anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
408 ODPOWIEDZI 408
Olek41982
#9 Pomysłodawca#

Ktoś taki wpis cytował to go powielam. Jestem przeciwnikiem zmian. Poczytaj moje inne wpisy.

Czy namawiając do bojkotowania Allegro byłbym ich przedstawicielem?

oznacz moderatorów
Wiceadmiral
#7 Wielbiciel#

Branża e-commerce jest cały czas na fali wznoszącej, więc siłą rzeczy czy ze zmianami czy bezm zamówień online jest i będzie więcej, więc na słupki to się nie przełoży.

 

Co ciekawe to po zgłoszeniu problemu mailowo że zniknęła opcja niegrupowania, odpisują jakieś regułki z maja/czerwca, w trybie przyszłym, a nie przeszłym - ale to takie podejście do klienta, którego z góry się tratuje jak chyba niepełnosprawnego umysłowo.

oznacz moderatorów
Olek41982
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
Vetinari
#10 Popularyzator#

Ale kolego @Krexon8 , zdajesz sobie sprawę, że wykorzystywanie chata GPT do pisania argumentacji to miecz obosieczny 🙂 O proszę:

Allegro nie powinno przywracać opcji "Szukaj w opisie" z kilku istotnych powodów.

Obniżona trafność wyników wyszukiwania

Po pierwsze, możliwość wyszukiwania w opisie wprowadzała chaos i obniżała trafność wyników wyszukiwania. Gdy algorytm przeszukiwał pełną treść opisu, użytkownik otrzymywał zbyt wiele wyników, które często były nieadekwatne do intencji wyszukiwania. Wynikało to z faktu, że opisy produktów zawierają liczne słowa kluczowe, które niekoniecznie są związane z konkretnym poszukiwanym przedmiotem, co utrudniało znalezienie dokładnie tego, czego klient szukał.

Większa precyzja i odpowiedzialność sprzedawców

Po drugie, brak tej funkcji wymusza na sprzedawcach większą precyzję i dbałość o poprawne kategoryzowanie oraz tagowanie produktów. Zamiast polegać na długich opisach pełnych słów kluczowych, sprzedawcy muszą teraz lepiej dostosować tytuły i kategorie produktów, co poprawia jakość wyszukiwania. To z kolei sprzyja uczciwej konkurencji i podnosi poziom profesjonalizmu na platformie.

Zapobieganie nadużyciom słów kluczowych

Po trzecie, opcja "Szukaj w opisie" mogła być nadużywana przez sprzedawców, którzy zamieszczali w opisach nieskończoną liczbę niepowiązanych słów kluczowych, licząc na to, że ich produkty pojawią się w większej liczbie wyszukiwań. Taki proceder prowadził do frustracji użytkowników, którzy musieli przeglądać nieistotne oferty, co wpływało negatywnie na ich doświadczenie zakupowe.

Lepsze doświadczenie użytkownika

Wreszcie, Allegro stawia na usprawnienie i uproszczenie procesu zakupowego. Usunięcie opcji wyszukiwania w opisach jest krokiem w stronę bardziej przejrzystego i przyjaznego dla użytkowników algorytmu wyszukiwania, co w dłuższej perspektywie podnosi zadowolenie klientów i zwiększa konwersję sprzedaży.

Podsumowanie

Podsumowując, przywrócenie funkcji "Szukaj w opisie" wprowadziłoby więcej zamieszania niż korzyści, zarówno dla użytkowników, jak i sprzedawców, dlatego Allegro powinno kontynuować swoją politykę optymalizacji wyszukiwania bez tej opcji.

 

oznacz moderatorów
jacek_her
#7 Wielbiciel#

Szukam płynu chłodniczego spełniającego specyfikację Mercedesa MB 325.0.

Wyszukuję i widzę jeden płyn z "MB 325.0" w tytule.

Czy naprawdę chcecie, żebym jako kupujący wchodził w każdą aukcję w kategorii płyny i samodzielnie sprawdzał, czy jest w opisie fraza "MB 325.0"? A może wolicie stracić wiernego klienta?

 

oznacz moderatorów
wayne55
#9 Pomysłodawca#

Tyle problemu o OPCJONALNĄ funkcję, która domyślnie była odznaczona i z której korzystali tylko ci którzy chcieli. SKANDAL to mało powiedziane, to zwykłe chamstwo, pokazujące gdzie Allegro ma swoich użytkowników.

oznacz moderatorów
StackException
#7 Wielbiciel#

Chyba wszyscy będą teraz przenosić się na stronę **piiip**. pl. Bo tam bardzo podobnie jak w allegro ale przycisk szukania w opisach działa 

oznacz moderatorów
StackException
#7 Wielbiciel#

[edytowano] to ta strona 

oznacz moderatorów
StackException
#7 Wielbiciel#

trzeba wpisać samemu w Google żeby się otwarła z szukaniem w opisach 

oznacz moderatorów
matdb
#8 Zapaleniec#

Przytaczam tekst resistdj, któremu usunięto temat "ZNISZCZYLIŚCIE STARE DOBRE ALLEGRO - CO DALEJ?"
i pytam allegro co was w tym tekście zabolało najmocniej?
Prawda w oczy kole co?

Cały tekst:
Zniszczyliście sprawnie działający, logicznie skonstruowany portal na rzecz "nowego", aczkolwiek ułomnego i nie działającego tak jak powinien.

1. Stwierdziliście, co dumnie raczyliście przedstawić Społeczności Allegro, że nowa wyszukiwarka a zarazem "produktyzacja" sprawia, że użytkownicy SZYBCIEJ znajdują to czego szukają. - KŁAMSTWO. Użytkownicy szukają konkretnych produktów o wiele dłużej a w konsekwencji często REZYGNUJĄ z zakupów, co można przeczytać w WIELU wątkach. Nie znalazłem ANI JEDNEJ pozytywnej opinii i nowej wersji wyszukiwarki, choć usilnie jej szukałem, daję słowo.

2. Załóżmy, że ludzie zechcą przestawić się na nową wersję wyszukiwarki. Wpisują frazę "XYZ". W wynikach wyszukiwania otrzymują "teoretycznie" prawidłowe wyniki. Klikają porównaj np 15 ofert tego produktu. Po kliknięciu w porównanie TEGO SAMEGO produktu, ponad połowa to produkty ZUPEŁNIE INNE, nie związane nawet z tą kategorią. Kolejne KŁAMSTWO. Co one tam robią? Po co użytkownicy mają klikać ZGŁOŚ OFERTĘ BŁĘDNIE POŁĄCZONĄ Z PRODUKTEM, skoro nic z tym nie robicie? (oferty które zgłaszałem kilka miesięcy temu nadal są błędnie połączone z katalogiem, oraz często w absurdalnych kategoriach - NIKT z tym NIC nie zrobił i nie robi)

3. Twierdzicie że wyłączyliście opcję szukania w opisie bo NIEWIELU z tego korzystało. KŁAMSTWO. Nawet jeśli by korzystało z tego 5 osób, przeszkadzało wam to? Po co wyłączać coś co działa i nawet dla tych choćby 5 osób było przydatne? Po oburzeniu i liczbie postów w tej kwestii widać ewidentnie, że nie była to garstka ludzi. Tym bardziej, że niektórych ofert nie da się odnaleźć z trafnymi wynikami bez szukania w opisie. Twierdzicie również że nowa wyszukiwarka automatycznie wyszukuje frazy zawarte w opisie produktu - KŁAMSTWO. Wpiszcie sobie jakiekolwiek słowo którego nie ma w tytule oferty czy produktu a jest w opisie, wyników NIE BĘDZIE bo automatyczne wyszukiwanie w opisach NIE DZIAŁA.

4. Mnóstwo ofert które mam zapisane w ulubionych "na kiedyś", magicznie zniknęło po wprowadzeniu nowej wyszukiwarki. Tzn są aktywne gdy kliknę w nie bezpośrednio z panelu Ulubionych, gdy natomiast wpiszę je w tą wspaniałą wyszukiwarkę, są po prostu niewidoczne. Jakim cudem?

