anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro korzysta z usług poczty polskiej?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ajateleti
#8 Zapaleniec#

Kupiłem przedmiot z dostawą do pracy. Niestety przesyłka poszła Allegro kurierem pocztex. I tu moje pytanie. Czy Allegro stać na opłacanie takich patałachów? Płacicie za dostawę do drzwi. Ja wybieram taki rodzaj dostawy. A potem dowiaduje się, że kurier.... zostawił awizo o 14.30. Gdzie? Jak? Komu? Jest monitoring. Skrzynka pocztowa pusta. Firma pracuje do 17.00. A ja dostaje maila od tych ....., że paczka czeka na poczcie i żebym sobie po nią z.....ł.

I jak już kiedyś w identycznej sytuacji złożyłem reklamację, że brak awiza, że monitoring... To dostałem odpowiedź: cytuję: reklamacja oddalona, kurier twierdzi, że był.

  • Chyba k...a w ...
  • I co mam zrobić? Dymać przez całe miasto? Bo sprawa pilna i potrzebuję tego stojaka pod kroplówkę?!
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ajateleti Skoro masz złe doświadczenia, to nie musisz korzystać z usług Pocztexu > przecież są na pewno dostępne inne formy przesyłek > do mnie często przychodzą przesyłki pocztexem > nie narzekam na obsługę > wszystko zależy od kuriera, nie od firmy > akurat trafiłeś na obiboka i lesera.

oznacz moderatorów
ajateleti
#8 Zapaleniec#

Owszem, to jakieś wyjście z sytuacji.

Ale w załatwianiu reklamacji to MISTRZOWIE.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@ajateleti 

A Ty naprawdę to kupiłeś od Allegro?

Podaj link do oferty?

oznacz moderatorów
ajateleti
#8 Zapaleniec#

Nie od Allegro, tylko na Allegro. Korzystam ze smarta, który Allegro wykupuje ryczałtem od spedytorów. Niestety nie wiem jak (stary jestem) stworzyć link, ale wrzucam trochę fotek z wojaży mojej paczki 🤣1.jpg2.jpg3.jpg

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

żeby był smart to musi być kilka róznych opcji wysyłki, a nie tylko poczta. Trzeba było wybrać innego dostawcę. A tak na marginesie, to nie ma idealnych firm. Mógłbym tu wklejać linki do paczek DPD lub innych kurierów, które szły 2 tygodnie. Na to nie ma reguły, ostatecznie to jest kweatia człowieka, który tą paczkę doręcza. Jak jest solidny to wsystko gra, jak patałach, to efekt wiadomy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ajateleti
#8 Zapaleniec#

Jak widać na zdjęciu darmowy był kurier pocztex. A po to wykupuje się smarta, żeby przesyłki były darmowe. To jedna dprawa. Dziś jakk odbierałem przesyłkę to pani w okienku sama mówiła, żeby złożyć reklamację, bo takich przesyłek mają całe zaplecze. Tylko po co pisać, jak nie chodzi o kuriera tylko o osobę rozpatrującą reklamację. Na monitoringu nie ma kuriera, sle kurier mówi, że był. Więc był. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ajateleti może trafiłeś na nowego kuriera, ja też miałem taką przygodę i się okazało że nowy kurier dostał do wydania 100 paczek, doręczył 7 a resztę awizował nawet na poczcie dziewczyny się śmiały, przyszedł nowy i każdą paczkę mam w firmie koło godziny 14 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ajateleti
#8 Zapaleniec#

Może, ale czemu tak robią tylko kurierzy poczty? Bo każdy inny kurier musi podjąć próbę doręczenia następnego dnia, a ci mają wywalone. 

Krótko. Zapłać i dymaj na pocztę po paczkę. 

 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

w DPD miałbyś 2 próby i zwrot do nadawcy, a często jest nawet po 1 próbie jak leniwy kurier. Pocztex przynajmniej nie zwraca od razu paczki, leży minimum tydzień na poczcie, a druga próba doręczenia również jest w pakiecie, tylko zazwyczaj dopiero po kilku dniach.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ajateleti
#8 Zapaleniec#

Pocztex nie informuje o 2 próbie doręczenia przesyłki, tylko, że czeka na poczcie do którego dnia. A potem zwrot do nadawcy.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

nie kapuję. Przecież sam wybrałeś pocztex. Był jedyny smartowy darmowy? No trudno. Trzeba było wziąć innego za opłatą albo kupić u kogoś innego kto ma inne metody.

oznacz moderatorów
ajateleti
#8 Zapaleniec#

Czego nie kapujesz?

Że nie przewidziałem przed zakupem, iż będą z pocztexem takie jaja? No cóż. Następny zakup zacznę od odwiedzin wróżki.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Bo ty pytasz czemu Allegro korzysta z poczty? Allegro nie korzysta. Sprzedający udostępnia różne metody a kupujacy wybiera co mu pasuje. 

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Otrzymany email z informacją o przesyłce, to właśnie awizo (tutaj nie ma papierka).

Do tego złóż odwołanie od decyzji reklamacyjnej i poproś o podanie o której godzinie kurier niby był u ciebie. Możesz dodać, że masz X świadków, że go tam nie było.  
Drugą opcją, jest skarga do UKE, na operatora. Oni prześlą to i tak Poczcie, ale ta będzie musiała ich poinformować o decyzji wraz z uzasadnieniem. To idzie już na poziomie zarządu, a nie działu reklamacji (jest spora szans, że kurier po czymś takim wyleci z roboty, w końcu prezes będzie się za niego tłumaczył przed jednym z centralnych urzędów w państwie).

oznacz moderatorów
ajateleti
#8 Zapaleniec#

Dzięki.

To już jakieś wyjście, ale nie mam na to siły. Ostatnio zmieniałem operatora tel i zgłosiłem skargę, bo PLAY zwolnił mi numer po 80 dniach od złożenia wypowiedzenia (miałem abonament, ale już po okresie umowy więc powinni mi go oddać po max upływie jednego cyklu rozliczeniowego).

Pani z UKE mnie prawie błagała, żebym już jej nie męczył i zgodził się na ugodę z PLAY.

A oni twierdzili, że wszystko było u nich ok, bo taki mają regulamin. Tylko nie wiem czego  i jak to się ma do przepisów obowiązujących w Polsce.

I byłbym zapomniał. przenosiłem z PLAY 2 numery. Jeden oddali mi po upływie 1 cyklu rozliczeniowego...

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

"Dzięki.

 

To już jakieś wyjście, ale nie mam na to siły."

Jak zwolnią tego kuriera, to duża szansa że w rejonie nie będzie już innego, mało jest takich co chcą pracować w takich trudnych warunkach, jeszcze dla jaśnie państwa pieniaczy.

Z każdym kurierem można się dogadać i mieć usługę na najwyższym poziomie, ale trzeba być człowiekiem. 

 

oznacz moderatorów