anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro kończy spory w chwili kiedy sprzedający nie kontaktował się z kupującym?

Miron-M2
#7 Wielbiciel#

Rok temu w czerwcu zakupiłam zlewozmywak na Allegro. Po roku rozleciało się sitko. Musiałam szybko kupić nowe. Skontaktowałam się że sprzedającym i dostałam odpowiedź, że on tego zlewu mi nie sprzedał. Tel i wszystkie dane widnieją na zakładce zakupy. 

Allegro zakończyło spór. Ja poniosłam koszty zakupu nowej części zlewu mimo iż jest jeszcze rok na niego gwarancja.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

A gwarantem był sprzedajacy, ponieważ piszesz o gwarancji,  a jak masz na myśli reklamację z tytułu rękojmi to w zasadzie jest 1rok chociaż mówi się i pisze o 2latach, ponieważ w 2roku musisz Ty kupujący że ta wada była ukryta. A Ty najpierw składasz reklamację i czekasz na odpowiedz gwaranta, w tym czasie nie możesz sam naprawiać bez zgody.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Miron-M2 Gwarancji może jest producenta 2 lata, kupując samemu cześć bez zgody sprzedawcy, nie licz na zwrot kasy 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Miron-M2 W dyskusji otrzymałaś informację, że masz możliwość złożenia wniosku o Allegro Protect, dlatego dyskusja została zakończona. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czy to jednoznaczne? musi być dyskusja zamknięta bo jest możliwość złożenia wniosku o rekompensatę? sprawa nie jest rozwiązana.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@LEW433 Nie, nie jest to jednoznaczne. Wypowiadałam się wyłącznie w kontekście tej konkretnej dyskusji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli możemy powiedzieć że, nie należy zamykać dyskusji na tym etapie?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@LEW433 Pozwolisz, że nie będę Cię informować o szczegółach dyskusji, która nie była prowadzona przez Ciebie. 😉

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście i to mnie nie interesuje, bardziej to:

W Allegro Protect możesz otrzymać zwrot pieniędzy do 20 000 zł za nieudane zakupy w Allegro lub Allegro Lokalnie. W tym celu rozpocznij Dyskusję ze sprzedającym, aby wyjaśnić swój problem. Jeśli Dyskusja nie przyniesie efektu i oznaczysz ją jako nierozwiązaną, możesz wypełnić krótki wniosek on-line.

oznacz moderatorów

Miron-M2
#7 Wielbiciel#

Czyli jak mam to zrobić? Należy powołać się na konkretny zakup, który już nie jest widoczny na liście zakupów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dostałeś możliwość złożenia wniosku więc go wypełnij, powinno być to w dyskusji napisane.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak to nie jest widoczny na liście zakupów? Tzn że albo się go ukryło samemu albo po 2 latach został zarchiwizowany czyli w czerwcu kupiony ale nie 2022 a 2021 i jest po rękojmi. O odkrycie ukrytego zakupu można prosić moderację. @w_kiwi jeżeli przedsiebiorca sprzeda towar i okresie 2 lat sprzeda firmę i konto allegro na rzecz innego podmiotu gospodarczego to kto odpowiada za rękojmię 2 letnią. O ile kojarzę to widywalem posty z tematyką przeniesienia własności firmy i konta allegro na forum.

oznacz moderatorów