5. Sens Allegro gadane - zgodnie z tym co dumnie twierdzicie wszem i wobec, że Allegro Gadane powstało po to by społeczność miała wpływ i swój udział w rozwoju allegro, logicznie myśląc powinniście brać pod uwagę propozycje, reakcje i ogólny odzew na jakiekolwiek zmiany, zwłaszcza tak znaczące. Widząc jak bardzo negatywny jest odzew na nową wyszukiwarkę - jakie podjęliście/podejmiecie kroki by zadowolić niezadowolonych? Zdaję sobie sprawę, że wszystkich się nigdy nie zadowoli, ale jeśli niezadowolonych jest cała armia, może coś jest na rzeczy?

6. Społeczność Allegro zadaje pytania administratorom/moderatorom, co oczywiste. Powstał nawet specjalny przycisk "oznacz moderatorów". Brawo. Z tego co widzimy, nie jest to jedna osoba a kilka/kilkanaście. Domyślamy się również, że z całą pewnością nie są to osoby niepełnosprawne umysłowo, a logicznie myślące osoby których zadaniem jest między innymi odpowiadanie na pytania użytkowników bądź ewentualne rozwianie wątpliwości. Dlaczego więc, w sytuacji gdy użytkownicy zadają WAM pytania, wasza odpowiedź praktycznie zawsze jest odpowiedzią wymijającą, unikaniem w jawny sposób na odpowiedzenie wprost, czy po prostu odpowiadanie tak, jak by pytanie brzmiało zupełnie inaczej i dotyczyło zupełnie czego innego? Czy Moderacja/Admini to też już Boty jak Allina? Pytam serio, bo takie wrażenie można odnieść w rozmowie z wieloma z Was. Pytasz o konkretną ofertę produktu, która nie wyświetla się choć powinna, moderator odpowiada że nowa wyszukiwarka sprawia że przytłaczająca większość użytkowników jest zadowolona. SERIO???????

7. Dlaczego najtańsze oferty tego samego produktu w sortowaniu od najtańszych są ukrywane choć są podpięte pod prawidłowy produkt, natomiast oferta o kilkadziesiąt % droższa ma GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY, choć tak na prawdę nie jest najtańsza? W sytuacji gdy użytkownik znajdzie tańszą ofertę tego samego produktu i odnajdzie "Widzisz tańszy produkt – zgłoś to!" jego zgłoszenie zostanie olane, bo zostanie stwierdzone że któraś z tych ofert została przypięta pod błędną kategorię czy produkt. Jakim prawem oznaczacie coś GWARANCJĄ NAJNIŻSZEJ CENY choć wiecie doskonale że nie jest to najniższa cena tego produktu, a faktyczna oferta z najniższą ceną jest pomijana przez tą wspaniałą wyszukiwarkę?

8. No i ostatnia kwestia - Allegro Days. Udajecie nieprzytomnych czy liczycie że kupujący są nieprzytomni?

Produkt oznaczony Allegro Days, w super hiper promocji reklamowanej wszędzie gdzie się da, po kliknięciu okazuje się że faktycznie cena tego produktu od TEGO sprzedawcy była o wiele wyższa w ciągu ostatnich 30 dni, lecz po chwili wyszukiwania nawet przy pomocy tej ułomnej wyszukiwarki, okazuje się że u innych sprzedawców TEN SAM PRODUKT bez ŻADNEJ promocji jest dużo tańszy niż u tego którego reklamujecie z WIELKĄ PROMOCJĄ.

 

Czy zamiast bezczelnie oszukiwać użytkowników, kłamać im prosto w oczy, wmawiać że coś jest dla ich dobra choć wcale nie jest to lepsze od tego co było i zdecydowanie utrudnia korzystanie z Allegro, zaczniecie faktycznie działać na korzyść społeczności i z nią współpracować? Obecny wasz "wkład" w pomoc społeczności Allegro można jedynie krytykować, niestety. Użytkownik mówi że teraz trudniej mu znaleźć coś czego poszukuje - wasza odpowiedz "mylisz się, teraz łatwiej ci znaleźć"/. Użytkownik twierdzi że nie widzi oferty która jest pewien że istnieje i faktycznie istnieje lecz nie jest widoczna w wynikach wyszukiwania - wasza odpowiedź "nie ma takiej oferty skoro nie ma jej w wyszukiwarce". ITP. ITD. SERIO????

