więc wiadomo czyj fałszywy śpiew znacząco dominuje 🙂

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Te 99% to tylko twoje wyliczenia ,rzeczywistość jest inna ,każdy sprzedawca jest również kupującym a nie każdy kupiec ma pojęcie o handlu.

oznacz moderatorów

Client:89986192
#7 Wielbiciel#

To prawda normalnie nie ma się ochoty człowiek z nikim szarpać, oddaje i nie robi problemu. Niemniej sprzedawca był wyjątkowo nieuprzejmy, tonem rozkazującym wydał polecenie oddania przedmiotu, nawet nie przeprosił. Naciąga innych windując ceny. Odpuścić i dać za wygraną komuś takiemu to wyjątkowo nieprzyjemna opcja (tak wiem nie mam wyjścia..)  

oznacz moderatorów

MariuszBarabas
#9 Pomysłodawca#

Normalnie bym odpuścił, też sprzedaję i czasem wpadka się zdarzy ale jeżeli on zarządzał i był nieuprzejmy to inna kwestia. Moje zdanie jako sprzedawcy na tym ciężkim allegro : jak jest chamski to otwórz dyskusję i zarządzaj towaru. Do sądu nie powinien pójść, gdyż czas to też pieniądz. Pomyłki się zdarzają ale jakby był miły i wyjaśnił to inna sprawa a jak jest chamski to po chamsku z takim.

oznacz moderatorów

MariuszBarabas
#9 Pomysłodawca#

A jeśli chodzi o anulowanie to tak jak @LEW433 wspomniał, po anulowaniu komentarza nie wystawiasz dlatego tak nalegał na anulowanie. Jeśli sobie odpuścisz to też dobrze ale nie odstępuje od umowy i nie anuluj transakcji, pamiętaj sam fakt poinformowania sprzedającego pisemnie: mail, dyskusja na allegro, jest odstąpieniem od umowy, kupujący zwracając ci pieniądze z allegro zwrot prowizji otrzyma, gdyż allegro zauważy zwrot pieniędzy. A potem wystaw komentarz może nie negatywny, chociaż za chamskie zachowanie....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:89986192 Możesz żądać, szarpać się ze sprzedawcą. Warto? Ja bym poszukał u innego. 😆 Jak anulujesz nie masz możliwości wystawienia komentarza, pamiętaj.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Client:89986192  anulując zakup pozbawisz się prawa do komentarza i dyskusji z kramarczykiem . pod żadnym pozorem nie daj się na to namówić . a skoro uczciwi sprzedawcy oferują ten sam towar nawet taniej , to nie może być mowy o wyzyskaniu błędu . zapłać za towar i domagaj się wydania w umówionej cenie . w razie kłopotów allegro udzieli ci wsparcia w sporze z kramarczykiem .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów