anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie możemy blokować sprzedawców?

tadeomarin
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór zespołowi Allegro!

 

Szukałem nowego laptopa pewnej marki (Lenovo) i zacząłem zauważać wiele ofert modeli wyprodukowanych kilka lat temu, rzekomo „nowych”.


Zauważyłem, że prawie wszystkie oferty pojawiające się na górze wyników wyszukiwania mają następujący wzór:

 

-Nowy laptop, ze starego modelu, którego nigdzie indziej nie ma w magazynie
- Konta sprzedawców z ocenami na poziomie 96–97%, ale z dziesiątkami negatywnych komentarzy, które są bardzo niepokojące.

 

Wydaje się, że mamy do czynienia z problemem nieuczciwości, który może mieć charakter całkowicie nielegalny: wzór jest widoczny w każdym negatywnym komentarzu

-Sprzedawca nie posiada nowego zapasu laptopa i proponuje wysłanie innego modelu.
-Wysłany laptop jest zawsze używany, nigdy nie jest nowy.
-Sprzedawca pyta również, czy laptop został kupiony do celów zawodowych ze złośliwym zamiarem spowodowania utraty przez kupującego prawa do zwrotu.

Po 20-minutowym dochodzeniu okazuje się, że wszystkie konta to TEN SAM SPRZEDAWCA! Jakaś osoba w Bytomiu, która prowadzi kilkanaście różnych numerów NIP, wszystkie sprzedają komputery.
Podejrzane i nieuczciwe praktyki są powszechne na wszystkich jego kontach:

https://allegro.pl/uzytkownik/aloplaptopy/
https://allegro.pl/uzytkownik/aninlaptopy/
https://allegro.pl/uzytkownik/wwwprogres24pl
https://allegro.pl/uzytkownik/progres_24

Ten sprzedawca był już kilkukrotnie zgłaszany w internecie i na Allegro (na tym forum jest kilka postów), ale może bezkarnie kontynuować swoje praktyki.

Więc. Jeżeli Allegro nie potrafi odpowiednio moderować serwisu, należy unikać tego typu sprzedawców.
Dlaczego my (kupujący) nie możemy po prostu umieścić na czarnej liście wyników tych sprzedawców?
Odfiltrowywanie tych ofert, aby uniknąć oszustwa, jest czasochłonne!

Skończyło się na tym, że kupiłem laptopa gdzie indziej (na znanym polskim rynku elektroniki), żeby nie musieć się z tym męczyć, ale gdyby był jakiś filtr, nie miałbym nic przeciwko kupowaniu elektroniki na Allegro.
Mam pewne uzależnienie od zakupów i jestem zadowolony ze strony, zasad zwrotów i wsparcia, Z WYJĄTKIEM tego problemu.

Z góry dziękuję i życzę miłej nocy!

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz blokować w ten sposób że nie kupujesz u niego, zapisz sobie albo zapamiętaj. a jak technicznie chcesz zablokować takiego sprzedającego?

oznacz moderatorów

tadeomarin
#7 Wielbiciel#

Za pomocą jednego przycisku w interfejsie użytkownika.
Sprzedający mogą korzystać z czarnej listy.
Jeśli sprzedawcy Cię zablokują, nie zobaczysz ich ofert.
Proszę tylko, żeby było możliwe coś odwrotnego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@tadeomarin Przecież możesz sobie jego tam umieścić tylko to nie działa, nie blokuje Ci zakupu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ja nie jestem u nikogo na służbie, nie wiem czy zrozumiesz, ale napisze, Każdy sądzi po sobie, to może zrozumiesz!😛

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wim ile czytasz, ile z tego rozumiesz ale jesteś pośrodku a xyz była po jednej stronie, widzisz różnice. Stopki msnieżek Mi nie odblokował, a obiecał!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz fantazje, urojenia i to jest fakt! Od tego(tamtego) czasu wiele się zmieniło na Allegro, Allegro zmieniło, już tak nie pomaga kupującym, ale ty wszystko wiesz? 😫

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@tadeomarin   Taka  opcja istnieje, ale działa tylko jako dodatek do Firefoxa lub Chrome.

Nazywa się  to Pomocnik Allegro, niestety nie działa w aplikacjach na telefonie.

Znajdziesz w sieci, wypróbuj.

Natomiast nie wyobrażam sobie możliwości autentycznego blokowania  sprzedających przez użytkowników, no bo każdy sprzedający kupując zablokował by najpierw  swoich konkurentów.  W przeciągu kilku dni a najdalej tygodni wszyscy by się wzajemnie poblokowali.

Niech już zostanie tak jak jest...

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@br.  "

Natomiast nie wyobrażam sobie możliwości autentycznego blokowania  sprzedających przez użytkowników, no bo każdy sprzedający kupując zablokował by najpierw  swoich konkurentów.  W przeciągu kilku dni a najdalej tygodni wszyscy by się wzajemnie poblokowali.

Niech już zostanie tak jak jest..."

Bo to nie tak ma działać. Czarna lista którą mają sprzedający też nie jest globalna. Dotyczy tylko jednego konta, tego z którego dokonano blokady. 

Tak samo powinna działać czarna lista dla kupujących. Klient wpisuje danego sprzedawcę na swoją czarną listę, i ona dotyczy tylko tego jednego jedynego konta. 
Moim zdaniem mimo wpisania na listę i tak wszystkie oferty powinny być nadal widoczne w celach porównawczych, jednak oferty od sprzedawców z czarnej listy powinny być odpowiednio oznaczone. 

Allegro nie chce tego wprowadzić tłumacząc się obiekcjami UOKIKu, ale to bzdury, ściema i kłamstwa, UOKIK nie ma nic do tego u kogo dany konsument kupować nie chce i nie ma prawa nikogo zmuszać do takiego zakupu.  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jakbyś mógł odfiltrować to 70% ofert by odpadlo bo od chińczyka a allegro nie pozwoli ograniczyć wyboru bo masz kupić nie ważne skąd tylko kup 

oznacz moderatorów

tadeomarin
#7 Wielbiciel#

Chińscy sprzedawcy nie stanowią problemu.
Filtruj według czasu dostawy. Chińscy dropshipperzy zawsze mają 14-21 dni czasu dostawy. Możesz odfiltrować produkty dostarczone z Chin.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@tadeomarin a wziąłeś pod uwage nową metodę pt wysyłka przez Chińczyka z terenu ue z dropshipingu nawet Polski gdzie czas dostawy krotki a wpisany zwrot na Chiny? Jak to odfiltrujesz?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Sam sobie narysuj.. jakbyś nie zauważył najwiecej ofert na allegro to Chińczycy i ta liczba wzrasta oraz najwięcej problemów jest z nimi właśnie od podpinania pod katalog podróbek do złego połączenia z katalogiem i inne problemy np zakładanie nowych kont co chwilę. Przy tym to jakiś gość z pl co ma 1% ilości ofert chińskiego sklepu mimo że łamie regulamin i allegro powinno zainterweniować to jest pikuś. Allegro nigdy nie zrobi algorytmów ograniczajacych wyświetlanie ofert od sprzedawcy x bo ich obchodzi by bylo kupione u nich na platformie, a nie od kogo i czy z zakupem będa problemy. Kasa ma przepływać licza się wyniki sprzedaży.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

czyli przez ciebie. Doświadczenie - ty go nie masz, a statystyka jako nauka przedstawia sprawę jasno, że najwięcej problemów jest z tymi co mają największą ilość ofert wystawionych, czyli z Chińczykami. Poszukaj sobie danych niedawno był post ofert chińskich firm jest z 4 x tyle niż polskich firm. Twoje doświadczenie nie jest dziedziną naukową i obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤣🤣

oznacz moderatorów