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

CENZURA ? Jak w PRL i u ruskich.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
jacek_her
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj zrobiłem dwa zamówienia na 250zł

oznacz moderatorów
jacek_her
#7 Wielbiciel#

Już się zarejestrowałem w konkurencyjnym portalu, zaraz zrobię tam zakupy. Zmusiliście mnie do tego. Będę tu kupował tylko wtedy jak naprawdę będę zmuszony. Rezygnuję z Allegro, namówiłem do tego też mojego przyjaciela.

oznacz moderatorów
rozwell69
#7 Wielbiciel#
Nikt normalny nie będzie specjalnie przepisywał słów kluczowych z gotowych opisów producentów mając w swojej ofercie tysiące produktów!
 
Oto realne przykłady z moich ostatnich zakupów sprzed tej tragicznej aktualizacji.
Są to produkty których teraz bym po prostu nie znalazł / nie wiedział że istnieją i tym bardziej nie kupił za pośrednictwem Allegro:
 
Powyższą kurtynę znalazłem na podstawie hasła "Tuya" szukając po opisach w kategorii "Kurtyny powietrzne": https://allegro.pl/kategoria/ogrzewanie-kurtyny-powietrzne-257638?string=tuya
Było kilkadziesiąt wyników, teraz jest tylko jeden i to z szarym przodem, której na pewno bym nie wybrał.
W jaki sposób miałbym teraz znaleźć kurtyny działającą w ramach platformy Tuya?
 
 
Powyższy filtr do wody znalazłem na podstawie hasła "filtr wody odpowietrznik" lub "filtr wody odpowietrznik siatka" szukając po opisach w kategorii "Pompy i filtry": https://allegro.pl/kategoria/ogrzewanie-pompy-i-filtry-111870?string=filtr%20wody%20odpowietrznik
Teraz to samo wyszukiwanie wyrzuca do głównej wyszukiwarki, bo nic nie znajduje!
 
 
Powyższy przekaźnik (idealny do sterowania piecem CO) znalazłem na podstawie hasła "przekaźnik zigbee 30V DC" lub "przekaźnik zigbee 30V" szukając po opisach: https://allegro.pl/listing?string=przeka%C5%BAnik%20zigbee%2030v
Teraz dla tego samego hasła nie da się go odnaleźć, wyskakują same zasilane napięciem sieciowym!
 
 
Takich przykładów produktów których nie da się teraz odnaleźć bez szukania w opisach będą tysiące!
Tego parszywego łączenia ofert na siłę już nawet nie skomentuję.
oznacz moderatorów
StackException
#7 Wielbiciel#

Staram się zrozumieć Allegro dlaczego to i chyba wiem.

 

Myślę, że Zamysł mógł być dobry, jeśliby rzeczywiście łączenie ofert w katalogi i szukanie według parametrów działało. Wtedy by to było nawet lepsze niż szukanie w opisach, no bo każda cecha produktu (parametr) może być zwana przeróżnie i na to dotychczas świetnie działało (dopóki nie wyłączono w opisach..) no szukanie zaawansowane w opisach.

 

- Niestety zostało to wdrożone zbyt szybko. Czy to Ciśnienie od ludzi z góry, którym liczą się tylko słupki, a po wyżyciu swoich potrzeb finansowych z spółki odejdą bez żalu?

 

 

 

Bo w praktyce przecież od wielu miesięcy nadal jest to inaczej:

 

1) Parametry: 

 

a) Sprzedawcy nie wiedzą, że coś występuje pod inną nazwą i mogą nie skojarzyć. No Np liną dyneema, uhmw, uhmwpe, spectra - to to samo, a różne dziedziny przemysłu znają tylko swoją nazwę.

