anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego NestBank znikł z tablicy banków szybkich płatności?

MAMY ROZWIĄZANIE!
fidziu23
#8 Zapaleniec#

Czy ktoś orientuje się dlaczego NestBank znikł z karty szybkich płatności oraz czy jest szansa by wrócił?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
janusz150254
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego w "Płatnościach" nie ma mojego banku ?. Nest Bank.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@janusz150254 Tego banku nie ma, został wyłączony. Możesz zapłacić przelewem tradycyjnym.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@janusz150254 Kliknij na liście banków "Płacę przelewem tradycyjnym", potem wejdź na stronę swojego banku i wykonaj przelew przez PayU na pozyskane dane. Nie zmieniaj niczego w danych do przelewu, to zadziała niemal tak samo, jak Twoje wcześniejsze wpłaty z Nest Banku.

oznacz moderatorów
ogrodo23
#7 Wielbiciel#

Od 28 grudnia próbuje zrobić zakupy na Allegro ale nie ma możliwości płacenia z nest bank, proszę o pomoc, czemu nest bank zniknął z allegro

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@ogrodo23 Regularnie pojawiają się tutaj pytania o Nest Bank ( a raczej o jego brak na liście). Chyba coś nie gra na linii Allegro - Nest bank...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ogrodo23 Bo Allegro skreśliło z listy. Wielu o to pyta.

oznacz moderatorów
ate1990
#8 Zapaleniec#

Jakoś przy zakupie Allegro Smart nie ma żadnego problemu z zapłatą szybkim przelewem z Nest banku. Przy "normalnych" zakupach już nie ma go na liście...

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

@ogrodo23 Jest możliwość płatności Kartą wydaną do konta, albo Blikiem (ale tu trzeba mieć jego aplikację w telefonie), można też wybrać przelew tradycyjny.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ogrodo23 Allegro nie współpracuje już z tym bankiem. Możesz jednak nadal z niego płacić. Wybierz z listy "płacę przelewem tradycyjnym", potem wejdź na stronę swojego banku i wykonaj przelew na uzyskane dane. To nadal będzie przelew przez PayU.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@fidziu23 Zniknęło kilka banków, zapewne brak współpracy między Allegro a bankami. Takie były wpisy na forum.

oznacz moderatorów
Auto_Partner_SA
#11 Animator#

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/brak-nest-banku-na-li%C5%9Bcie-szybkich-p...

temat był już gnębiony w zeszłym roku, Allegro wtedy przeczyło, że usunęło coś z listy

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@fidziu23 Powodem jest, zdaniem Allegro, brak odpowiednich standardów tego banku do współpracy przy szybkich przelewach.

oznacz moderatorów
fidziu23
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję Wam, za informację. Miejmy tylko nadzieję, że Allegro zrobi z tym porządek, bo jeśli nie, to ja będę dogadywał się bezpośrednio ze sprzedającymi na zakupy poza allegro. Nie możemy się uwsteczniać z powrotami do przelewów tradycyjnych. Za chwilę jeszcze wymyślą, że mam naginać na pocztę przelew zrobić.

Jeśli chodzi o Nest Bank, to nie wiem jakich niby standardów nie spełnia, bo jakoś wszędzie indziej wszystko działa jak należy. No i przede wszystkim konto jest za darmo bez konieczności spełniania jakichś durnych warunków.

oznacz moderatorów
ate1990
#8 Zapaleniec#

Tak, nie spełnia standardów. Wczoraj wieczorem kupowałem kilka rzeczy od różnych sprzedawców, ale najpierw kupiłem sobie Allegro Smart na miesiąc. Przy kupnie Allegro Smart nie było żadnego problemu z szybkim przelewem z Nest banku. Chwilę później przy próbie zakupu od sprzedających Nest banku nie było na liście. Jak widać są równi i równiejsi, jak kasa idzie dla Allegro to można płacić z Nest bez problemów. Przy zakupie od "normalnych" sprzedawców Nest już nie spełnia standardów. Pewnie...

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fidziu23 @ate1990 @xyz96 @Auto_Partner_SA @LEW433 Mamy dobrą wiadomość - po wielu sygnałach od Was oraz we współpracy z Nest Bankiem - przywróciliśmy szybką płatność dla tego banku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
bochema
#7 Wielbiciel#

kolejny raz tak się dzieje. To utrudnianie życia klientom. By dokonać przelewu tradycyjnego trzeba po kolei wszystko kopiować. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bochema obecnie Nest Bank jest dostępny na liście szybkich płatności. Nie usuwaliśmy tej możliwości. Być może brak dostępności wynikał z problemów z ich systemami:

la_nika_1-1643812603252.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów