anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
235 ODPOWIEDZI 235
Arkadia_OK
#11 Animator#

Tym a zarządzie i developmencie Alle_D_R_O_G_O mózgi odjęło już jakiś czas temu i nie są w stanie zrozumieć, że tną gałąź na której sami siedzą......

oznacz moderatorów
jarekhe
#8 Zapaleniec#

Spełniało swoją funkcję bardzo dobrze.

Przykład szukam zamiennika filtra M16R-FLP-GL wklejając w wyszukiwarkę dostaję tylko dwa wyniki:

jarekhe_0-1728138023041.png

 

Natomiast wszystkie wyniki które w opisie mają informację:

jarekhe_1-1728138113238.png

 

 

Są pominięte. Proszę o przywrócenie tej funkcjonalności. Chyba że allegro bardzo chce oddać polski rynek konkurencji!!!

oznacz moderatorów
Raule
#8 Zapaleniec#

A co jeść trzeba dawać tej funkcji?

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi.

oznacz moderatorów
ag70
#7 Wielbiciel#

Jeść akurat trzeba dawać. Każda opcja wyszukiwania obciąża mechanizm sortowania bazy danych. Szukanie w opisach to funkcja bardzo obciążająca serwery. Allegro woli stracić klientów i zaoszczędzić na prądzie, po prostu.
Poza tym liczą, że tzw "większość klientów" czyli ciemne barany okupujące z pierwszej strony wyników niezaleznie od ceny, są grupą która i tak da największy zysk. A reszta może odejść. Tyle że mogą odejść też sprzedawcy. Ale to paradoksalnie też wcale nie jest nie na rękę Allegro, bo Allegro zamienia się w **piiip**a, czyli sklep. A portal stricte aukcyjny jest tylko kwiatkiem do kożucha. Najepiej jest UDAWAĆ że wyniki wyszukiwania wynikaja z jakiejś konkurencji. Frajerzy się nabiorą a resztę, jak już mówiłem, można poświęcić.

oznacz moderatorów
LaZNag
#2 Obserwator#

Po wypowiedzi zakładam, że nie wyszukuje w opisach aukcji więc zwyczajnie zrobiliście regresje.

oznacz moderatorów
Enzo_86
#7 Wielbiciel#

I będę teraz w stanie łatwo, i bez niezliczonych aukcji nieodpowidających moim kryteriom, znaleźć np. spodnie dresowe, które mają w składzie bawełnę i elastan?

Sprzedawcy podają drugi materiał w opisie.

oznacz moderatorów
deepBASS
#8 Zapaleniec#

Wypisuje Pani bzdury. Nigdy, ale to nigdy wyszukiwarka Allegro nie była tak precyzyjna jak Pani to pisze: " Aktualnie wyszukiwarka Allegro automatycznie przeszukuje oferty uwzględniając: parametry, tytuły, kategorie, słowa kluczowe" Przeszkadzało wam, że można było wykopać ofertę tańszą od gwarancji najniższej ceny ? To jest manipulacji z waszej strony. Chyba dawano nie zapłaciliście kary UOKiK.

oznacz moderatorów
ag70
#7 Wielbiciel#

Szanowna Pani moderatorko. Kupuję na Allegro od lat, wydałem tu mnóstwo tysięcy złotych (można sprawdzić). Od wczoraj nie mogę nic znaleźć. Wasza wyszykiwarka jest do bani, Wasze słowa kluczowe i parametry produktów są do bani. Opcja 'szukaj w opisach' była praktycznie jednym, powtarzam JEDYNYM, mechanizmem umożliwiającm sensowne wyszukiwanie.

Teraz nie da się nic SENSOWNEGO znaleźć a co za tym idzie będę szukał produktów innymi metodami, czyli nie u Was. I to nie jest żadna zemsta, tylko po prostu nie ma jak znaleźć produktów!!! A skoro nie można znaleźć, to jak logika wskazuje, tym bardziej nie da się kupić.

Czy to zrozumiałe?

oznacz moderatorów
sklep-babyshop
#1 Nowicjusz#

Dziennie robie naście zakupów na allegro, obecnie wyłączenie tego przycisku spowodował , że allegro wyszukuje jakieś bzdury nie posortowane, drogie i tylko promowane. No cóż spadną Wam obroty , bo ten przyciska działał omijając wasze nieudolne przekierowanie do waszych aukcji. . 

oznacz moderatorów
DZIKIOLO
#7 Wielbiciel#

BRAKUJE BARDZO! 

Kody produktów sprzedawcy wpisują w treści, a nie w tytule, tagach, parametrach. 

Tego się nie oduczy, ponieważ mają takie szablony i jest to dosyć intuicyjne. 