 

B) Sprzedawcy uzupełniają źle, bo:

 - im się nie chce lub po prostu nie rozumieją, że użytkownikom na czymś może zależeć (jak np. to że ich koc piknikowy mając otwory na przywiązanie staje się od razu m.in. : plandeką, wiatrochronem, podłogą do namiotu i wiele innych, które by były w OSOBNYCH kategoriach produktów!),

- lub się nie znają (na produktach lub jak sobie radzić kiedy nie ma jak wpisać co by chcieli dodać do parametrów)

 - lub podawają wszystko co tylko mogą byle każdy trafiał na ich produkt niezależnie od tego jakie filtry wybierze,

- lub myląc się co do swojego produktu napiszą treści sprzeczne, ale użytkownicy przynajmniej znajdą mimo tego i dzięki temu odpowiedniejsze lub taniej to co szukali (dopytując sprzedawcę - Na przykład: Uzupełnią pomyłkowo, że towar jest giętki, ale też wspomną, że jest z grubej stali - wtedy kupujący domyśli się widząc po np zdjęciu żeby dopytać.  

 

 

 

2) Łączenie ogłoszeń w katalog:

 

A) Sprzedawcy są leniwi i korzystają z gotowych już szablonów NAWET DO CAŁKIEM INNYCH produktów dopisując w nim, że w razie czego winne jest Allegro i nie ponoszą odpowiedzialności za możliwe błędy". 

 

A mało potrzebują być dokładni, skoro ludzie i tak prędzej czy później prawdopodobnie kupią ich odmienny produkt. 

 

B, C, D itd.) Tak samo takie same rzeczy jak wyżej o Parametrach..

 

 

 

3) Zgłoszenia użytkowników i sprzedawców co filtrów i innych rzeczy ogólnie nie są wprowadzane! Ludzie po kilku razach poddają się nie zgłaszając już nic więcej - stąd też brak popularności zgłoszeń potrzebnych!

(Np ja zgłaszałem ileś razy o zbyt mało pojemnym koszyku, a też o braku filtrów ito wiele razy tych samych).

 

 

Allegro żeby Cały ten Zamysł sprawdził się Potrzebuje UNIEMOŻLIWIAĆ tym powyższym wszystkim błędom!  

Zatrudnić osoby by Wymagać od każdego Sprzedawcy opłaty za STARANNE I DOKŁADNE wprowadzenie do katalogu i braku zwrotu części wpłaty za złe uzupełnienie - 

Można to Stopniowo wprowadzać, co u Allegra trochę starane, ale nadal w opisach jeszcze trzeba szukać! 

 

 

-----------

 

 

Od początku używania Allegro ileś już lat WSZYSTKO co kupowałem to wyłącznie szukając w opisach. Jest to funkcjonalność NADAL JESZCZE TAK NIEZBĘDNA, że żadne Google ani żadna strona tego nie zastępuje łącznie z durnymi AI bitami jak chатgpt, (który ciągle zmyśla gdy czegoś nie wie).

 

Jeśli to trzeba Mogę nawet płacić Allegru ABONAMENT ! Za to jak bardzo TO oszczędza pieniądze lub czas na niepotrzebne/gorsze przedmioty na każdych zakupach! Mogę znaleźć dużo odpowiedniejszy produkt niż gdziekolwiek lub najtaniej! (Bo im więcej ofert, które RZECZYWIŚCIE można przejrzeć według filtrów i opisów tym lepiej - Jeśli tego nie ma , to WSZYSTKIE oferty są porównywalne do przegrzebywania w śmietnisku - bo katalog ofert nie działa mimo tyłu miesięcy (np sprzedawcy inne produkty produkty 

 

No bo nie da się wyszukać nigdzie tak dokładnie jak NA RAZ: według parametrów (tzn. filtrów), najniższej ceny, szukając w opisach co nie ma w filtrach. Te wszystkie strony jak morele i nie tylko pomijałem z względu na jakość wyszukiwania, a teraz to już z allegro nie mogę korzystać i dosłownie wiele projektów moich STANĘŁO W MIEJSCU!

