anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego MediaMarkt blokuje klientów, którzy dokonali zakupu kilku sztuk towaru ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Psychedelic99
#10 Popularyzator#

Witam,

zakupiłem kilka sztuk produktu na koncie "MediaMarktPolska" , po 3 tygodniach chciałem ponowić zamówienie, niestety przy próbie realizacji koszyka wyskakuje informacja "Nie możesz kupić w tej ofercie - sprzedający dodał Cię do czarnej listy."

na pytanie skierowane do sprzedawcy otrzymałem odpowiedź:

"Dzień dobry,
Szanowny kliencie,

Uprzejmie informuję, że profil został dodany na czarną listę z powodu zakupów w hurtowych ilościach.
W razie dodatkowych pytań zapraszam do ponownego kontaktu.

Pozdrawiam,
Zespół MediaMarkt"

pamiętacie slogan owego sprzedawcy "nie dla **piiip**ów" sprzed kilku lat?

MediaMarkt idzie z duchem czasu stosując blokady "nie dla zakupów powyżej 1 sztuki"Przechwytywanie.PNG

:D:D:D

oznacz moderatorów
170 ODPOWIEDZI 170
mdrogeria
#21 Demiurg#

hm.... dla malych użytkowników allegro czarna lista jest nielegalna , niezgodna z prawem . Zapytaj czy masz zgłosić problem do RPK .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria 

RPK  - Rysiu Pod Knajpą  😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Psychedelic99
#10 Popularyzator#

założyłem już dyskusję, za 2 dni podświetli się opcja "poproś o pomoc Allegro", zobaczymy co na to portal, jak ustosunkuje się do działania sprzedawcy

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Psychedelic99  Ja też jestem ciekawa dlaczego dzielą użytkowników na dwie kategorie i reglamentują towar. To jest doprawdy chore 😒

Wiola
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Psychedelic99  a jaki podałeś powód otwarcia dyskusji ?

oznacz moderatorów
Psychedelic99
#10 Popularyzator#

nie ma to znaczenia, ostatnia opcja "problem z odstąpieniem", nie było opcji "chcę zapytać dlaczego dostałem od sprzedawcy bana"

MediaMarkt pisze "nasze oferty skierowane są do klienta detalicznego", banujemy za zakupu powyżej 1-2 sztuk, etc. niech Allegro do tego się ustosunkuje w dyskusji za dwa dni. Dokonałem zakupu zgodnie z narzędziami w ofercie, mogłem zakupić 10 sztuk produktu, zakupiłem, w ofercie nie było informacji, że sprzedawca tego zabrania. Uważam, że ban, blokada na koncie nie powinna być obojętna operatorowi portalu, gdyż sprzedawca w ten sposób ewidentnie "robi co chcę"

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Psychedelic99 Według mnie to jawna dyskryminacja. W domu mam 3 telewizory i jeśli zechcę kupić trzy sztuki, bo są przestarzałego typu, czy zrobić zapas kapsułek do maszynki do kawy, co też czynię regularnie to dostanę bana 🤔

Będę wdzięczna, jeśli Panie @nat_not , @la_nika mogły by zająć stanowisko w tej sprawie.

 

Wiola
oznacz moderatorów
Wesola_Madzia
#10 Popularyzator#

Ja to sobie raczej pomyślałam w ten sposób, że zamiast się cieszyć że ktoś kupuje to dzielą klientów 😄 A przecież to dla nich zarobek jest 😄 Ja też potrafię kupić karton filtrów do dzbanka i karton kapsułek do ekspresu i roczny zapas chemii do zmywarki - to ciekawe czy  bym dostała czarną listę 😄

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Wesola_Madzia Madziu, ja też kupuję rzeczy na zapas, ale to nie jest powodem, by reglamentować towar, co zresztą nie jest zgodne z regulaminem Allegro.

MM najwyraźniej nie chodzi o sprzedaż na dużą skalę na Allegro, by oszczędzić na prowizji, a o kolejne źródło reklamy i przyciągnięcie klienta do sklepu lub do sklepu internetowego.

Skoro mają klienta w nosie, to najlepiej omijać ich szerokim łukiem i dać zarobić mniejszej firmie, która ucieszy się, że mogła sprzedać więcej towaru.

Wiola
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

No, ciekaw jestem co na to ta, wg której w MM rozwijają jej czerwone dywany na wejściu, gdy udaje się tam na zakupy, a podczas testów wszelakich towarów, z uśmiechem na ustach częstują ją ciasteczkami i herbatką, żeby przypadkiem nie była niezadowolona😏
Ciekaw też jestem opinii tego drugiego, wg którego tylko duzi i profesjonalni sprzedawcy mają rację bytu - bo są profesjonalni i duzi - a szaraków to powinno się wrzucić do wora, a wór do jeziora. Zwłaszcza w kontekście tezy, że CL to "relikt komuni"😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Psychedelic99 przecież dostałeś odpowiedź 🙂 maja narzędzie i z niego korzystają, jak chcesz więcej sztuk kup bezpośrednio u nich 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kostas11  Totalnie się ośmieszają. Nie rozumiem, co im przeszkadza klient, który kupuje większą ilość towaru? Jego pieniądze i jego prawo.

Wiola
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 A może to było np. kilka sztuk PlayStation 5 - czy to by zmieniło postać rzeczy?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Knowhere Trudno mi powiedzieć, ale nawet, gdyby tak było, że ktoś kupuje kilka sztuk towaru, to ma do tego prawo, bo został wystawiony na sprzedaż.

Mam maszynkę do kawy na kapsułki i też robię sobie zapas, ale nikt mnie nigdy nie zablokował. Każdy sprzedawca jest zadowolony, gdy coś sprzeda. To chyba oczywista oczywistość 😉

Wiola
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Tyle, że z takim przykładowo podanym przeze mnie PS5 jest taki myk, że są problemy z zakupem tegoż, gdyż u producentów brakuje komponentów z których to się składa, w związku z czym pojawiło się zjawisku scalpingu, skupowania każdej ilości która pojawi się na rynku i odsprzedaży po cenach 2-3-krotnie większych, niż MSRP.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Knowhere Niezależnie jakie są kłopoty z częściami. Klient widzi, że dostępnych jest pięć konsol i według obowiązujących przepisów ma prawo zakupić 5 sztuk. Dajmy na to, że dziadkowie mają 5 wnuków, którzy przystępują do I Komunii Św. i chcą podarować wnukom po jednej konsoli. Mają doń prawo.

Dla przykładu, remontujesz dom, mieszkanie i chcesz wymienić płytki, panele..., to chcąc zaopatrzyć się w owe płytki, panele, klej do płytek, podkład do paneli i inne akcesoria robisz z automatu zakupy w ilości hurtowej, by ilość starczyła na wszystkie remontowane pomieszczenia.

Wiola
oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Knowhere I co w tym złego, że ktoś hurtowo kupuje i sprzedaje po 3 razy wyższej cenie?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@vonNogay Nie no, nic, spekulanci są tacy fajni, ze tylko na rękach ich nosić.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Knowhere Towar jest warty tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić 🙂 Cena spekulantów to cena rynkowa.

oznacz moderatorów