anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mam naliczonego zwrotu kosztu przesyłki?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Ptoki8
#8 Zapaleniec#

Cześć

 

Zrobiłem zwrot, powód to niezgodność towaru z opisem i niekompletność. Sprzedający napisał, że prawdopodobnie pomylono zamówienia. Teraz dlaczego allegro w kwocie należnej mi do zwrotu nie uwzględniło mi kosztu opłaconej przeze mnie przesyłki? Dlaczego mam ponosić koszta przesyłki, którą muszę zwrócić z winy sprzedającego? Kiedyś chyba tak nie było, czy zmienił się regulamin?

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

Dlatego że jak zwracasz to koszt odesłania ponosi kupujący, należało reklamować to sprzedający musiałby Ci go zwrócić, ale możesz otworzyć dyskusję ze sprzedającym i tam opisać problem a powinien Ci zwrócić: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zgłoszenie niezgodności to reklamacja a sprzedawca przyznając się do błędu powinien pokryć koszt zwrotu i nadania drugiej przesyłki z poprawnym towarem.

oznacz moderatorów
Ptoki8
#8 Zapaleniec#

No właśnie, ale myślę, że allegro podczas gdy jako powód zwrotu zaznaczam niezgodność towaru z opisem (co uczyniłem) powinno uwzględnić koszt wysyłki w swoim podliczeniu, gdyż to ono jak mniemam obliguje sprzedającego do przelania określonej w nim kwoty. Jest tak czy inaczej? Dziękuję za odpowiedzi.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Ptoki8 ten formularz zwrotu jest skopany pierwsze 3 opcje to zwrot kolejne 3 reklamacja więc jak zaznaczyłeś coś z 1-3 to zwrot zgłosiłeś ergo nie należy się kasa za przesyłkę. Allegro nie ma ochoty od 3 lat czegoś z tym zrobić.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Ptoki8 wszystko zalezy co zaznaczone zostalo w formularzu zwrotu / reklamacji pokaz co zaznaczyles to ci powiemy dlaczego 

oznacz moderatorów
Ptoki8
#8 Zapaleniec#

Dzięki, wszystko mi wyjaśniliście :). Faktycznie jet to skopane i może trzeba to jakoś zaskarżyć, jak allegro nic z tym nie robi, może do UOKiK? Pozdrawiam wszystkich.

oznacz moderatorów