Bo nie chcę kupować byle czego w byle cenie, to już ogólnie równie dobrze mogę iść do sklepu jakiegokolwiek i nie czekać na dostawę, a szkoda mi Środowiska i pieniędzy i nerwów na wymiany niezbyt wyszukanych (przeglądanie według tego co jest to nie jest szukanie) produktów na bardziej wyszukane. 

oznacz moderatorów
StackException
#7 Wielbiciel#

Albo ktoś ma jakieś pomysły lepsze ale tylko odnośnie tego jak Allegro może zapewniać, że wszystko uzupełniane przez sprzedawców : najzupełniej i najprawidłowiej?

 

Bo Allegro Chyba chce w to zaangażować kupujących i sprzedawców ALE MA chyba Wymówkę (jak wiele innych), że skoro prawie nikt nie zgłasza lub nie używa, to niby wszyscy nie potrzebują ".. 😕  A WIĘKSZOŚĆ raczej używało by lub zgłosiło by potrzebę ale to POWINIEN Serwis Allegro OZNAJMIAĆ użytkownikom funkcjonalność, a nie liczyć na to czy użytkownicy skojarzą możliwości różnych funkcji  kiedykolwiek.

 

Za trzeba wziąć poprawkę na to, że tylko ludzie mający na to czas i chęci (bardzo mało!) mogą zgłaszać cokolwiek!

oznacz moderatorów
mjuraviel
#8 Zapaleniec#

Ostatnie zmiany jakie dostrzegam w funkcjach oferowanych przez allegro są zdecydowanie na minus. Szukanie w opisie jest potrzebne dla znalezienia bardziej niszowych haseł wbrew temu co twierdzą tutaj moderatorzy. Porównajcie te dwa wyniki:

dla hasła evlution różeniec

https://allegro.pl/listing?string=evlution%20r%C3%B3%C5%BCeniec

https://t.ly/cdk3e

 

dla hasła brainberry

https://allegro.pl/listing?string=brainberry

https://t.ly/zejEr

 

Ewidentnie funkcja szukania w opisie pełniła swoją role i pozbycie się jej było błędem. Tak samo z możliwością rozłączenia podobnych ofert, jeśli kieruje się ceną to kosztuje mnie to znacznie więcej kliknięć żeby znaleźć to co mnie interesuje.

oznacz moderatorów
mjuraviel
#8 Zapaleniec#

pisze ten komentarz po raz trzeci, poprzednie zostaly skasowane nie wiadomo dlaczego moze dlatego ze zamiesciłem linki wiec teraz bez, ale sprawdzcie sami jakie sa wyniki dla zapytan 'evlution różeniec' i 'brainberry' jesli uzyjecie szukarki allegro, a co pokazuje google z uzyciem atrybutu site:allegro.pl. tyle w temacie - dla mnie b. negatywna zmiana.

oznacz moderatorów
adi_tychy
#8 Zapaleniec#

A JAK JA MOGŁEM SIĘ ZBUNTOWAĆ PRZECIWKO **piiip**ERCE ALLEGRO ?

 

jestem kupującym.

Po zmianach nie mogłem odnaleźć ofert od moich stałych sprzedawców, gdyż oferty się obecnie nie wyświetlają. Są to drobni sprzedawcy, oferujący nietypowe rzeczy jak stare gazety, widokówki, stare komiksy, rzeczy antykwaryczne...

Rozesłałem im maile z informacją, że allegro pozbawia ich zysków, a ze mną to najlepiej kontaktować się mailowo z pominięciem allegro

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

W czasach, gdy Allegro zarabiało na prowizjach, firmie zależało.

Przyszły czasy, gdy zarabiają na promowaniach, reklamach, wyróżnieniach.

Głównym płatnikiem są konta z Chin. Czasem promujące wszystko nawet bez sprzedanych pozycji.

 

Allegro China to obecnie dobra nazwa.

 

Przypomnieć należy, że CEO pochodzi z Tesco, które padło i z **piiip**a, który nie notuje dobrych opinii wśród Polaków.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów