anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Data sprzedaży na fakturze vat

abakus88
#3 Debiutant#

Witam, 

w dniu 31.12.2020 r zakupiłem sporo materiałów metodą szybki przelew Payu Allegro .Całość kwoty za towar została zapłacona w dniu 31 grudnia, w zakładce Twoje zakupy/ szczegóły / płatność / 

np. DATA ZAKOŃCZENIA PŁATNOŚCI

31 grudnia 2020, 20:53

Wszystkie transakcje miały opcje faktury vat.  

Moje pytania : 

Jaka data sprzedaży powinna widnieć na fakturze ?

Czy na moją ponowną prośbę bo 31 grudnia mogę domagać się korekty w dacie sprzedaży na fakturze ? 

Czy regulamin allegro przy tej opcji płatności Payu,  jasno i wyraźnie reguluje te zagadnienie ?

Czy jest to po prostu widzimisię sprzedającego z jaką datą sprzedaży wystawi fakturę mimo mojej prośby o fakturę grudniową ?

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mikeza
#20 Guru#

@abakus88  chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale trzeba wziąść pod uwage jedną ważną rzecz - zakup miał miejsce wieczorem 31.12, czyli bierzemy pod uwagę to, że firma już nie pracowała. Trudno zakładać, że ktoś w sylwestra siedzi do godz. 24 i wystawia faktury. Pojawia się również pytanie, czy sprzedawca wystawiał faktury do paragonu fiskalnego. Jeśli tak, nie ma możliwości, żeby wystawił ją z datą 31.12, bo podejrzewam, że został wykonany już raport dobowy na kasie, co automatycznie zamykałoby możliwość wystawienia faktury z datą wcześniejszą niż wystawienie do tej transakcji paragonu.

Regulamin allegro nie ma tutaj nic do rzeczy, to, że zakup miał miejsce o tej i o tej godzinie, nie obliguje sprzedawcy do automatycznego wystawienia faktury z tą datą, szczególnie, że pieniądze z tej płatności mógł mieć najwcześniej na swoim koncie dopiero 4.01, wypłata z Payu mogła być zrealizowana w pierwszy roboczy dzień, czyli poniedziałek 04.01.

Oczywiście, jeśli przy zakupie umówiono się, że faktura będzie z datą 31.12 to sprzedawca powinien dotrzymać tego typu ustaleń, ale to raczej kwestia umówienia się, a nie jakiegoś obowiązku. Tak mi się wydaje.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A może by tak wcześniej decydować się na zakupy na FV?

Przypuszczam, że sprzedawca o tej godzinie najprawdopodobniej już miał zamknięty sklep, miał zrobiony raport dobowy na kasie i najprawdopodobniej miał otwarty remanent. No i o tej godzinie, to chyba siedział przy suto zastawionym stole.... nie tylko "kiełbasą i szynką" - zapewne jak i kupujący...

Sylwester, godz. 20:53 i ktoś dokonuje zakupów na FV? - ciekawe, czy z zza biurka w firmie, czy zza stołu w domu?

"Myślenie nie szkodzi" - ktoś kiedyś tak napisał...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@abakus88 O tej godzinie, to większość sprzedawców jest już w łóżkach. Nie widzę powodu, ani możliwości, by z nich wyłazili żeby Ci fakturę wystawić.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@WREDZIA-W1 to był koniec roku, więc większość pewno siedziała przy stole, jadła, piła i czekała na Nowy Rok 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mikeza Ja byłam w łóżku 🙂 Jak rzadko kiedy o tej godzinie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

abakus88
#3 Debiutant#

Portal Allegro funkcjonuje 24 h na dobę, gdy sprzedawcy odpisują do mnie w nocnych godzinach nie robię ceregieli. Nikt nie karze nikomu wstawać i robić faktury o tej godzinie.

To jest sklep internetowy a nie stacjonarny i każdy może kupować o, której godzinie ma ochotę lub może. 

Gdy idę do sklepu płącę kartą, jest blokada na moim koncie później pieniądze są księgowane na koncie sprzedawcy. 

W tym przypadku nikt nie odsyła mnie, proszę przyjść w dniu kiedy będą zaksięgowane. Wielu sprzedawców, nie wszyscy  na moją prośbę zrobiło korektę z datą sprzedaży. Można ? 

To jest sklep internetowy a nie stacjonarny i każdy może kupować o, której godzinie ma ochotę lub może. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@abakus88 Przecież nikt Ci nie zabronił kupowania o tej godzinie. Jak zapragniesz, możesz kupić i o 3.13.

Idź zatem do sklepu stacjonarnego 31. grudnia o 21.00. Jak pracują, to Ci fakturę wystawią. Jak nie pracują, to ani zakupów, ani faktury. To, że Allegro jest czynne 24/24 nie znaczy, że sprzedawcy też pracują 24/24.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@abakus88  oczywiście, że zakupy można robić non stop 24 godziny na dobę, ale tak jak pisałem, jesli ktoś całą sprzedaż puszcza na kasie fiskalnej to nie ma mozliwości, żeby robić korektę z wsteczną datą sprzedaży, a potem wystawiać do niej paragon z datą późniejszą. Wszystko zależy od sposobu księgowania. Jeśli wystawia same faktury, to korekta nie powinna być dla niego problemem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

libromania
#8 Zapaleniec#

Zrozumiałe, że sprzedawca nie wystawi faktury z datą 31 grudnia, ale na fakturze powinna być data wystawienia styczniowa, a data sprzedaży - 31.12.2020. Jeżeli to towar handlowy można go zaksięgować w grudniu, jeżeli nie, to księgujemy zgodnie z datą wystawienia dokumenty (wszystko zależy od wybranej metody rozliczeń księgowych). Trzeba jeszcze brać pod uwagę, że 31 grudnia to wszystkie firmy muszą zrobić spisy z natury i robi się bałagan.

 

oznacz moderatorów

abakus88
#3 Debiutant#

I tu się zgadzam, 

prośba do sprzedających była o datę sprzedaży  grudniową ,a wystawienia styczniowa.

Dla niektórych było to nie do przeskoczenia... rozstąp się ziemio, nie można zrobić korekty bo koniec roku.  

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@abakus88, najlepiej gdybyś szczegóły dotyczące faktury ustalił ze Sprzedającym. Możesz to zrobić za pośrednictwem maila lub Centrum Wiadomości.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów