anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma WSZĘDZIE filtra dostawa z Polski / spoza Polski

overstyle
#9 Pomysłodawca#

Jak to strasznie drażni gdy musisz przeglądać setki stron ponieważ nie ma w niektórych kategoriach prostego filtra

dostawa z kraju lub z poza kraju. Rozumiem że chińczyki są tańsze ale kiedy chodzi o czas, tego typu zakup nie wchodzi w grę a allegro jest teraz zawalone chińskimi "pośrednikami"

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

piimaa
#13 Ambasador#

Ja też jestem za taką opcją, powinna pojawić się w filtrze: "towar znajduje się w Polsce, wysyłka z Polski". Dlaczego aż tak?

Sporo ludzi ma konta za granicą a sam towar znajdzie się w Polsce dopiero po naszej wpłacie i dopiero, gdy ktoś z zagranicy prześle ten towar pośrednikowi w Polsce, pośrednik następnie nam. Wygląda to tak:

braciszek mieszkający w UK dostaje kase, kupuje tam przedmiot, wysyła mamusi do powiedzmy Opola a mamusia z Opola wysyła kupującemu. Trwa to wieki!!!! o czym nikt sprzedającego nie informuje.

W filtrach powinna być opcja "towar znajduje się w Polsce TAK/NIE" + "wysyłka z Polski TAK/NIE".

Na terenie Unii jeszcze paczki idą w miarę szybko czyli 10-12dni ale spoza Unii przez weryfikację celną to i miesiąc może być.

Przydałaby się także opcja filtrowania sprzedawców, np. "wyświetlaj sprzedawców z Polski" i wtedy aby gościa wyświetliło, musiałby on zaznaczyć w sprzedaży opcje "wysyłka z Polski + towar w Polsce + firma Polska"

Bez tego tutaj robi się bardzo niebezpiecznie, wczoraj trafiłam na jakieś nowe zagraniczne konto, konto od kilku tygodni, zero komentarzy i gość puszcza dobre laptopy z wyższych półek od złotówki, śmierdzi na odleglość; naprawdę przydałoby się pomijanie takich kont w filtrach.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@overstyle @piimaa Admin się już kiedyś wypowiadał. Tam gdzie ludzie proszą i widać ze filtr jest używany - to zostaje. W niektórych kategoriach ludzie nie proszą lub nie używaja to jest usuwany. Wniosek : pisać emaile z prośbą o to, lub u góry strony masz :

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/idb-p/zglos-pomysl i klikasz "podziel się pomysłem" - jak ludzie poprą to może wprowadzą ( z naciskiem na "może" )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

overstyle
#9 Pomysłodawca#

Filtr ma być wszędzie, to moje zdanie w tym temacie. Allegro to nie jakiś stragan że mamy się prosić o coś co uważamy za dodatkowy atut w kwestii bezpiecznych zakupów przez internet, skoro coś jest dobre to Allegro jako serwis dbający o klientów powinien czytać co ludzie tu wypisują i na tej podstawie podnosić standardy. I zgadzam się z #piimaa informacja czy sprzedawca jest z Polski czy towar znajduje się w Polsce również powinna być dodana do filtru na KAŻDEJ stronie jako standard mający chronić konsumenta przed "cwaniakami"

oznacz moderatorów

tieman
#7 Wielbiciel#

Jest bardzo dużo firm które oferują produkty z wysyłką np z chin i chciałbym jakoś ignorować takie aukcje. Owszem jest możliwość filtrowania po województwie, ale jest to już dość mocne zawężenie i aby coś znaleźć czasami muszę przeklikać każde województwo z osobna co jest uciążliwe.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@tieman Tak, na liście ofert, w niektórych kategoriach znajduje się po lewej stronie filtr "Dostawa z Polski". 

Na przykład tu; https://allegro.pl/kategoria/smartfony-i-telefony-komorkowe-165

oznacz moderatorów

tieman
#7 Wielbiciel#

No ok, ale czemu tylko w niektórych kategoriach? Dziwne to trochę.

oznacz moderatorów

elegance27
#8 Zapaleniec#

Podejrzewam, że Allegro tego nie robi bo finansowe powody, których oficjalnie nie wypada podać. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

 A ja mam nadzieję. Wczoraj jak robiłam zakupy wyskoczyła mi ankieta w której były między innymi pytania o to czy przeszkadza mi zalew ofert z Chin. Czyli może gdzieś za rok+++ coś się zmieni.

oznacz moderatorów

krzysiu_gr
#2 Obserwator#

Też mnie to denerwuje i bardzo bym chciał, żeby dostawa z kraju była dostępna... Tu jedynie można się ratować możliwością filtrowania po czasie dostawy - np. max 5 dni. Wtedy raczej już się nie uchowają tacy sprzedawcy...

Dodatkowo też bym chciał mieć możliwość wyboru kraju/regionu produkcji, czego się pewnie też nie doczekam...

oznacz moderatorów

magjack
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się, powinien być dodany filtr kraju wysyłki. Chińczycy "zasypują nas czapkami", dla mnie to jakiś spamserwis a nie Allegro bez możliwości odfiltrowania spamu. 

Alternatywnie powinien być dokładny (z możliwością wybierania co do dnia) filtr czasu dostawy

oznacz moderatorów

Shingle97
#1 Nowicjusz#

Nie jest to rozwiązanie idealne, ale jak zaznaczysz "Faktura VAT", to chyba wszystkie oferty z Chin znikają.

oznacz moderatorów