anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro nie reaguje i nie analizuje ofert, ktore sa sprzeczne z zasadami wspolzycia spolecz

19Rydygiera
#7 Wielbiciel#

Szanowni,

Jak moge po raz kolejny poprosic allegro o sprawdzenie sprzedajacego- kupilam towar, przeplacajac kilkukrotnie- cena sugeruje ze kupuje wieksza ilosc, a kupuje tylko 1/5. Opis aukcji faktycznie jest ok więc moj blad. Natomiast- jest to celowe dzialanie sprzedajacego, o czym swiadczą szczątkowe komentarze (nie ja pierwsza się nacięłam). Sprzedający pomimo nazwy konta (sugerującą sprzedaż od firmy), jest osoba fizyczną i nie przyjmuje zwrotów. Allegro pomimo, że nie składałam reklamacji, a oświadczenie o uchyleniu sie od skutków prawnych, odnosi się do tego, że sprzedający reklamacji nie przyjmuje i nic nie zrobią. Sprzedający telefonicznie zapewnia mnie, że możemy zakończyć spór jeżeli wystawię pozytywny komentarz, ale w dyskusji z allegro nie odnosi się do tego w żaden sposób. Allegro zgodnie ze swoją wiedzą zamyka spór i informuje mnie o prawie do skorzystania z programu ochrony kupujących. 

I do meritum- na logikę, działania sprzedającego są sprzeczne z zasadami współzycia społecznego i żerują na nieuwadze kupujących. Czy i w jaki sposób mogę prosić allegro o weryfikację konta, komentarzy, innych kupujących, połączenia skarg etc? 

Rozumiem, że to jest niska szkodliwość czynu, ale nie chcę przyjąć do wiadomości, ze allegro nic z tym nie robi. 

 

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

LEW433
#21 Demiurg#

Nie przyjmuje reklamacji, możesz dać link do oferty, piszesz że nie wprowadza w bła, zobaczymy i może ktoś coś ci pomoże.

oznacz moderatorów

19Rydygiera
#7 Wielbiciel#

Nie przyjmuje reklamacji, ale ja nie skladam reklamacji, bo po dokladnym przyjrzeniu sie aukcji faktycnzie jest zapis,ze kupuje 1/5 a nie to co sugeruje cena. I tak jest niemal z kazdą aukcją tego sprzedawcy- czyli cena atrakcyjna jak za paczkę, a kupuje się część paczki. Nazwa konta sugeruje zakup od firmy- w nazwie nazwa działalności, ale faktycznie kupujesz od osoby fizycznej.

I Własnie tu jest pies pogrzebany- teoretycznie jest to zgodne z prawem,ale w praktyce nie ja jedna (sądząc po szczątkowych komentarzach) czuje się oszukana. I znalazłam też jeden komentarz- dokładnie to co u mnie- czyli sprzedający zwróci kasę jeżeli wystawi się pozytywny komentarz. Kolejny komentarz- towar przepłacony 4 krotnie. I kilkanaście komentarzy pozytywnych, ale w tym takie: Pomimo pomyłki rzeczowe podejście do klienta

Wiec pomimo "legalności" wielu ludzi jest wprowadzone w błąd i chciałąbym, żeby allegro sprawdziło tez te inne transakcje. Nie wiemy ilu ludzi odpuściło. A ja naprawde kupilam setki rzeczy na allegro i po raz pierwszy mam taką sytuacje

 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@19Rydygiera spróbujmy przywołać moderację, tylko ona jest tuta w stanie przyjrzeć się sprawie

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@19Rydygiera Allegro nie ma prawa ingerować w decyzję reklamacyjną sprzedawcy. Allegro nie jest stroną transakcji i nie może nic narzucić sprzedającemu. Jeżeli nie zgadzasz się z decyzją sprzedawcy możesz iść z tym do sądu. Tylko sąd może rozstrzygnąć czy jest to celowe działanie sprzedawcy. Allegro nie jest sądem, jest tylko pośrednikiem sprzedaży.

oznacz moderatorów

19Rydygiera
#7 Wielbiciel#

Dziekuje, tylko ja w ogole nie mowie o reklamacji, bo reklamacja z gory jest bezzasadna.

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@19Rydygiera 

Mam wrażenie, że nie odróżniasz zasad współżycia społecznego od mnie się nie podoba.

Uznałaś, że kupujesz pięć razy większą ilość towaru wyłącznie na podstawie ceny? No litości... A dlaczego wybrałaś akurat tę ofertę? Czyżby cena była jednak niższa niż gdzie indziej? Zgodnie z Twoją logiką powinnaś wybrać najdroższą ofertę licząc, że dostaniesz najwięcej towaru...

Cena sugeruje wyłącznie to, ile powinnaś zapłacić, jeśli chcesz kupić.

