anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego nie jest podawany kraj producenta i trzeba zadawać dodatkowe pytanie?

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Ostatnio poszukuję wiertarkę i tydzień temu zapytałem o kraj producenta. Odpowiedź Chiny, także... Węgry, ale dzisiaj zapytałem innych sprzedawców i obaj odpisali - Rosja. Jestem zaskoczony, bo uważałem, że z Rosją przestaliśmy handlować. OK, jeśli ktoś ma stare zapasy, to i owszem, ale czy nie powinien być obligatoryjnie wpisany kraj producenta? Wszak nabywca ma prawo znać pełen opis produkty, w tym "Made in...", czyż nie?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mwmonety
#21 Demiurg#

Jakby sprzedawca podał Kraj producenta o którym wspomniałeś to taka aukcje by mu mogli usunąć z wiadomych powodów. 

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

A niby dlaczego miałby ktoś usuwać z powodu Chin czy Węgier? Jak rozumiem, zapewne chodzi Ci o Rosję, ale to jest argument od paru miesięcy, zaś ja poruszam temat niepodawania producenta od samego początku A.
Ponadto - jeśli A. nie podaje, że produkty z Rosji są zabronione, to na jakiej podstawie mieliby usunąć? Mogliby poinformować, że rosyjskie produkty sprowadzone przed datą X moga być sprzedawane, natomiast mógłby być zakaz dostawy z Rosji po dacie X.
Niezależnie od argumentacji - czy nabywca ma prawo do wiedzy o kraju producenta? Jeśli tak, to powinien być podany w ofercie. 
Można sobie wyobrazić klienta, który otrzymuje towar z Chin, Rosji czy Mozambiku, a sądził, że jest z Unii...

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Czy w Regulaminie A doczytałeś punkt, na który się domyślnie powołujesz? Może powinni dopisać, ale co - znaczków rosyjskich nie można byłoby sprzedawać? A niemieckie ze swastykami można?

oznacz moderatorów