anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
408 ODPOWIEDZI 408
czarek33z
#9 Pomysłodawca#

ad Hola Ola

Szanowna Pani,

No wreszcie się dowiedziałem, że Administracja Allegro planuje usunięcie tej opcji (wyszukiwania w opisach ofert). Nie dowiedziałem się natomiast jakie jest rationale tej decyzji.

Zrozumiałem też, że wszelkie "konsultacje", "opinie kupujących i sprzedających" nie mają żadnego znaczenia dla Administracji Allegro i stanowią typową "zasłonę dymną" dla przeprowadzania decyzji niekorzystnych dla większości.

Dobitnie świadczy o tym też fakt zamknięcia przez Moderatorkę innego wątku, w którym poruszyłem sprawę "wyszukiwania". (Nietrudno też dostrzec destrukcyjną rolę niektórych komentatorów, zaciemniających dyskusję i kierujących ją na pola bezpieczne dla Administratorów.)

Tym samym moim zdaniem nie ma czegoś takiego, jak "społeczność Allegro". Smutne, ale prawdziwe.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@czarek33z Powody takich planów opisałam już powyżej, ale jeszcze raz chciałabym zwrócić Twoją uwagę, że ostateczne decyzje dotyczące tej funkcjonalności nie zapadły. Natomiast samo Allegro Gadane jest miejscem do wymiany opinii zarówno z perspektywy Kupujących, jak i Sprzedających. Kilkukrotnie wyraziłeś już tutaj swoje zdanie na temat tej funkcjonalności i mogę zapewnić Cię, że trafiła ona do właściwych osób. Chętnie wysłuchamy też inne sugestie i głosy w tej sprawie, ale nie ma powodów, by zakładać kolejne, nowe wątki dokładnie w tym samym temacie. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
czarek33z
#9 Pomysłodawca#

Szanowna Pani,

Jestem biologiem, i w mojej dziedzinie, zanim np. metodę leczenia przeniesie się z badań podstawowych do praktyki klinicznej, to testuje się in vitro (w układzie komórkowym) lub in vivo (na zwierzętach). Następnie na ochotnikach, a w ostatnim etapie na ochotnikach.

Administracja Allegro, zamiast testować na ludziach (co w tym wypadku nie jest może śmiertelne, ale frustrujące na pewno) - powinna zapytać użytkowników, co sądzą o takiej "dobrej zmianie".

Postępujecie zaś Państwo jak rasowi politycy, stosujący fakty dokonane i fasadowe konsultacje. Oczywiście, właściciele wszystko mogą, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Ale może "karma do Was powróci"...

Radziłbym przemyśleć, to co napisałem.

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@czarek33z

"Następnie na ochotnikach, a w ostatnim etapie na ochotnikach." - czym się różni jedno od drugiego?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
matdb
#8 Zapaleniec#

"Opinie i sugestie od użytkowników Allegro Gadane w tej sprawie trafiły do właściwych osób,"

czy to te same osoby, które teraz zdecydowały o usunięciu KLUCZOWEJ OPCJI szukania w opisach? Jeśli tak to widocznie do tej największej głupoty allegro musieli dojrzewać kilka lat...

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

*czy

 
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@czarek33z

"Nic nie wnosisz, poza ujawnianiem własnych frustracji i niespełnień." - ech, ty mój mały psychologu😁

"i programu porządkującego (PC TuneUp)" - dziękuję, że podzieliłeś się tą informacją. Teraz już przynajmniej wiem z "informatykiem" na jakim poziomie zaawansowania mam do czynienia😏

"I na prawdę" - naprawdę?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Cravix
#2 Obserwator#

+1 do frustracji!

 

W apke mobilnej nadal działa, ale np nie wyszukuje po opisach opert z "allegro lokalnie". Irytujące kiedy szukasz części po numerze OEM i opisach i wynik zwraca Ci zero, a po godzinach szukania ręcznego/hasłowego nagle znajdujesz to co chcesz z wpisanym w odpowiednim polu numerze katalogowym który wcześniej wpisywałeś...

 

Naprawcie to proszę.

