anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Windowsy 10 Home za 250 zł są legalne?

ewkac
#7 Wielbiciel#

Czy oferty z Windowsem 10 Home za 250 zł (wersja Box z pendrivem) są legalne?

Pytam, bo Windows 10 na stronie Microsoftu oraz w sklepach komputerowych jest mniej więcej po 600 zł.

Z góry dzięki

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

az1rael
#21 Demiurg#

są różne legalne kody do zakupu nie tylko oficjalna licencja z microsoftu za złoto

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

ja za swojego win 11 64 bitowego home dałem 2 lata temu za kod aktywacyjny 183zł

oznacz moderatorów

ewkac
#7 Wielbiciel#

Tak, ja wiem że może być taniej u różnych pośredników, ale kilka lat temu na Allegro była taka sytuacja, że Windowsy czy Office sprzedawali za 5-10 zł. O ile wiem to Allegro już ukróciło te praktyki i teraz jest wszystko na legalu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

5-10zl to nie 250zł, może to być w pełni legalny, najlepiej kupić od zaufanego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Zależy jak na to patrzeć i czy to produkt nowy czy używany.

W przypadku produktu używanego (licencja to też produkt), licencja często zabrania dalszej odsprzedaży przez użytkownika końcowego, ale TSUE uznał takie zapisy za nieważne z mocy prawa (zapisy umowy sprzeczne z obowiązującym prawem są nieważne). Dotyczy to zarówno produktów fizycznych jak i cyfrowych. Sprzedający musi jednak przekazać kupującemu wszystko co otrzymał przy zakupie, wraz z ewentualnymi kopiami zapasowymi.

Trzeba też uważać na wersję MSDN, tych nie można odsprzedać, gdyż nie kupuje się ich na własność. Tutaj licencja jest tylko udostępniana na określonych warunkach (w razie odsprzedaży taki produkt miałby wadę prawna, bo nie można sprzedawać czegoś do czego nie ma się prawa własności).

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ewkac  Jeszcze rok wcześniej można by było rzeczywiście mieć wątpliwość.  Ale obecnie wiadomo że pomoc dla  Win10 powoli zmierza do zamknięcia, wspomagany będzie tylko Windows 11 i wkrótce 12.

Jeśli ktoś ma zapas Windowsa 10 to zrozumiałe że chętnie się tego pozbędzie za cenę nawet niższą.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Win 10 mozna do 11 za friko podniesc oryginalna wersje

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Tymczasem jeszcze można uaktualnić, ale jak jeszcze długo?

oznacz moderatorów