Sugerowanie się nazwą użytkownika i zakładanie na tej podstawie, że to firma, jest podobnie niepoważne. Firma ma specjalne oznaczenie na Allegro, powinnaś o tym wiedzieć.

"Niska szkodliwość społeczna czynu"? W tym przypadku nie ma moim zdaniem niskiej szkodliwości... ani żadnej innej. Z tego prostego powodu, że nie ma czynu, który można by pod tym kątem ocenić.

Na dodatek mylisz odstąpienie z reklamacją, używasz tych słów jako synonimów i niesłusznie zarzucasz Allegro, że pozwala sprzedawcom nie przyjmować reklamacji.

Nie doczytałaś, zastosowałaś myślenie życzeniowe "ja chcę żeby tak było, więc na pewno tak będzie" i możesz mieć pretensje tylko do siebie. Mimo to na siłę chcesz zrobić sprzedawcy krzywdę za to, że "opis aukcji faktycznie jest ok".

Fragment o "połączeniu skarg" rozbroił mnie zupełnie😂

oznacz moderatorów

19Rydygiera
#7 Wielbiciel#

Bardzo sie ciesze, ze Cie rozbawilam naprawde:) to mile. I to nie jest kwestia mi sie nie podoba i robie dym- tylko sprzedawca poza dyskusja allegro uwaza,ze jak wystawie komentarz pozytywny to zwroci kase i proponuje to innym "robiacym dym". I powtarzam- tak cena sugeruje zakup wiekszej ilosc- jezeli kupujesz paczke cukierkow za 10zl to moze cie zdziwic ze przychodzi jeden w tej cenie. I cena za paczke byla rynkowa- pewnie mozna znalezc taniej, mozna znalezc drozej, ale jest cena rynkowa. Ale za jednego cukierka jest stanowczo za duzo. Jezeli sie wczytasz w tresc aukcji to widzisz, ze kupujesz jednego cukierka. Tylko musisz sie wczytać, nie wynika to wprost, ale nie mam watpliwosci ze to blad kupujacych. I moj. Natomiast mam wrazenie,ze sprzedajacy na takich osobach może żerowac

Ja kupilam ten towar nie ze wzgledu na cene, a ekspresowa wysylke (następnego dnia).

Polaczenie skarg- dokladnie po komentarzach jestem pewna, ze co najmniej kilka osob bylo rownie nierozwaznych niz ja, a nie zdarza sie to na innych aukcjach- czyli to te jego aukcje kumuluja nierozwaznych uzytkownikow? czy jest szansa, ze jednak sprzedawca nie doklada nalezytej staranności w opisie? I byc moze mozna sie temu przyjrzec, ja nie kaze spalic sprzedawce na stosie

Niczego nie myle, bo jakbys dobrze przeczytala to nie skladalam reklamacji tylko zlozylam oswiadczenie o uchylenia sie od skutkow prawnych. A Allegro nie ma takiego case i powoluje sie na reklamacje. Az tak glupia nie jestem i znam znaczenie slowa reklamacja i wiem,ze tu nie ma zastosowania

 

I tak zgadzam sie- nie wiem jak oznaczone sa firmy, natomiast nie wiedzialam tez,ze spolka cywilna nie podlega dzialalnosci konsumenckiej. Ale tez wiem, ze nieznajomosc prawa szkodzi, wiec o to pretensji nie mam.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@19Rydygiera 

spolka cywilna nie podlega dzialalnosci konsumenckiej - to znaczy? Bo wiesz, z nieprecyzyjnych sformułowań wynikają często błędne wnioski i w konsekwencji błędne odpowiedzi.

Kupiłaś towar na fakturę dla spółki cywilnej i dziwisz się, że nie możesz dokonać zwrotu? Czy jakiś sprzedawca w formie spółki cywilnej twierdzi, że jego ustawa o prawach konsumenta nie dotyczy? Na dwoje babka wróżyła...

Proszę Cię, pisz prostym, zwykłym językiem, bez prawnych terminów, a na pewno zostaniesz lepiej zrozumiana. I pisz dokładnie😊

Wracając do meritum: jeśli tylko cena wskazywała na dużą paczkę cukierków, to sama jesteś sobie winna, podobnie jak inni w Twojej sytuacji. Ale jeśli na przykład główne zdjęcie dodane przez sprzedawcę pokazywało dużą paczkę cukierków - to już zupełnie inna sprawa i masz wtedy prawo do reklamacji niezgodności z opisem, którego zdjęcie jest częścią. Albo jeśli waga była podana dla dużej paczki, albo jeszcze coś.

Podstawą do reklamacji (na którą masz rok od wykrycia niezgodności i której sprzedawca prywatny nie może nie rozpatrzeć) nie musi być niezgodność z całą ofertą. Wystarczy jej fragment - ale nie cena😉

Chociaż cena może się przydać w pewnych sytuacjach jako argument uzupełniający. "Sprzedawca zamieścił zdjęcie większej ilości towaru niż faktycznie oferowany, dodatkowo cena sugerowała, że kupuję całą paczkę cukierków" - to jest dość mocna podstawa do reklamacji.

oznacz moderatorów

19Rydygiera
#7 Wielbiciel#

a to pytanie do allegro- spolka cywilna nie podlega dzialalnosci konsumenckiej - to znaczy? Bo wiesz, z nieprecyzyjnych sformułowań wynikają często błędne wnioski i w konsekwencji błędne odpowiedzi.- to allegro mi odpisalo:) 

Ja jestem osoba fizyczna kupilam od sprzedawcy, ktory prowadzi spolke cywilna - i takie sa dane uzytkownika- natomiast allegro powolalo sie na sprzedaz niekonsumencka (i sprzedawca rowniez w komentarzach)

oznacz moderatorów

19Rydygiera
#7 Wielbiciel#

Dodam skad ta spolka cywilna sie wziela, bo wlasnie analizuje- konto na allegro jest zarejestrowane na osobe fizyczną. Natomiast przesylke dostalam od spolki cywilnej (i w nazwie spółki jest to imie i nazwisko). - etykieta allegro. 

oznacz moderatorów

19Rydygiera
#7 Wielbiciel#

Kończąc temat- znalazłam taką odpowiedź moderatora Opis oferty nie powinien wprowadzać w błąd ani budzić żadnych wątpliwości co do liczby oferowanych w ramach zakupu przedmiotów. Nieprawidłowości możesz zgłosić, korzystając z linku "Zgłoś naruszenie zasad".

 

i w ten sposób spróbuję to załatwić.

Dziękuję- oczywiście niech allegro decyduje czy opis budzi wątpliwość czy nie

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@19Rydygiera Podaj link do aukcji, będzie łatwiej ocenić i ew. pomóc. Jak narazie znamy tylko Twoje stanowisko i Twój opis sytuacji. Jest on trochę nieprecyzyjny i zawikłany. Poproszę o link.

oznacz moderatorów

19Rydygiera
#7 Wielbiciel#

No wlasnie nie moge podac linku, bo wyswietli sie obecny opis, a zostal zmieniony po moim zakupie(taka informacja widnieje na koncie)

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@19Rydygiera 

Niekoniecznie.

Jeśli wchodzisz w "Zakupy / Moje zakupy i licytacje / Moje zakupy", a potem w konkretną ofertę, zawsze masz na górze informację "Sprzedawca zmienił tę ofertę" - niezależnie od tego, czy faktycznie coś zmienił. Pamiętasz, co Cię zmyliło, prawda? Zerknij, czy w aktualnej ofercie są te same informacje, sformułowania, zdjęcia... Jeśli tak, spokojnie podaj link.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tu jest tyle niejasności że nie wiadomo co do czego przypiąć, ale co do twojego kawałka wypowiedzi, miałem taką sytuację (osobiście) zdjęcie główne przedstawia całe urządzenie, sprzedający wysyła moduł (część), nie cały i odbyła się dyskusją itd, zgłoszenie do Allegro że oferta wprowadza w błąd i zgadnij jaka jest reakcja Allegro....🤔 Oferta jest nadal taka jak była.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Co do nicku sprzedającego to nazwał tak swoje konto bo miał może najpierw podpiętą firmę pod nie a później zostało zamienione na konto zwykłe.

Podaj nr. aukcji na której kupiłaś towar od tego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#
 
oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

Rownie dobrze mozna powiedziec ze twoja bezmyslnosc jest sprzeczna z zasadami wspolzycia spolecznego. Trzeba bylo doczytac, zwrocic uwage itd. dlaczego oczkeujesz ze allegro, policja czy spoleczenstwo ma za ciebie myslec? Kolejny frankowicz sie znalazl co podpisuje a potem mysli i pretensje do calego swiata.

oznacz moderatorów

19Rydygiera
#7 Wielbiciel#

Tylko i wylacznie dlatego, ze jak sie okazuje, nie tylko ja jestem tak bezmyślna, a po komentarzach i opiniach mozna wnioskować ze znacznie więcej osob może czuć podobnie jak ja.  W interesie allegro powinno być unikniecie takich sytuacji- chociazby dlatego,zeby kupujacy nie musieli korzystac z POK, a Allegro nie wyplacalo swiadczen. Ot tyle:) Wiec rozwiazanie tej sytuacji moze byc z korzyścia zarówno dla kupujących jak i samego allegro.

Kredytu we frankach nie mam, ale wystarczy wyjść poza własne ja, żeby zobaczyć,że nie wszystko jest tak jednoznaczne i wielu kredytobiorców zostało wprowadzonych w błąd, o czym świadczą  wyroki sądów. 

oznacz moderatorów