anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy z allegro protect mogę odzyskać również poniesione koszty odesłania towaru?

grzesiek546
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

kupiłem przedmiot z Chin i okazało się że to podróbka. Sprzedający napisał żebym mu to odesłał i zwróci mi wszystkie koszty razem z kosztami odesłania. Jednak paczka po wysłaniu utknęła gdzieś w Chinach i od dwóch tygodni stoi. Chińczyk jej nie odbiera. Odpisuje żeby czekać bo on coś załatwia i tyle. Czy z allegro protect mogę też odzyskać koszty poniesione na odesłanie ? Jeśli tak to w jaki sposób mam wypełnić wniosek aby odzyskać poniesione koszty? Prosiłbym o pomoc 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

az1rael
#21 Demiurg#
Część II. Wyłączenia z Allegro Protect

Allegro Protect nie obejmuje sytuacji, gdy:

  1. Umowa została zawarta i zrealizowana na zasadach innych niż określono w Regulaminie Allegro.

  2. Konto Kupującego zostało zawieszone na podstawie artykułu 8.4, podpunkt d) lub nie uregulował wszystkich należności wobec Spółki.

  3. Kupujący działał z intencją nabycia Towaru wadliwego bądź niezgodnego z opisem.

  4. Kupujący nie podał poprawnych danych kontaktowych.

  5. Kupujący otrzymał inne środki rekompensujące stratę związaną z nabyciem Towaru, który był przedmiotem zgłoszenia.

  6. Oferta lub działanie Kupującego nie były zgodne z Regulaminem Allegro, w szczególności Towar nie był dopuszczony do obrotu na Allegro z uwagi na wykaz towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo, wskazanych w Regulaminie Allegro.

  7. Towar został przekazany osobiście bądź za pośrednictwem osoby niebędącej operatorem pocztowym i dokonano zapłaty za Towar w miejscu jego odbioru.

  8. Towar uległ zniszczeniu lub został zagubiony podczas transportu z winy przewoźnika.

  1. Zapłata za Towar została dokonana za pomocą bonów lub kodów, innych niż Karty podarunkowe Allegro lub Kupony za Monety, do wysokości wartości tego bonu lub kodu. W przypadku, w którym zapłata za Towar przewyższyła wartość bonu lub kodu stosuje się zasady określone w niniejszym załączniku, w zakresie kwoty przewyższającej tą wartość.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

o koszt paczki to ja się bym nie bał jak utknęło na cle to ci dopiero mogą dowalić opłaty celno - skarbowe 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@grzesiek546 AP to forma rekompensaty, możesz otrzymać taki zwrot ale nie oznacza to wcale że musi to być całościowy zwrot - może to być jakiś tylko procent.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pecela z tego co się orientuję ty się kiedyś wypowiadałeś na temat opłat przewozowych na linii Polska- Chiny 

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@az1rael

Wszystko zależy od rodzaju usługi. Inne warunki są dla listów, a inne dla paczek.

Przesyłkę o masie do 2 kg i wymiarach dł + szer + wys <= 90 cm, a najdłuższy bok <= 60 cm, można wysłać jako list (zwykły, polecony lub Global Expres).

 

@grzesiek546 
Jaki rodzaj wysyłki i czy była dołączona deklaracja celna CN22 lub CN23 (w przypadku wysyłki Pocztą Polską). Co to rodzaju przesyłki, to jak pierwsza litera w nr przesyłki to "R", to jest to list polecony; jak "C" to Paczka Pocztowa; jak "E" to kurier EMS; jak "L" to Global Expres.

 

oznacz moderatorów

grzesiek546
#7 Wielbiciel#

Wysłałem to przez FedEx i podpisywałem jakiś kwit który był dołączony do paczki 

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@grzesiek546 

To jak chińczyk nie odbierze lub chiński urząd celny nie przepuści, to opłata za zwrot będzie liczona wg cennika Fedex w Chinach.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pecela powiało grozą nawet boję się spytać ile

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Za paczkę 1 kg ok 350 - 1200 zł + opłata Fedex Polska.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@grzesiek546 bardziej bym się bał o cło Vat oraz sprawę karną za wysyłanie podróbek 😞

Spółka w ramach Allegro Protect umożliwia zarejestrowanemu Kupującemu ubieganie się o rekompensatę, w przypadku gdy:

a) zapłacił za Towar, ale go nie otrzymał;

b) otrzymał Towar niezgodny z zawartą umową, posiadający wartość istotnie niższą od Towaru opisanego w ofercie;

  1. W przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w pkt 1 ppkt a i b powyżej, gdzie płatności za Towar dokonano za pomocą opcji usług płatniczych udostępnianych w Allegro, Allegro Protect umożliwia ponadto Kupującemu rekompensatę kosztów przesyłki oraz kosztów odesłania Towaru, obejmującą wartość doznanej przez Kupującego szkody.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

grzesiek546
#7 Wielbiciel#

Ale jak wpisałem na paczce prawidłową nazwę tej podróbki a nie oryginału. I odsyłałem towar. Jeszcze by tego brakowało żeby mi sprawę założyli za takie g….

oznacz moderatorów