anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
410 ODPOWIEDZI 410
rwegrzy
#7 Wielbiciel#

Jest pani w błędzie opcja ta jest bardzo potrzebna, ponieważ tytuły nie zawierają wszystkich informacji. Co gorsze od kiedy generujecie tytułu na podstawie katalogu produktów szukanie wyłącznie po nim stało się kompletnie bez sensu gdyż bardoz często jest on mylący, niekompletny lub wręcz błędny i tylko informacje w opisie dawały możliwość odnalezienia przedmiotu. W bardzo wielu kategoriach parametry są nie wystarczające lub za bardzo zawężają wyniki, mógłbym podać dziesiątki przykładów na to np w częściach samochodowych lub narzędziach warsztatowych. Bez tej opcji odnalezienie nietypowego przedmiotu graniczy wręcz z cudem i zajmuje obecnie wielokrotnie więcej czasu. Jestem użytkownikiem allegro od dwudziestu lat z bardzo duża ilością zakupów i zdecydowanie wiem co mówię. Jeśli pani zdaniem opcja była/jest bez użyteczna to prawdopodobnie nie kupuje pani zbyt wielu rzeczy przez ten serwis.

oznacz moderatorów
Leszek_fe
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób mam znaleźć wszystkie suche karmy dla kota specjalnego przeznaczenia, tylko takie które zawierają hydrolizowane białko (dawniej szukanie w opisie: hydroliz*)? Tego nie ma w parametrach, wyszukiwarka podaje jakieś 3 produkty, a większości ofert które w opisie zawierały ten szczegół nie ma, mimo że istnieją na portalu (a sprawdzić to mogłem tylko dlatego że pamiętałem nazwę innego produktu).

To była bardzo ważna opcja, która umożliwiała znajdowanie i kupowanie rzeczy, których wyszukanie resztą udostępnionego, rozwlekłego (anty)UX często nie dałoby się znaleźć.

oznacz moderatorów
kermu
#9 Pomysłodawca#

Państwa wyszukiwarka NIE znajduje produktów !

Przykład - fraza w wyszukiwarce "+minia +farba"
NIE znajduje kluczowej pozycji
https://allegro.pl/oferta/olowiu-tlenek-czerwony-minia-olowiana-farba-1000g-11943534964?utm_feed=aa3...
znalazłem dopiero za pomocą wyszukiwarki Google 😞

oznacz moderatorów
trebor58
#2 Obserwator#

Przy wyszukaniu danego przedmiotu , przyjmijmy smartfona, z lewej strony w danej kategorii pokazuje np. 112 przedmiotów , a jak wejdę w tą kategorię to przedmiotów jest kilkanaście . Reszta  "gdzieś" ukryta.  Tak działa zj...ny katalog produktów. Nic nie mogę wyszukać! Pisałem do allegro, ale najwyraźniej jest problem z odpowiedzą, bo...  nikt mi nie odpowiedział .  Może ktoś pójdzie  po rozum do głowy i przywróci normalne wyszukiwanie produktów.

oznacz moderatorów
sezmar90
#7 Wielbiciel#

Również pierwszy raz od założeniu tutaj konta lata temu zastanawiam się nad rezygnacją. Wyszukiwanie w obecnej formie to tragedia, zabrano mi narzędzia, dzięki którym byłem w stanie szybko dotrzeć do interesujących mnie ofert. Wstyd!

oznacz moderatorów
Denethor_I
#7 Wielbiciel#

proszę spróbować wyszukać części zamienne do laptopów po numerach producentów, cos co trwało parę sekund teraz jest udręką. FATALNA ZMIANA !

oznacz moderatorów
cislomateusz2
#7 Wielbiciel#

Chyba nie wiesz o czym mówisz dziś dokonałem zakupu ale dotarcie do produktu który potrzebowałem zajęło mi ponad godzinę i udało się tylko przy pomocy google! gdzie w opisie była faza dzięki której i opcji szukaj w opisie znalazł bym to w 3 sekundy !!!!!!!!

oznacz moderatorów
Seba92000
#7 Wielbiciel#

Co wam do cholery ta opcja przeszkadzała?!
Szukanie słów-kluczy było jedyną rzeczą, która czyniła Allegro przyjaźniejszym w obsłudze od konkurencji!

