anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
410 ODPOWIEDZI 410
Matthew90
#8 Zapaleniec#

Chyba zaraz wybuchnę jak gejzer. Jestem od 16 lat na allegro i zrobiłem mnóstwo zakupów za dziesiątki tysięcy złotych ale teraz to co się dzieje rozwaliło mi głowę. Jak można tak zepsuć tą platformę to brakuje mi słów. Brak opcji wyszukaj w opisie? serio ? no przecież z tego nagminnie korzystałem!!!!!!!! Nie chce mi się już pisać o łączeniu tych ofert wszystkich bo to już jest dramat tak wielki, że mi się nóż w kieszeni otwiera jak to widzę!!!!! Zróbcie coś z tym !!!

oznacz moderatorów
ekman_emik
#7 Wielbiciel#

W dobie AI proszę o inteligentne wyszukiwanie a nie słowa kluczowe jak w zamierzchłych czasach na google, gdzie wystarczyło to do wysokiego pozycjonowania. To samo z tysiącami tych samych ofert, które nie potrafią być połączone bo zapewne słowa kluczowe się nie zgadzają. Wyszukiwarka nie potrafi szukać po kontekście a sprecyzowane wyszukiwania nie dają dobrych rezultatów bez przeszukania treści. Zapewne generowało to wam zbyt duże obciążenie serwerów.

oznacz moderatorów
blackwaterxvx
#7 Wielbiciel#

Porażka! Korzystam z Allegro od wielu lat i przez ten okres było wiele zmian na gorsze, część była też zdecydowanie na lepsze. Ale to jest pierwsza zmiana dla mnie fundamentalna, przez którą jestem bardzo poirytowany. Na tyle obniża atrakcyjność korzystania Allegro, że na chwilę obecną tylko Smart w jakimkolwiek stopniu utrzymuje mnie tymczasowo tutaj do czasu znalezienia zastępstwa odpowiedniej skali, które pozwoli mi zastąpić Allegro jako główną platformę e-commerce. Na chwilę obecną na pewno wzrośnie moja obecność na **piiip**.

oznacz moderatorów
Piotros1983
#10 Popularyzator#

Ten portal dawno nie spełnia swojej funkcji pffff najlepiej usuńcie funkcje sprzedaży to będzie najlepsze rozwiązanie 

oznacz moderatorów
Olek41982
#9 Pomysłodawca#

Nie podpowiadaj. Zaraz aukcje usuną i zostanie tylko Kup Teraz.

oznacz moderatorów
Katarzyna28tczew
#7 Wielbiciel#

Oddajcie nasz przycisk szukaj w opisie !!!

oznacz moderatorów
nowa47
#8 Zapaleniec#

Witam  niech pani wpisze w wyszukiwarce fiat tipo 356 1,4 95 km  wyskakuje na tę chwile  588 przedmiotów a gdy za zmaczało się szukaj w opisach  to wyskakiwał perę tysięcy pasujących części ponieważ te  same części są w różnych autach i nie można znaleźć części znamiennych po numerach producentów części ,które są w opisach .Komu to przeszkadzało?

oznacz moderatorów
MarGor
#7 Wielbiciel#

Już większych bzdur to nie mozna napisać jak to nie spełniło swojej funkcji. To proszę mi teraz znaleźć u sprzedawcy [edycja] koszule marki classo z dodatkiem lycry? Nie da się? To nie pisać bzdur i przywrócić preciutko szukanie w opisach i przeprosić użytkowników Allegro za ten syf. 

oznacz moderatorów
wesleybb
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Również potwierdzam, że system Allegro nie działa poprawnie. Stara opcja "szukaj również w opisach" działała bez zarzutu.

Pisze Pani, że "aktualnie wyszukiwarka Allegro automatycznie przeszukuje oferty uwzględniając: parametry, tytuły, kategorie, słowa kluczowe". Niestety słowa z opisów aukcji nie są brane pod uwagę np. aukcja: https://allegro.pl/oferta/pocztowka-bielitz-kaiser-franz-josef-strasse-synagoga-1916-r-16621827371 zawiera w opisie słowo "Brandstätter" które jest istotne, bo jest nazwiskiem. Wpisując w wyszukiwarkę to słowo Allegro mi tej aukcji nie NIESTETY pokaże. Zawsze korzystałem z tej opcji dzięki czemu wyszukiwałem więcej interesujących mnie ofert i więcej u Was kupowałem.

Teraz wielu użytkowników traci możliwość zakupu/sprzedaży towarów. Przywróćcie ta opcję, przecież Was to nic nie kosztuje a wiele osób będzie zadowolonych, również Wy będziecie mieli większe zyski. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
drzen
#2 Obserwator#

Wyszukiwarka po opisach ma wrócić. Pewnie dlatego ostatnio nie mogę nic sprzedać, a znalezienie czegokolwiek do kupna, to droga przez mękę. 

