anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dane osobowe

pk_90
#7 Wielbiciel#

Witam, czy sprzedający widzi moje dane osobowe które podałem przy rejestracji konta ? Czy tylko dane które wpisałem do wysyłki paczki ?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

az1rael
#21 Demiurg#

Te z nadania widzi

oznacz moderatorów

pk_90
#7 Wielbiciel#

Zamawialem towar za pobraniem na adres domowy. Sprzedający wysłał paczkę ale zapomniał zaznaczyć pobrania. Poprosiłem sprzedającego aby zmienił formę płatności na fakturze na przelew żeby księgowość mogla zrobić przelew. Od tamtej czasu nie dostałem odpowiedzi od sprzedającego dom że to duża sieć sklepów AGD RTV. Po pół roku dostałem wezwanie z kancelarii adwokackiej do zapłaty na adres prywatny. Pytanie dlaczego allegro udostępniło w takiej sytuacji dane osobiste. Wezwanie do już powinni wysłać na firmę

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@pk_90  "Zamawialem towar za pobraniem na adres domowy"

" Po pół roku dostałem wezwanie z kancelarii adwokackiej do zapłaty na adres prywatny. Pytanie dlaczego allegro udostępniło w takiej sytuacji dane osobiste"

 

No i wszystko sie zgadza . Sprzedajacy widział Twój adres domowy i na takie też adres wysłał wezwanie do zapłaty. Allegro niczego nie musiało udostepniac. Sam go podałeś jako adres dostawy i siebie jako odbiorce

oznacz moderatorów

pk_90
#7 Wielbiciel#

Nie podałem adresu domowego tylko adres firmy 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie udostępnia takich danych, musieliby mieć nakaz. Ktoś gdzieś poszukał poza Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Udostępnia @LEW433 dział bezpieczeństwa mnie zapewnił mailowo że jak zgłoszę zawiadomienie z paragrafu ściganego na wniosek poszkodowanego z kk to mi dane właściciela konta udostępni mam taka odpowiedź na mailu. Więc nakazu nie potrzebują.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To coś nowego, ponieważ były wpisy tu o tym że udostępnia jak dostaną nakaz, A DB to sam wiesz że nie jest wiarygodny ale czy Alelgro jest??? teraz

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 nie wiem mam taką a nie inną odpowiedź zakładam że będą musieli bo bez nich nie da się zglosić zawiadomienia na wniosek co innego jak przestępstwo ścigane jest z urzędu po zgłoszeniu to wtedy policja dostaje nakaz prokuratorski 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 jak byś sprzedawał to byś wiedział co dostaje sprzedawca więc nie wprowadzaj w błąd 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Kręcisz. "Zamawialem towar za pobraniem na adres domowy. " to domowy czy firmowy? firmowy miał z ceidg a domowy sam podałeś.

oznacz moderatorów

pk_90
#7 Wielbiciel#

Błąd mi ale napisać zamawialem na adres firmowy

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pk_90 allegro samo pisze że udostepnia dane właściciela konta do celów procesowych albo zgloszenia przestępstwa

oznacz moderatorów

pk_90
#7 Wielbiciel#

Ale na jakiej podstawie allegro udostępniło dane jeżeli w zamówieniu jest zaznaczone pobranie. Więc teoretycznie za paczkę zapłaciłem przy odbiorze. Mam fakturę gotówkową. Nie mają dowodu że za to nie zapłaciłem. Moja dobra wola że chciałem im wysłać pieniądze ale warunek był taki że poprawia fakturę czego nie mogłem się doprosic. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Możliwe że złożyli pozew do e- sądu w Lublinie a sąd odpisał że muszą uzupełnić dane i z oficjalnym pismem od sądu wystąpili do allegro o udostępnienie tych brakujących danych. 

oznacz moderatorów

pk_90
#7 Wielbiciel#

Przecież mieli dane firmy na którą wystawili fakturę to nie rozumiem dlaczego nie wysłali wezwania na firmę tylko na osobę prywatna

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

os fizyczna i osoba fiz z firmą to ta sama osoba. majątek jest nierozdzielny przecież.

oznacz moderatorów

pk_90
#7 Wielbiciel#

Tylko że to nie moja firma

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Co masz w ceidg/ jaki adres do doręczeń?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pk_90 bo umowę zawiera właściciel konta a nie odbiorca faktury czy dostawy 🙂


@pk_90  napisał(a):

Przecież mieli dane firmy na którą wystawili fakturę to nie rozumiem dlaczego nie wysłali wezwania na firmę tylko na osobę prywatna


 

________
Κώστας
oznacz moderatorów