anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego moje konto zostało zablokowane?

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

Zakupiłem od Sklepu Allegro wkrętarki  : kilkadziesiąt sztuk 

Ze względu na Smarta płaciłem za każdą osobno i każdą sztukę zamawiałem w oddzielnej przesyłce - bo taką miałem OCHOTĘ ( gdyby ktoś chciał na ten temat dyskutować  )  A tak serio bo Wkrętarki szły do dalszej odsprzedaży - więc tak jakby gratis miałem już towar zapakowany w ładne kartony. 

STRASZNIE ALLEGRO SIĘ OTO Sra...o - ale to mój wybór. 

Po jakimś miesiącu Allegro znowu wystawiło te same wkrętarki - więc znowu zamówiłem . Niestety kilka sztuk przyszło ROZPAKOWANYCH - więc z miejsca zorientowałem się że są to zwroty konsumencie z pierwszego rzutu. 

Założyłem Dyskusje - i dogadałem się na rabat 20% *** którego nigdy nie otrzymałem , pomimo że propozycja wyszła od Allegro.  Jak zobaczyli że chodzi o kilka sztuk to kazali odesłać towar ( w celu weryfikacji ) 

Punkt jest taki że ABSOLUTNIE świadomie wysyłają zwroty konsumenckie - jako NOWY towar . Liczą na głupotę kupujących. 

Przy trzecim żucie tego towaru - allegro zmieniło OPIS i wtedy zorientowałem się że wszystkie wcześniejsze aukcje zawierały błędy w opisie  - założyłem dyskusje w tej sprawie i **piiip** ! Allegro zablokowało mi konto z powodu : działania na niekorzyść innego sprzedającego ... ROZUMIECIE !!! Tak zablokowało że nie mam dostępu do niczego : nie mogę nawet wystawić NEGATYWA . A na dodatek wykasowało wszystkie moje aukcje - całą ich treść , opisy i zdjęcia .... wszystko DO ZERA ! Tak działa Allegro ! PATOLOGIA !

Na wszystkie te dyskusje - allegro odpowiada szablonowo , w ogóle nie czytając treści . Dyskutuje się tam z Automatem. *** który powtarza w kółko ... proszę odesłać zakupiony przedmiot ...  

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

RED
#21 Demiurg#

@unEXPECT 

podsumowuję wątek

masz rację że opis jest nierzetelny

podałem powyżej opis produktu i instrukcję użytkowania - brak tam takiej funkcji

masz pełne prawo złożyć reklamację zgodną z prawem

- możesz żądać obniżki ceny

- możesz zwrócić towar

- możesz żądać przywrócenia towaru do stanu zgodnego z umową

- możesz żądać zwrotu pieniędzy i pokrycia kosztów reklamacji\

za ten wskaźnik poziomu naładowania

 

ale za towar ze zwrotów nie możesz - chyba że znajdziesz widoczne ślady używania

 

nie napisałeś co ci w reklamacji odpowiedziało allegro

 

 

 

 

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

Client:44052296  - CHŁOPKU : co twoja wypowiedź ma wspólnego z tematem DYSKUSJI . ? ! ? !

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@unEXPECTa co ma wspólnego Twoje wypowiedzi z tematem

Dlaczego moje konto zostało zablokowane?

już Ci napisał czemu masz zablokowane konto

 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@unEXPECT z tego, co widzę, Twoje konto zostało zablokowane w związku z mocno przeterminowanym zadłużeniem na innych, sporo wcześniej zablokowanych kontach.

Rzeczywiście zdążyłeś wcześniej kupić od OSA 40 przedmiotów, a następnie założyć 40 dyskusji w związku z tym, że wskaźnik naładowania znajduje się na ładowarce, podczas gdy Twoim zdaniem powinien być na samej wkrętarce. Odmówiłeś oczywiście ich odesłania, bo przecież nie o to chodzi. Nic nowego. Już we wrześniu, z innego konta, wystawiłeś negatywa za te wkrętarki (chyba w takim razie nie były takie złe, skoro potem kupiłeś ich sporo więcej?).

Nie znalazłem śladu, jakoby Allegro gdziekolwiek "sra...o się" o Twoje metody kupowania, cokolwiek to znaczy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

wasza śmieszna wypowiedz POTWIERDZA tylko KŁAMLIWE podejście to sprawy !!!! 

Po pierwsze we Wrześniu sprzedawaliście inny produkt - NIE BYŁY to te same wkrętarki , ale dla was czerwone to czerwone i już .

A wskaźnik nie ma znaczenia gdzie by był - bo go NIEMA !!! 

Ta śmieszna dioda na ładowarce pokazuje TYLKO czy ładowarka ładuje akumulator czy NIE ! 

Jaki to jest WSKAŹNIK --- żart ! 

Zadłużenia wobec Allegro nie mam ! Wiec znowu OCZERNIACIE ! By ładnie wyglądać na dyskusji !!!

A ujawnianie moich danych i powiązanych z nimi historii przez Allegro to kolejna PATOLOGIA !!! 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@unEXPECT swoimi metodami wystawiłeś sobie najlepsze świadectwo. Pracownicy w korespondencji na pewno podali Ci loginy kont, o które chodzi.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Proszę trzymać się tematu a nie mnie OCZERNIAĆ !!! 

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

 

Komunikat wysłany automatycznie przez serwis Allegro.

Informujemy, że Twoje konto zostało zawieszone, ponieważ nasza weryfikacja wykazała składanie przez Ciebie ofert w transakcjach innych Użytkowników wyłącznie w celu zaszkodzenia, bez chęci finalizacji transakcji. Takie działanie narusza artykuł 10.1 naszego Regulaminu.

to jest cytat z BLOKADY KONTA !!! Więc nie kłam !! Menadżerkuuu - bo nie w tym temacie jest dyskusja ! !! 

Chcecie koniecznie udowodnić że jestem niewiarygodny ... ale nie o wiarę tu chodzi @#

Za towar zapłaciłem - ale zablokowaliście mi konto w 7 minut po założeniu 40 dyskusji przeciw Sklep Allegro - bez możliwości wyjaśnienia !  TAKA PRAWDA !!!!!!!!!!

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Proszę trzymać się tematu a nie mnie OCZERNIAĆ !!! 

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Proszę trzymać się tematu a nie mnie OCZERNIAĆ !!! 

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Proszę trzymać się tematu a nie mnie OCZERNIAĆ !!! 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@unEXPECT towar ze zwrotów konsumenckich jest w myśl polskiego prawa nowym towarem

bo przecież konsument go nie używał ale tylko sprawdzał

jak ci się przepisy nie podobają to inaczej głosuj , pisz do swojego posła i itp

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nie ma w polskich przepisach kategorii towaru po zwrocie czy powystawowego - taki towar jest uznawany jako nowy

 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@RED "nie ma w polskich przepisach kategorii towaru po zwrocie czy powystawowego - taki towar jest uznawany jako nowy" - jednakże w parametrach można taki stan ustawić (natomiast w sklepach internetowych czasem są całe działy zwane "outlet").

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

Wypowiedz Allegro pracusiów - świadczą tylko o Patologii jaka zawitała na ten portal  , jak podchodzą do kupujących i jak rzekomo niezależny Sklep Allegro - ma  mocne wsparcie w Allegro. 

Prawo mówi o zwrotach konsumenckich jako o towarze NOWY w kontekście podatku VAT - by unikać nadużyć z tym związanych. PROSTE - przynajmniej dla mnie  .

 

Uczciwości i logika : patrząc na inne sklepy - podpowiada by rzetelnie informować kupującego o stanie faktyczny przedmiotu . Jeśli coś jest ze zwrotu i zostało rozpakowane to i owszem może być w stanie IDEALNYM itd ale nie musi ... wiec uczciwości itd...

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

RED - o czym ty piszesz !!! Co ma ustawa o podatkach do tematu dyskusji !!! 

Kup KOTA.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@unEXPECT Zapewne jak to tu często bywa, nie wszystko napisałeś a interesuje mnie jedna kwestia, która w mojej opinii może być bardzo znacząca.

Kto był, jest gwarantem tych wiertarek sprzedawanych przez Ciebie? Były do Ciebie jakieś reklamacje i zwroty i jak były załatwiane? Sprzedawałeś jako firma czy konsument?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

ZibiK30 - ja nie miałem żadnych reklamacji bo nie wypisywałem w OPISIE funkcji których nie ma . 

Poza tym większość wkrętarek poszła na części ... 

PUNKT jest taki : że Sklep Allegro cały czas twierdzi że opis jest prawidłowy , a jeśli uważam inaczej to mam odesłać całość w celu weryfikacji . Czyli po prostu zwrócą kasę i mogę spadać ... ale JA NIECHCĘ tego zwracać , jako KONSUMENT mam również prawo podejmować decyzje . Sklep Allegro tak nie uważa , twierdzą że nie mam nic do gadania i za każdym razem na każde moje pytanie  odpisują szablonowo : PROSZĘ ODESŁAC PRZEDMIOT . 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@unEXPECT No wiesz, jako konsument masz różne bezpłatne instytucje które doradzają i pomagają konsumentom. U Ciebie jest sytuacja skomplikowana ze względu że kupowałeś do dalszej odsprzedaży i to prywatnie jak rozumiem. Tu bym się nie przejmował za bardzo Allegro, tylko ewentualną odpowiedzialnością co do Twojej działalności bez rejestracji. Wszystko zależy od jej wielkości i zakresu. Nie wiem o co chodzi z tymi wkrętarkami na części? nie były nowe?

Oni chcą zwrotu, bo mają prawo jeśli to zgłoszenie reklamacyjne, jak wyglądała sprawa dogadania się i jej warunki, znamy tylko z Twojego opisu, więc trudno się odnieść do tego dlaczego chcą te wkrętarki, muszą też mieć jakieś podstawy aby uznać reklamacje więc mogą poprosić o fizyczne sprawdzenie wiarygodności.