Moja propozycja 

ALLEGRO---------ALLEGRO LOKALNIE------------ALLEGRO Z WYSZUKIWARKĄ PO OPISACH.

oznacz moderatorów
kowojan
#7 Wielbiciel#

Wszelkie zmiany najczęściej tylko utrudniają życie. Pewnie trzeba było wykazać się przed bossami innowacyjnością żeby zdobyć pochwały, uznanie i .... premie. A my na tym cierpimy. Wy zawsze wiecie lepiej i zmieniacie wg własnego uznania. Czy zasięgaliście opinii klientów? Czy też zrobiliście to na rympał, jak wiele rzeczy ostatnio w Polsce. Z opcji wyszukiwania w opisach być może korzystało niewiele osób bo większość nie znała tej możliwości. Sprzedający (oferenci} często nie wiedzą lub nie umieją właściwie tytułować ofert. A opisy często zawierają szczegóły, które pomagają kupującym dokonać właściwego wyboru bez konieczności przeglądania setek ofert i marnotrawienia czasu. Ja jako niedowidzący tak jak wielu podobnych do mnie o wiele sprawniej poruszałem się po Allegro z opcją wyszukiwania w opisach. Przywróćcie ją proszę bym znowu mógł się cieszyć kupowaniem na Waszym portalu.

oznacz moderatorów
Szpilawo
#7 Wielbiciel#

Bzdura. Szukam baterii Lipo do nadajnika futaba T14. Wasza wspaniała wyszukiwarka nie potrafi znaleźć żadnej baterii, chociaż opisy są wypchane informacją, że choćby wtyk jest typu futaba. Jedyną opcją skutecznego wyszukiwania jest wyszukiwarka Google. Róbcie tak dalej a **piiip**s będzie miał coraz więcej klientów.

oznacz moderatorów
Szpilawo
#7 Wielbiciel#

Za to błyskawicznie, bezwarunkowo alie expressowo cenzurujecie wpisy XD

oznacz moderatorów
tarvos
#1 Nowicjusz#

Opcja ta jest bardzo potrzebna i spełnia wymagania wyszukiwania. Jako refiinalista dzięki tej opcji znalazłem bardzo dużo ciekawych rzeczy. Sprzedający w opisch podawali więcje informacji np. Jeżeli chodzi o kategorie książki, mapy, kolekcje itp. Proszę sprawdzić wpisując chociażby miasto. 

Przez wasze działania duża część osób (kolekcjonerów i regionalistów)  przenosi się do innych portali. 

oznacz moderatorów
Olek41982
#9 Pomysłodawca#

No i dobrze jakby się przenosili. Inaczej Allegro palcem nie kiwnie, żeby cofnąć te beznadziejne zmiany dopóki słupki tego nie wykażą.

oznacz moderatorów
JohnX
#8 Zapaleniec#

Dokładnie to samo pisałem w innym wątku dotyczącym problemu wyszukiwania. 

Allegro jest obecnie luksemburską (nie polską) spółką akcyjną, i jak większość tego typu organizacji skupia się na realizacji interesów jej udziałowców. Dobro społeczności obejmującej sprzedających i kupujących, nie jest dla nich wartością nadrzędną.  Społeczność ta, jest jedynie środkiem do realizacji ich własnych celów, które ogólnie mówiąc zmierzają do maksymalizacji zysku. Możemy więc sobie pisać tu cokolwiek i narzekać na wszelakie niedogodności, lecz reakcji nie będzie tak długo, jak długo nie znajdzie to odzwierciedlenia w wynikach finansowych tej organizacji.

Jeżeli chcemy realizować zakupy lub sprzedaż zgodnie z naszymi potrzebami, to chyba najwyższy czas rozejrzeć się za alternatywnymi platformami.

oznacz moderatorów
dorothy2
#9 Pomysłodawca#

Po prostu nie gadać, nie bić piany tylko działać. Od czasu zmian nie robię tutaj zakupów i nie zamierzam jeśli te zmiany nie zostaną cofnięte. Konkurencja już dodana do zakładek powyżej Allegro 😉

oznacz moderatorów
matiroz
#1 Nowicjusz#

proszę oddać przycisk szukania w opisie, wasza wyszukiwarka nie spełnia pod ty względem moich oczekiwań, wyszukiwanie po kodach EAN, indeksów, oznaczeń producentów itp. owszem zdarzają się wyjątki. o grupowaniu to już wcale nie wspominam. pozdrawiam

oznacz moderatorów
FishRman
#8 Zapaleniec#

Coraz trudniej tu cokolwiek znaleźć... najpierw łączenie ofert uniemożliwiające sensowne posortowanie po cenie, a teraz ten brak opcji wyszukiwania po opisie. Bez tej opcji, nie znajdzie sie przedmiotu o jakiejs specyficznej cesze, z jakims niuansem....  sredniowiecze wraca 😞 ... robcie tak dalej...

oznacz moderatorów
DTULTRA
#2 Obserwator#

Dzięki usunięciu opcji szukaj w opisach zacząłem wyszukiwać w Google. Przez to, że w łatwy sposób nie mogłem znaleźć tego co chciałem, ostatnie zakupy zrobiłem na **piiip**ie oraz Morelach. Odkryłem też **piiip** gdzie jest opcja szukania w opisach (wciąż mały asortyment ale przynajmniej wyszukiwarka sprawna). Najwyższy czas zacząć wspierać konkurencję. Jeśli allegro się cofa w rozwoju to konkurencja szybko dogoni.

oznacz moderatorów