PROSZĘ o przywrócenie tej funkcjonalności. 

oznacz moderatorów
dolchus25
#9 Pomysłodawca#

Bezczelne tłumaczenie klientowi/użytkownikowi że czegoś nie potrzebuje tylko dlatego że jest jednym z nielicznych który funkcji używa. Mi funkcja była bardzo przydatna a jak się okazuje 'ulepszone wyszukiwanie' nie działa. Wg moich obserwacji nie musisz więcej być moderatorką ponieważ wg użytkowników nie jesteś potrzebna.

oznacz moderatorów
fanfoto
#7 Wielbiciel#

Spróbuj znaleźć chociażby Małego Modelarza "MONDRALO". W piątek było 37 stron, dzisiaj jest jedna. Albo jakąkolwiek konkretną książkę - służę przykładami. Żeby Wam obroty na pysk poleciały, a akcje na giełdzie po złotówce chodziły. Może to Was opamięta od uszczęśliwiania wszystkich na siłę. W Korei Północnej tak się robi i jeszcze kilku krajach. Czego ja dożyłem...

oznacz moderatorów
sarenmaster
#2 Obserwator#

A co jeśli wyszukuję matrycę do laptopa np. zamiennik? W opisie aukcji sprzedawca wymienia mnóstwo nazw różnych matryc które pasują. I w tym właśnie opisie chciałbym znaleźć moją nazwę oryginału? Do którego oferowany przez sprzedawcę zamiennik pasuje. Często tak wyszukiwałem.

oznacz moderatorów
BlackDrago
#7 Wielbiciel#

Jestem wkurw10ny i poważne rozważam ze zrezygnowania z allegro po 20 latach użytkowania. Co za debil usunął możliwość szukania w opisach. Bez tej opcji wyszukiwarka jest prawie bezużyteczna. Jeszcze rano na telefonie miałem tę opcję i ma moje wyszukiwanie miałem około 60 wyników, chciałem teraz wybrać najbardziej mi pasujący ale niestety teraz znajduje mi tylko jeden przedmiot i na pewno nie jest to ten interesujący mnie. Poza tym skoro nie można przeszukiwać opisu to może w ogóle zlikwidować opisy. Chyba pora w końcu zacząć korzystać z **piiip**u i **piiip**.

oznacz moderatorów
michtr1988
#2 Obserwator#

>nie jest potrzebna do tego, aby wyszukać produkty, których potrzebują klienci.

A dla mnie to podstawa! Bez tego praktycznie niczego nie mogę znaleźć a portal zamienia w kolejny sklep w którym "nic ciekawego nie ma" bo zasypuje setkami ofert popularnego szajsu a czegoś bardziej specyficznego nie da się bez tego wyszukać. Dlaczego zadecydowaliście za użytkowników zamiast zapytać ich o zdanie czy chcą mieć tę opcję wyłączoną?

oznacz moderatorów
nowa47
#7 Wielbiciel#

Witam dlaczego wyłączacie te funkcję  jest bardzo potrzebna w wyszukiwaniu części  do różnych aut  a wy zamiast  ułatwiać  życie to  je utrudniacie.

oznacz moderatorów
FutureM
#2 Obserwator#

taak, to proszę znaleźć mi dysk SSD NVME z frazą TBW - Co.... nie ma?
https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-ssd-257335?order=p&string=tbw - tylko 4 na na całego allegro!!! ? - Jak była opcja szuaj w opisie to mogłem sobie odfiltrować co mnie konkretnie szuka, a tego w tytule, czy kategorii nie ma, tylko było w opisie. Ale widać, że prawdopodobnie serwery były obciążane tymi zapytaniami i trzeba było wyciąć tą funkcjonalność aby baza  MySQL wyrabiała 😞 - NIEPOLECAM

oznacz moderatorów
adamw777
#7 Wielbiciel#

Jeśli aktualnie wyszukiwarka Allegro automatycznie przeszukuje oferty uwzględniając: parametry, tytuły, kategorie, słowa kluczowe to proszę mi wyszukać listwę Acar F5 Power. 

Straciłem 1,5 godziny i nie mogłem znaleźć najtańszej oferty, bo wyskakuje mi całe mnóstwo ofert których nie potrzebuje. W końcu zrezygnowałem i kupiłem listwy na Morele.

Pozdrawiam ozięble 

oznacz moderatorów
adam11-1
#7 Wielbiciel#

macie w Polsce monopol, możecie wszystko, w tym jeździć po naszych garbach, usuwając funkcję szukaj w opisie, smutne, handlowałem na allegro już jako dziecko, a obecnie kupuję sporo, bo 12 000 oszczędności ze smarta, ale brak tej funkcji to naplucie nam w twarz

kupiłem rok temu zestaw do monitoringu z 5 kamerami, i teraz chciałem w prosty sposób znaleźć aktualną wersję tego zestawu, wpisując model kamery do "szukaj w opisie"

wasze algorytmy nic nie mogą, pokazuje mi tylko same kamery, nie pokazuje zestawów, gdyby było szukaj w opisie, pokazywałoby zestawy, Norymberga dla tego, który w cieplutkim biurze Allegro rzucił ten pomysł

oznacz moderatorów
adamw777
#7 Wielbiciel#

Niedawno gdzieś na jakimś forum chwaliłem Allegro za bardzo dobrą i przyjazną wyszukiwarkę. W porównaniu do **piiip**a, **piiip**s czy innych byliście świetni. Teraz **piiip** to szczyt przejrzystości w porównaniu do Allegro 

oznacz moderatorów