anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy za sprzedawcę Allegro dodaję zdjęcie przedmiotu ?

markus67
#7 Wielbiciel#

Sugerując się zdjęciem z aukcji oryginalnych pilników BEFANA dokonałem zakupu. W rzeczywistości otrzymałem pilniki z Chin nie odpowiadające wyglądem pilników ze zdjęcia aukcji.

20210531_110739.jpg

 

20210531_110753.jpg

 

Sprzedający twierdzi, że nie dodawał zdjęcia pilników Befana do aukcji. Czy jest to możliwe ?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Masz prawo je zwrócić bo nie odpowiadają tego co feruje na aukcji.
Masz prawo zgłosić aukcję do allegro, że to podróbka bo na zdjęciach widać logo producenta.
Sprzedający mógł nie wysłać zdjęcia do aukcji ale cała produktyzacja allegro mogła mu te zdjęcie podsunąć gdy ktoś wcześniej to zrobił.
Ogólnie nawet jeżeli go nie wysłał to powinien zadbać by zdjęcie odpowiadało sprzedawanemu produktowi.

Pamiętaj by żądać pełnej kwoty wraz z kosztami wysyłki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@markus67 Ciebie nie powinno interesować, kto dodał zdjęcia. Jeżeli na aukcji były zdjęcia wprowadzające w błąd, masz prawo do reklamacji. Zdjęcia są częścią opisu transakcji. Reklamowany towar odsyłasz na koszt sprzedawcy, czyli płacisz za odesłanie, a on ma obowiązek zwrócić Ci ten koszt, potem towar wymienić na zgodny ze zdjęciami, a jeśli takiego nie ma, musi Ci oddać pieniądze wraz z kosztem dostawy, czyli zwraca za towar + za wysyłkę + za odesłanie. Jeżeli będziesz miał problem z reklamacją, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w której wsparcia udzieli Ci pracownik Allegro.

oznacz moderatorów

markus67
#7 Wielbiciel#

Sprzedający pieniądze oddał. Ja wcześniej wystawiłem negatywny komentarz za transakcje. Teraz sprzedający prosi o odwołanie negatywnego komentarza. Czy cofnąć negatywną ocenę sprzedającego ?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@markus67 

Kolego, żeby była jasność, ja jestem sprzedającym.  Wg mnie ten sprzedający od którego kupiłeś nie miał świadomości że te zdjęcie się pojawiło. Z drugiej strony on źle powiązał produkt. Rozumiem że poczuł się do winy i sprawnie zwrócił Ci pieniądze? Ja proponuje abyś to Ty ocenił czy czujesz się oszukany czy było to nieporozumienie które zostało rozwiązane w sposób który Cię satysfakcjonuje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@markus67 Sam musisz wiedzieć jak wyglądało twoje rozmowy ze sprzedawcą, na tej podstawie podejmij decyzję. Jeżeli ALL zawiniło to może ALL przeprosi!!!😁

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Tak, dodaje. Kwestia produktyzacji. Dzięki temu zakupy dla klientów są mniej zrozumiałe.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@serwis-texas you made my day 😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@markus67 nie dało Ci do myślenia że kupujesz pilniki warte ponad 100 zł za 15 zł 😄

Tak allegro przy produktyzacji dodaje swoje zdjęcie, chociaż Ciebie to nie powinno interesować i powinieneś dostać co na zdjęciu 😞  Prawdopodobnie źle zostały połączone aukcje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

markus67
#7 Wielbiciel#

Sugerowałem się ceną za pilniki i zdjęciem z aukcji oraz nazwą BEFANA.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli te fotki to nie jest robota sprzedawcy tylko tej produktyzacji allegro to oni powinni się sami ukarać a was obu przeprosić.

oznacz moderatorów

markus67
#7 Wielbiciel#

Dlatego też wycofałem ocenę sprzedającego.

oznacz moderatorów