Nie mogę teraz dosłownie znaleźć produktu w potrzebnym dla mnie wariancie! (Topnik lutowniczy o konkretnej właściwości)

Jeśli RZEKOMO mało osób używało, to kategorie (jak "Komody pielęgnacyjne") też usuniecie? W rozwoju się cofa Allegro? Dyskryminuje użytkowników?

Co za klaun to wymyślił, aby usunąć?! To oburzające!

Zobaczcie jaki zamęt stworzyliście! Przywróćcie to!

oznacz moderatorów
KewalsKewals
#7 Wielbiciel#

To teraz nie działa jak wcześniej. Sprawdziłem i nie wyszukuje po słowach kluczowych zawartych w opisach aukcji.

oznacz moderatorów
RambitNet
#7 Wielbiciel#

co za bull**piiip**, wcale nie szuka, teraz nic nie wyszukuje.... tylko jak w tytule ktoś wpisze

od zawsze korzystałem z tej funkcji

strzelacie sobie w kolano, będziecie tracić klientów

hejtuje serwisy, które nie szanują swoich klientów

oznacz moderatorów
161bd
#8 Zapaleniec#

Sko-ro z op-cji szu-ka-nia w o-pi-sach ko-rzy-stał ty-ko nie-wiel-ki pro-cent klien-tów, to po kie-go chu-ja wpier-da-lać by-ło tam pa-lu-chy i nisz-czyć to, co by-ło do-bre?

oznacz moderatorów
Michu2514
#7 Wielbiciel#

skoro wyszukiwarka allegro teraz uwzględnia wszystkie parametry to dlaczego tańsze oferty na allegro tego samego produktu znajduje wyszukując poprzez wyszukiwarkę przeglądarki, na potwierdzenie mogę przedstawić screeny

oznacz moderatorów
rozwell69
#7 Wielbiciel#
Nikt normalny nie będzie specjalnie przepisywał słów kluczowych z gotowych opisów producentów mając w swojej ofercie tysiące produktów!
 
Dorzucę realne przykłady ze swoich ostatnich zakupów sprzed tej tragicznej aktualizacji.
 
Są to produkty których teraz bym po prostu nie znalazł / nie wiedział że istnieją i tym bardziej nie kupił za pośrednictwem Allegro:
 
Powyższą kurtynę znalazłem na podstawie hasła "Tuya" szukając po opisach w kategorii "Kurtyny powietrzne": https://allegro.pl/kategoria/ogrzewanie-kurtyny-powietrzne-257638?string=tuya
Było kilkadziesiąt wyników, teraz jest tylko jeden i to z szarym przodem, której na pewno bym nie wybrał.
W jaki sposób miałbym teraz znaleźć kurtyny działającą w ramach platformy Tuya?
 
 
Powyższy filtr do wody znalazłem na podstawie hasła "filtr wody odpowietrznik" lub "filtr wody odpowietrznik siatka" szukając po opisach w kategorii "Pompy i filtry": https://allegro.pl/kategoria/ogrzewanie-pompy-i-filtry-111870?string=filtr%20wody%20odpowietrznik
Teraz to samo wyszukiwanie wyrzuca do głównej wyszukiwarki, bo nic nie znajduje!
 
Powyższy przekaźnik (idealny do sterowania piecem CO) znalazłem na podstawie hasła "przekaźnik zigbee 30V DC" lub "przekaźnik zigbee 30V" szukając po opisach: https://allegro.pl/listing?string=przeka%C5%BAnik%20zigbee%2030v
Teraz dla tego samego hasła nie da się go odnaleźć, wyskakują same zasilane napięciem sieciowym!
 
Takich przykładów produktów których nie da się teraz odnaleźć bez szukania w opisach będą tysiące!
Tego parszywego łączenia ofert na siłę już nawet nie skomentuję.
 
oznacz moderatorów
aniaania2000
#7 Wielbiciel#

Nie ma Pani pojęcia o teraźniejszej wyszukiwarce . W sumie nie mnie to oceniać. Mam tylko trzyletnie doświadczenie w allegro a Pani pewnie dużo większe. Jednak i tak skazany jestem na WASZĄ wyszukiwarkę, którą uważam za całkowicie bezużyteczną.Pomimo to pozdrawiam i mam nadzieję że "szukaj w opisach" powróci 

oznacz moderatorów
MarGor
#7 Wielbiciel#

masakra katastrofa, najpierw to grupowanie ofert, które bardzie przeszkadza niż pomaga (dawniej można było to chociaż wyłączyć a teraz działa z automatu), teraz to...

oznacz moderatorów
Client:38651073
#7 Wielbiciel#

Brak możliwości szukania po opisach sprawił, że zacząłem częściej korzystać z innych platform sprzedażowych i sklepów internetowych, z korzyścią dla mnie. Podejrzewam, że nie jestem w tym względzie jedyny. Pewnie z czasem, gdy ktoś z Państwa zauważy spadek liczby transakcji lub kupujących, opcja szukania po opisie wróci. Niekoniecznie będzie się to jednak wiązało z powrotem kupujących.

oznacz moderatorów
antronik
#2 Obserwator#

Brak opcji "szukaj w opisach" po prostu utrudnia życie. Wasza wyszukiwarka w tej formie jest zupełnie niedopracowana. Okazuje się, że całkiem spora lista TAŃSZYCH tych samych produktów jest pomijana. Można je spotkać na "dole" strony wybranego produktu i okazuje się, że obecna wyszukiwarka je pomija. Więc proszę nie pisać bzdur jak super hiper dopracowaliście obecne metody wyszukiwania. Osobnego wyskakującego okienka z opisem już nawet nie będę komentował. Nie rozumiem waszej polityki upodobniania się na siłę do chińskich serwisów. Boję się, że za moment będzie tak jak na Ali.... wyszukiwanie po zdjęciach. Korzystam z Allegro od ponad 24lat i pierwszy raz jest to z waszej strony wizerunkowa WTOPA