 

/Tomasz

oznacz moderatorów
czarek33z
#9 Pomysłodawca#

"Jestem biologiem, i w mojej dziedzinie, zanim np. metodę leczenia przeniesie się z badań podstawowych do praktyki klinicznej, to testuje się in vitro (w układzie komórkowym) lub in vivo (na zwierzętach). Następnie na ochotnikach, a w ostatnim etapie na ludziach z populacji ogólnej."

 

Oczywiście moja poprawka (bo błąd się pojawił jak to bywa przy pisaniu na małym ekranie) niczego nie zmienia. Meritum dotyczyło sposobu wprowadzania zmian (oczywiście "ułatwiających życie użytkownikom") przez Administratorów Allegro.

oznacz moderatorów
matdb
#8 Zapaleniec#

Jak widać, do tej szalonej decyzji o usunięciu "szukaj w opisach" przymierzali się od kilku lat... więc pewnie teraz trudno będzie im ją zmienić. To tylko powinno nas zmusić do jeszcze większych protestów i tym silniejszego nieodpuszczania.

oznacz moderatorów
MisieqKrak
#8 Zapaleniec#

Zgadza się, dlatego konkurencja (**piiip**) ma ja domyślnie włączoną. Mało tego w przypadku mody nie da się dać wszystkich filtrów. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@N_Nitka28 spoko, tylko czemu wyłącznie tej opcji przypadło na 1 października 😄 Widać że bardzo chcecie namieszać w wyszukiwarce, ciekawe czy to trafna decyzja czy wkurzycie wielu kupujących ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kermu
#9 Pomysłodawca#

Bardzo zła decyzja biznesowa.
Z punktu widzenia kupujących ogranicza dostęp do asortymentu którzy szukają produktu o pożądanych parametrach jakościowych.
Będzie to skutkowało naciąganiem na zakup gorszych produktów za tą samą cenę.
Np. produkt "Akumulator Bosch 2 Ah" występuje w kilku wersjach jakościowych o których

decyduje numer producenta podawany w opisie produktu.
Dla sprzedawców, zmniejsza dodarcie z ofertą do Klientów.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kermu czy zła zobaczymy, jak na razie wszyscy kombinują jak wyszukiwać i dalej kupują na allegro 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
TALARKI62
#9 Pomysłodawca#

Nie wszyscy będą kupować. Muzyka na płytach rządzi się kodami EAN i numerem katalogowym. Tak jest na największych wyszukiwarkach, sklepach internetowych. Kupowałem tu od wielu lat japońskie płyty CD... ale znowu mi łatwiej wejść na sklepy #by czy na #apońskie by kupić to co sobie jestem w stanie wyszukać natychmiast. Barcode (EAN) lub Catalogue Number

oznacz moderatorów
N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@TALARKI62  szukanie w opisach nie jest potrzebne, aby przeszukiwać wyniki po EAN-ie. To jeden z parametrów oferty (wyszukiwarka i tak przeszuka EANy).

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
ag70
#8 Zapaleniec#

Ja właśnie dziś odpuściłem. Nie mam ochoty na takie zabawy i nikt ze mnie nie będzie robił durnia.

Kiedyś sobie radziłem bez Allegro i nie widzę problemu żeby do tego wrócić. Może i trochę to trudniejsze, ale cena nowych towarów poza allegro jest i tak w 95% niższa (uwzględniając płatną przesyłkę). Więc kto tu straci?

oznacz moderatorów
kermu
#9 Pomysłodawca#

Dodajcie chociaż filtr wyszukiwania o parametrze "symbol (oznaczenie towaru) producenta"

oznacz moderatorów
Arkadia_OK
#11 Animator#

@N_Nitka28 
"...Opcja szukania w opisach od dawna nie spełnia swojej funkcji i nie jest potrzebna..."
Wam chyba naprawdę mózgi odjęło, aby pisać takie bzdury, albo was do tego zmuszają....?

Jest to jedna z najpraktyczniejszych opcji wyszukiwania !
A których produktów potrzebuję, to JA wiem, a nie wy !

oznacz moderatorów
bronzo77
#9 Pomysłodawca#

Jak to nie zmienia ?! O czym Ty w ogóle piszesz ?! Przestańcie ludziom wciskać kit.

oznacz moderatorów