Te opisy złe z ich strony to inna sprawa, mogłeś zrobić sobie screeny i na ich podstawie egzekwować swoje roszczenia. Jeśli to nie jest element ugody jaki opisywałeś w postaci rabatu.

Sprawa jest zbyt skomplikowana aby ktoś tu z nas mógł ją właściwie i prawidłowo ocenić nie znając wszystkich szczegółów a jedynie podane przez Ciebie.

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

odsyłanie wkrętarek do Allegro to absurd  - bo co niby oni maja stwierdzać ??? 

Niezgodność z opisem ... ?

To stwierdził już producent firma Einhell , informując Allegro  że ten model nie posiada takiej funkcji . Skąd to wiem ... już  tłumacze . 

Przy trzecim wznowieni aukcji , allegro zmieniło opis - usuwając z niego zapis o wspomnianym WSKAŹNIKU  . 

Kupiłem więc 1 szt. i zadałem pytanie czy posiada ona wskaźnik o którym mowa , swoje pytanie uzasadniłem tym ze widziałem we wcześniejszej aukcji  taki OPIS . 

W odpowiedzi otrzymałem informacje jaką udzielił producent dla sklepu Allegro : w treści jest jednoznacznie opisane że ten konkretny model NIE POSIADA owego wskaźnika .  

Zrezygnowałem wiec z ostatniego zakupu i założyłem dyskusje na ten temat ... ale reakcja przerosła moje oczekiwania . Po prostu Absurdalny koszmar.  

Oczywiście zgłosiłem sprawę do Rzecznika praw Konsumenta i wstępna analiza wykazała że Opis był błędny  , Allegro nie ma prawa żądać ode mnie odesłania produktu bo wbrew temu co oni TWIERDZĄ .. nie zgłaszałem WADY tylko błędu w opisie. 

Aukcje mam skopiowane więc nie ma obaw ze allegro coś zmieni .  CO do ich postawy , to nie widzę problemu żebym wrzucił tu treść dyskusji . 

Uważam że skoro odkryłem brak jakieś funkcji w wkrętarce to stosowne było by się dogadać - dla mnie to parę groszy . 

CO do wkrętarek ze zwrotów konsumenckich - to już temat zamknięty bo Allegro samo zaproponowało obniżenie ceny o 20% . Więc niech ktoś mi bzdur nie pisze o tym ze zwroty to też NOWY towar ... bo tak nie jest . 

Mój staż na Allegro to ponad 18 lat i kilka tysięcy komentarzy - sukcesywnie usuwanych przez Allegro  .  Ale to szczegół w porównaniu z innymi oszustwami jakie stasują . 

Rzecznik praw konsumentów jak i UOKiK prowadzą taką ilość spraw przeciwko OSZUSTWĄ Allegro że to sie w głowie nie mieści . 

A opisuje to po to by pokazać jak działa ten chory system ... wszędzie czytam że regulamin jest taki sam dla wszystkich  ale to mrzonki .

taka rzeczywistość ... 

  

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

*** Jeszcze co do MŚCIWOŚCI Allegro to kilka miesięcy temu wypowiedziałem się w tym miejscu w kilku sprawach . MOje wypowiedzi nie bardzo podobały się Allegro bo kilka dni po mojej aktywności Allegro zaczęło usuwać moje aukcje - ze względu na błędy w opisie , niewłaściwy miniaturę itp ... Były to aukcje które wisiały już długo . Doszedłem do wniosku ze skoro ma to taki odzew to dam sobie spokój z tym allegro GADANE - wykasowałem wszystkie wpisy i usunąłem moje konto ! EFEKT : wznowiłem aukcje i cisza spokój ... nikomu nic już nie przeszkadzało . 

TAK TO WYGLĄDA ! Więc uważajcie co tutaj piszecie bo trafiacie na czarną listę ... 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@unEXPECT to je się nie dziwię, że masz zablokowane konto

Ciekawe co ci rzecznik konsumentów powiedział jak pokazałeś mu maila od allegro gdzie twierdzą że Ci serwis zwróci pieniądze jak odeślesz wkrętarki

oraz jak mu powiedziałeś że wiedziałeś o błędnym opisie ale specjalnie kupowałeś ten sprzęt

bo jak widzę przepisy masz w głębokim poważaniu

zacytuj przpisy który upoważniają Cię do takiego działania:

Allegro nie ma prawa żądać ode mnie odesłania produktu bo wbrew temu co oni TWIERDZĄ .. nie zgłaszałem WADY tylko błędu w opisie.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kupiles-produkt-niezgodny-z-opisem-sprawdz-jakie-masz-prawa

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

RED - ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem ! Weź się nie wypowiadaj jak nawet nie potrafisz przeczytać tego co pisze . 

Skąd TY wyłuskałeś informacje że wiedziałem o BŁADNYM OPISIE ??? Co za BREDNIE !

Nie dopisuj tematów do dyskusji i nie wymyślaj problemów - jeśli nie rozumiesz o co tu chodzi to  daruj sobie kolejne wpisy. 

CO ma link do poradnika z tym tematem . 

LITOŚCI !!!! AllePoplecznik się znalazł. 

oznacz moderatorów