anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy wam też Allegro rozpoczyna dyskusje?

Client:44052296
#21 Demiurg#

Ostatnio kupiłem przedmiot od młodego sprzedawcy (niecały miesiąc). Oferta była tak atrakcyjna że allegro zawiesiło mu konto 😃 i usunęło wszystkie oferty. Pomyślałem no cóż każdemu może się zdarzyć Całe szczęście wybrałem przesyłkę za pobraniem nie musze występować do POK. O dziwo przesyłka najpierw w przygotowaniu potem wysłana a jutro dostawa??? Myślę co jest grane no ale przed wysyłką pisze do sprzedawcy wyśle Pan realne zdjęcia przedmiotu nie chce kupić kota w worku. Brak odzewu. Pisze do pomocy allegro czemu sprzedawca ma zawieszone konto i usunięte wszystkie oferty a mimo to towar w drodze. Nawet niema zrzutu karty po zakupie. Opisali że weryfikują sprawę i dadzą odpowiedz. Teraz patrzę odpowiedz z Dział Bezpieczeństwa Transakcji że w moim imieniu otworzyli dyskusje temat „nie otrzymałem produktu” ? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:44052296 Zawieszenie konta sprzedawcy nie zwalnia go z obowiązku wywiązania się z umowy sprzedaży. Jeśli zamówiłeś towar, to go odbierz. Nie chcesz odebrać, nie odbieraj i wyślij sprzedawcy mailem swoją rezygnację z zakupu, czyli odstąpienie od umowy. W takiej sytuacji może on żądać od Ciebie zwrotu kosztów powrotu paczki, tylko powrotu. Allegro może otworzyć Dyskusję w takim przypadku.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 100% w sedno

allegro tak działa - po odpowiadać na twoje maile - niech sprzedawca się męczy i coś pisze

 

ja jako sprzedawca też tak miałem - nagle z **piiip**  (https://slang.pl/z-**piiip**/)

dyskusja - zadzwoniłem do kupującego o co mu chodzi - odpowiedź - pytałem się allegro o parę kwestii bo czegoś nie rozumiałem w serwisie

ale na poważnie - otwieranie dyskusji bez zgody Kupującego jest wpierdzielaniem się serwisu

w umowę i jest jechaniem trochę po bandzie bo w nowomowie allegro dyskusja = reklamacja

czyli allegro bez wiedzy kupującego i jego zgody składa w jego imieniu reklamację odnośnie zawartej umowy

ustawa konsumencka zabrania zmian beneficjenta umowy

 

--------------------------------------------------------------------------------------

właśnie allegro wpierdzieliło sie w moją wypowiedź i zmieniło wpis uniemożliwiając podanie wam linków

**piiip**  - zastąpcie słowem d u p y pisanym bez spacji  🙂

 

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kupuj od sprzedawców z uznaną przez innych klientów reputacją (ocena sprzedawcy) i najlepiej od sklepów tym bardziej zależy aby klient był zadowolony i łatwiej reklamować produkt .Sam osobiście kupuje tylko u takich co mają pozytywne opinie powyżej 99% i to mi daje poczucie bezpieczeństwa i nie muszę robić zwrotów i reklamacji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:44052296 Czyli sprzedający wywiązał się z oferty, kupiłeś a on go wysłał, czego więcej oczekujesz?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@LEW433  tak towar wysłany i jutro mam go dostac. Mam obawy co do prawdziwości oferty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, są programy ochrony kupujących: POK.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:44052296 
Czy mógłbyś zacytować treść otwierającą dyskusję pomiędzy Tobą, a Sprzedającym ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@A3dam 

"Powód otwarcia dyskusji:nie otrzymałem produktu

Dzień dobry,

klient zgłosił nam, iż do tej pory jego zamówienie nie zostało zrealizowane.

Proszę sprzedajacego o niezwłoczne załączenie potwierdzenia nadania przesyłki."

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:44052296 Cześć. Pracownik Allegro otworzył dyskusję ze sprzedającym, aby Ci pomóc w rozwiązaniu sprawy. Twoja paczka jest już w rękach kuriera, zatem niebawem powinna zostać doręczona. Daj proszę znać w dyskusji, czy towar jest zgodny z opisem.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów