anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Darmowy zwrot - jak to w końcu jest.

elmel12
#8 Zapaleniec#

Może tutaj uzyskam jednoznaczną odpowiedź na nurtującą mnie kwestie, a mianowicie jak to jest z tym darmowym zwrotem?

Jeżeli sprzedający oznacza darmowy zwrot (bez smart) to musi on zapewnić etykietę zwrotną lub podesłać kuriera po odbiór towaru, czy też może zażądać odesłania towaru na koszt kupującego i złożyć deklarację zwrotu kosztów przesyłki.

Drugie pytanie dotyczy analogicznej sytuacji, ale z opcją smart, towaru, który trzeba zwrócić za granicę Polski (wtedy etykieta nie generuje się automatycznie).

Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii, ponieważ stanowisko Allegro jest rozbieżne w tych sprawach .

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kostas11
#21 Demiurg#

@elmel12 

1. zamówienie paczkomat bez smarta też jest darmowy i tu zwrot generujesz kod i zwracasz, inne metody jak jest darmowy zwrot oferowany przez sprzedawcę to on ustala zasady i trzeba się dogadać, może podesłać etykietę, kuriera, lub oddać za odesłanie 🙂

2. tu piszesz do sprzedawcy o odebranie paczki lub podesłanie etykiety 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

elmel12
#8 Zapaleniec#

1. Jeżeli jest to Chiński sprzedawca, który ma smarta, a i tak wysyła swoim kurierem i adres zwrotny jest za granicę, to nie wygeneruje etykiety zwrotnej i co wtedy?

 

2. Sprzedawca odpowiada, że mam odesłać na swój koszt i on mi zwróci pieniądze, ale dlaczego ja mam angażować swoje środki do odesłania towaru w końcu darmowy zwrot to darmowy.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@elmel12 to zakładasz dyskusje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

elmel12
#8 Zapaleniec#

No i dowiaduję się od pracownika Allegro, że mam odesłać na swój koszt, a np. przed zakupem inny pracownik Allegro zapewnia mnie, że to sprzedawca ma obowiązek wysłać etykietę.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

W punkcie 1 moze chciec odeslania a tobie oddac uzasadniony koszt zwrotu paczki na podstawie kwitu nadania uzasadniony oznacza ze nie odeslesz mu dlugopisu na palecie za 300zl ale np paczkomatem juz tak

oznacz moderatorów

elmel12
#8 Zapaleniec#

Ale dlaczego ja mam angażować swoje środki, na odesłanie towaru? (ostatnia paczka za wysyłkę do Niemiec do ok 550 zł) A jak nie mam pieniędzy to co? Darmowy zwrot to dla mnie za darmo, za 0zł.

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

poniewaz on sie zgodzil na darmowy zwrot a nie ustalil jak wiec kwestia dogadania sie miedzy wami on nie musi ci wyslac po to kuriera on ci tylko odda kase a ty sie nie musisz bac o to bo i tak jest cos co sie nazywa dyskusja nawet jak zalozysz dyskusje a sprzedawca napisze to prosze odeslac na swoj koszt zwroce srodki na podstawie kwitu nadania to konsultant allegro go poprze

oznacz moderatorów

elmel12
#8 Zapaleniec#

.

oznacz moderatorów

elmel12
#8 Zapaleniec#

No więc nie jest to darmowy zwrot.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jest tylko ze wymogi takiego zwrotu wedlug ustawy zaproponkwal ci cos ponad ustawowe ramy wiec okdesla sam jak ma on wygladac czyli jakby byl chamski to moze sobie zazyczyc zwrotu z rozowym pudle w teczowe jednorozce z zlotymi kopytkami i tylko wtedy przyjmie darmo zwrot nie jest niczym niezwyklym ze chce odeslania i zwrpci kase najmniej go to obciaza robota

oznacz moderatorów

elmel12
#8 Zapaleniec#

Nie jest, ponieważ muszę wyłożyć pieniądze , których przecież mogę nie mieć.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Można jednoznacznie uznać że zwrot darmowy i ze Smartem działa tylko na terenie Polski, cała reszta to "fantazje".

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@elmel12  z darmowym zwrotem jest tak jak z odesłaniem na reklamacje. Zwrot/reklamacja w ostatacznym rozrachunku ma być dla klineta darmowa. W przypadku reklamacji także obowiązuja obydwie opisane przez Ciebie metody tj wysłanie kuriera/etykiety przez sprzedającego lub też zwrot poniesionych przez kupujacego kosztów przesyłki.

Zarowno w przypadku zwrotu jak i w przypadku reklamacji obydwie metody są zgodne z prawem . No i ze stanem faktycznym ponieważ w ostatecznym rozrachunku zwrot jest darmowy

oznacz moderatorów

elmel12
#8 Zapaleniec#

Nie mylmy zwrotu z reklamacją, ponieważ to są dwa inne pojęcia i rządzą się innymi prawami.

No nie do końca jest darmowy, ponieważ odsyłając przedmiot i np. wykładając 500 zł na ok 2-3 tygodnie jestem stratny i jest to mój dodatkowy koszt.

oznacz moderatorów