anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy wiadomość od Sprzedającego jest wiążąca?

MAMY ROZWIĄZANIE!
master14255
#1 Nowicjusz#

Witam serdecznie, noszę się z zamiarem kupna felg z tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/opel-gm-felgi-aluminiowe-kola-17-oryginalne-10103487484

Nie miałem pewności co do tego czy felgi są proste - zadałem pytanie sprzedającemu, ale brak odpowiedzi. Wysłałem więc mms z takim samym zapytaniem wraz ze screenem z aukcji i otrzymałem odpowiedź, że owszem są proste.

Teraz pytanie zasadnicze - czy w przypadku kiedy felgi po odebraniu okażą się krzywe, będę mógł wystąpić o zwrot do sprzedającego wraz z kosztami przesyłki w obie strony (w tym wypadku ok.200zł)? Co w przypadku gdy się nie zgodzi na to lub nie przyjmie przesyłki? Brak płatności PayU - tylko pobranie.

Jakie zastosowanie ma tutaj program ochrony kupujących ?

*sprzedający nie wystawia faktury - czy to może stworzyć problem ze zwrotem?

Proszę o radę.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

W przypadku zwrotu bez podania przyczyny sprzedający zwraca Ci najtańszy koszt wysyłki oferowany dla danej aukcji (w tym wypadku 200 zł). W przypadku reklamacji zwracane są wszystkie koszty (łącznie z kosztem odesłania, ten zależy od tego w jaki sposób zdecydujesz się odesłać paczkę). 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@master14255 Tak, ta odpowiedź sprzedawcy jest dowodem. Jeśli otrzymasz krzywe felgi, możesz złożyć reklamację. Przy zasadnej reklamacji sprzedawca ma obowiązek zwrócić wszystkie koszty, także koszty przesyłek w obie strony. Jeśli będzie problem, otworzysz mu spór, w którym pomoże Ci pracownik Allegro.

oznacz moderatorów