anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę kupić na raty?

Sowqman
#8 Zapaleniec#

Witam. Kupiłem tydzień temu telefon z Raty od Nowa. Przydzielono mi limit 4000. Zmniejszyłem go do 800zł, bo tyle kosztował telefon. Wczoraj żona zdecydowała, że również chce zmienić smartfona i próbowałem po raz drugi zapłacić z Raty od Nowa. Skoro początkowo zaproponowano mi 4000, to myślałem że ja do pierwszego telefonu dokupię drugi za 600, to i tak daleko mi będzie do proponowanego na początku limitu. Niestety przy drugim zakupie nie mam możliwości wybrać opcji RON. Jest tylko opcja rat z PayU. Czy jest jakaś możliwość, aby drugi raz zapłacić z RON, czy dopiero kiedy spłacę pierwszy kredyt?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@Sowqman To może być spowodowane tym, że ten drugi telefon pochodzi od sprzedawcy z Chin - wtedy raty Od.nowa nie działają. Sprawdź to w zakładce O sprzedającym.

Druga opcja - tak jak piszesz, być może bank czeka na spłatę pierwszego przedmiotu, możesz dopytać Allegro na czacie; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=03326446-3f17-47ae-adf1-2d52e1419d5a

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Hej @Sowqman@xyz96 ma rację. Sprzedawca drugiego telefonu pochodzi z Hong Kongu, a więc jest spoza EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego). W takim wypadku nie możesz skorzystać z Rat od.nowa.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Sowqman
#8 Zapaleniec#

Chyba jednak druga opcja. Teraz zaznaczyłem 'wysyłka z Polski' i 'wystawiam FV' i nad nie mogę skorzystać z rat zero

oznacz moderatorów