oznacz moderatorów
inka990
#7 Wielbiciel#

Z całym szacunkiem, ale co wy bredzicie? Na Boga! Widzieliście wkurw ludzi na swoim FP? Pomijam inne miejsca... teraz nic znaleźć nie można! Piszesz "Opcja szukania w opisach od dawna nie spełnia swojej funkcji i nie jest potrzebna do tego, aby wyszukać produkty, których potrzebują klienci." Kto na to wpadł? "Z opcji tej korzystał niewielki procent użytkowników" Na jakiej podstawie wysnuliście takie wnioski? Gdyby tak było, ludzie nie byliby wściekli! Wiecie lepiej co potrzebuje klient?? Sorry, ale to przypomina autorytaryzm, a nie kapitalizm! Wyłączenie tej funkcji spowodował jeden wielki burdel w wynikach. Ktokolwiek za to odpowiada, powinien być pierwszy do zwolnienia i to natychmiast! Zbliżają się święta... Zobaczycie statystyki. Ludzie, ci słynni klienci, tacy cenni, o których tak bardzo dbacie, już szukają alternatyw. Piszesz: "Aktualnie wyszukiwarka Allegro automatycznie przeszukuje oferty uwzględniając: (...) słowa kluczowe." Jakie słowa kluczowe?? Słowa kluczowe są zawarte najczęściej w opisach ofert! Obudźcie się w końcu do cholery i zacznijcie logicznie myśleć! Wpisując teraz słowa, których szukam, dostaje tryliard produktów, które nic nie mają wspólnego z tym czego się de facto szuka! Od cholery ofert z Chin (tacy jesteście bogaci, by zwracać pieniądze z Allegro Protect, bo towar nie dojdzie, jak to się zdarzało w przeszłości?), od cholery ogłoszeń od jednego sprzedawcy (wręcz spam!) z tym samym produktem, co stało się zresztą normą, wyświetlanie ofert droższych niż w sklepach stacjonarnych. WŁAŚNIE JEDYNIE OPCJA "WYSZUKIWANIA W OFERTACH" BYŁA NA TO ROZWIĄZANIEM!!! Jestem z wami prawie od dwóch dekad, od samego początku. Potwierdzenie tożsamości wysyłałam tradycyjną pocztą, bo tak sobie wtedy życzyliście! To jest skandal, jak można zabić tak dobrą platformę sprzedażową! Skandal! Umiejcie się chociaż raz przyznać do błędu i przywróćcie coś, co działało może nie perfekcyjnie, ale dobrze! No, chyba że już postawiliście na sobie krzyżyk. Bez klientów nie istniejecie. A jeśli chcecie stanąć w szranki z **piiip**em czy **piiip**s nie macie najmniejszych szans. Za duzi gracze. Waszym atutem była wyszukiwarka! A teraz jest to pozamiatane!

 

oznacz moderatorów
skacprz
#8 Zapaleniec#

Dodam jeszcze jedno albo dwa od siebie odnośnie Chińskich produktów (zazwyczaj wysyłki z Chin) 1) czy etyczne jest pośredniczenie w sprzedaży podrabianych produktów? 2) czy jest to legalne? No może dodam jeszcze 3) jak to jest grupowane i czy Waszym zdaniem produkty takie są równoważne w  w obecnej prezentacji produktów.      

oznacz moderatorów
JacobJakub
#7 Wielbiciel#

Szanowna Pani Nicol

Aktualnie nie jestem w stanie znaleźć w łatwy sposób padów jednej firmy oraz ładowarek z jedną konkretną Funkcją, o której informacje sprzedający umieszcza w opisie, gdyż nie ma możliwości umieścić jej w mitycznych "parametrach". Jeśli to miałoby działać, choćby w dziale Elektronika, musieli by spędzić rok, zatrudnić ekspertów i właściwie przygotować tak parametry jak i filtry wyszukiwania pod dzisiejsze standardy.  Udowodniłem już wsparciu Allegro, że aktualna wyszukiwarka Allegro automic nie działa i nie spełnia swoich obiecanych funkcji i to aż w dwóch przypadkach, a to tylko 2 "potrzeby", z czasem będzie ich tylko więcej. +system parametrów jest przestarzały i wymaga gruntowej renowacji, choćby na styl Cenowarka.pl

 

Przykład?

 

Kupno ładowarki multiport USBA+USBC o konkretnej mocy 120-160-240W. 

 

Aktualnie pomaga tylko google lub/i wyszukiwanie w konkurencyjnych sklepach, choćby AliX, Gdzie wyszukiwania po słowach kluczowych działa aż miło. 

 

Allegro, zastanówcie się co robicie. Wycieliście kluczową funkcję, która ułatwiała korzystanie z waszego serwisu setkom tysięcy użytkownikom. 

 

Przywróćcie ją + rozpocznijcie faktyczne pracę nad tym, żeby przestała być potrzebna (morele/xkom i ich systemy filtrów), żeby sami użytkownicy nie chcieli z niej korzystać. 

 

Bo to w interesie sprzedających będzie aby należycie uzupełnić parametry produktu, żeby wyświetlić się klientowi w wyszukiwaniu. 

 

 

 

Pozdrawiam 

 

JacobJakub 

oznacz moderatorów