anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego bez rejestracji mogę oceniać produkty a ludzi już nie i gdzie są opinie na AL?

piimaa
#13 Ambasador#

Zastanawia mnie ta cała błazenada, czyli: Allegro umożliwia zakupy na koszyk, umożliwia posiadanie konta zarejestrowanego np. na numer telefonu (logowanie przez numer telefonu), zarejestrowanego na e-mail i tak dalej. Allegro umożliwia zakupy tym, którzy np. nic sprzedawać nie chcą, zatem ta bankowa weryfikacja jest im zbędna, na dodatek jest to fajna opcja gdy nie ma się smyczy i kół na łańcuchach u nóg w bankach. No i powstaje mały problem - opiniowanie.  Zdaniem Allegro UCZCIWYM jest możliwość wystawienia opinii do PRODUKTU z kont niezweryfikowanych, ale ... NIEUCZCIWYM jest już wystawianie komentarzy sprzedawcom (nie ma takiej opcji). Wiecie jak dziwnie to wygląda według KC/KPC?  Bardzo dziwnie, albowiem systemik taki jest po prostu nieuczciwy. Zaopiniować PRODUKT mogę natychmiast po zakupie (i to w chwili kliknięcia KupTeraz pojawiają się opcje ZAOPINIUJ nawet w chwili, w której produkt jeszcze do mnie nie dotarł). Uczciwe to to jest? To jeśli mogę już OPINIOWAĆ towary to dlaczego nie mogę opiniować w identyczny sposób HANDLUJĄCYCH tymi towarami?

Dlaczego w Allegro nie ma opcji AKTYWUJ KOMENTARZE np. numerem telefonu? Wtedy, Allegro ma po prostu dowód skąd i od kogo pochodzą komentarze w razie jakiejś "sądowej" aferki na drodze sprzedający/kupujący. No dlaczego nie ma takie opcji? Na numer telefonu (a są one rejestrowane od lat) można praktycznie wszystko zrobić.

Dlaczego nie ma takiej opcji, co?

Allegro powiada: bo zależy nam na prawdziwości i uczciwości w komentarzach, dlatego użytkownik musi być zweryfikowany. Zapytam zatem raz jeszcze: do ocen produktów nie musi być weryfikowany i aż się prosicie aby komentować ale do ocen handlarzy tymi produktami już trzeba weryfikacji?

Proszę o jakieś konkretne konkrety w odpowiedzi, w którym to miejscu KPC zabrania wystawiania komentarzy, hm? Osobiście sądzę że firmie Allegro nie zależy na tym aby sprzedawcy łapali negatywy bo obrót u takich spada i wtedy kręci się mniej pieniążków, nie ma to nic a nic wspólnego z całą resztą o której piszę.

Kolejna rzecz: gdzie są komentarze w Allegro Lokalnie? Jak ocenić sprzedawcę przed zakupem, jak??

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa Aby dodać opinie zarówno jeśli chodzi o produkt jak i sprzedającego trzeba mieć zarejestrowane i zweryfikowane konto na Allegro, więc nie bardzo widzę podstawy do wszystkich zarzutów w stronę Allegro, które tu kierujesz. Jeśli chodzi natomiast o komentarze na Allegro Lokalnie to rozważamy udostępnienie takiej możliwości w przyszłości, ale na ten moment nie mam informacji na ten temat, którymi mogłabym się z Wami podzielić. Jeśli będziemy na to gotowi, na pewno będziemy informować o tym wcześniej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Opiniuję produkty od prawie 2 lat, zatem bez weryfikacji jest to możliwe.

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

... znaczy się, było...

... było do chwili zamieszczenia tego tematu 🙂

Teraz, wydaje się że wszystko działa już jak powinno czyli... tak jak Pani wyżej mówi :))

Dzięki 🙂

 

oznacz moderatorów