anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę zapłacić kartą płatniczą za zakupy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:29378365
#8 Zapaleniec#

Do tej pory placilem karta VISA i wszystko bylo ok. Od kulku dni przy zakupach pokazuje mi sie tylko obcja zaplaty przez bank - jest to strasznie upierdliwe!

 

Mam dwa pytania:

1) Nie mozna juz placic karta? 

2) Gdzie znajde ustawienia zwiazane z platnoscia za zakupy?

oznacz moderatorów
70 ODPOWIEDZI 70
Knowhere
#21 Demiurg#

@nikl Rozwiniesz temat? Bo niezależnie od wybranego sposobu płatności (BLIK/karta/przelew), do zapłaty jest tyle samo.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
nikl
#14 Krzewiciel#

Fizycznie to wszystko kosztuje. Koszty zrzucane są na sprzedawców, a sprzedawcy przenoszą je na kupujących, bo muszą uwzględniać w cenach. Szczególnie drogie jest przykładowo pobranie kartą. Sam koszt płacenia kartą może być wtedy wyższy od kosztu całej przesyłki.

Dlatego uważam, ze fajnie by było, gdyby koszty poszczególnych płatności były widoczne dla osoby płacącej. Wówczas można by wybierać bardziej ekonomiczne rozwiązania. Tych przeróżnych opłat i prowizji jest już tak dużo, że są one większe niż marże Sprzedawców. Kupujący myśli, że jest jakaś darmowa przesyłka, darmowe sponsorowanie, darmowa płatność kartą, a to wszystko go kosztuje niekiedy 10% ceny towaru.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@nikl Myślisz, że gdyby nagle absolutnie wszyscy przestali płacić kartami, to allegro w swojej dobroci obniżyłoby prowizje?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
nikl
#14 Krzewiciel#

Może nie będą robili kolejnych podwyżek. To jest trochę jak z ekologią. Kropla drąży skałę. Jeśli będzie świadomość w społeczeństwie, że płacenie kartą to marnowanie pieniędzy, to może prowizje zostaną nieco obniżone. Ostatnio wysyłałem przedmiot. Przesyłka kurierem kosztowała 16 zł, ale ponieważ odbiorca płacił kartą, to dodatkowo naliczono 15,50 zł. A pobranie gotówką tylko 2 zł.

Niech każdy podejmuje decyzje według uznania, ale fajnie gdyby wysokości prowizji za daną czynność były jawne.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@nikl "Może nie będą robili kolejnych podwyżek" - niepoprawny optymista😁

Kto i gdzie naliczył Ci dodatkowo te 15,50 zł?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
nikl
#14 Krzewiciel#

Pobranie 900 zł w DHL - 1,5% za płatność kartą + 2 zł generalnie za pobranie. Już nie liczę że jak pobranie, to obowiązkowo płatne ubezpieczenie.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@nikl Pierwsze słyszę o czymś takim, bo u większości przewoźników, z których usług do tej pory korzystałem, była stała opłata za pobranie (w sensie nie moją brochą było to, w jakiej formie ktoś kurierowi zapłacił, bo ja dostawałem całą wpisaną kwotę pobrania i żadnych dodatkowych kosztów, niż te uiszczone przy jej nadawaniu).

PS Własnie spojrzałem w cennik DHL i za COD (pobranie) jest stała opłata 7 zł netto + 1% wartości pobrania.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
nikl
#14 Krzewiciel#

Spójrz tu: https://www.dhlparcel.pl/pl/dla-biznesu/uslugi/pobranie-platne-karta.html

"Dopłata cennikowa za płatność bezgotówkową została ustalona w wysokości 1,5% kwoty pobrania, nie mniej niż 2 zł, i będzie dodawana do opłaty za usługę Pobrania i zwrotu należności (COD)".

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@nikl Spojrzałem. Czyli prosta sprawa - przestać wysyłać paczki pobraniowe przez DHL, skoro wprowadzili takie opłaty (i to 1 kwietnia - to chyba miał być żart prima aprilisowy i ktoś zapomniał go usunąć, bo widocznie chwycił).

Równie dobrze w sklepach mogliby zacząć doliczać 1,5% (czy ile by tam chcieli) gdybyś przy kasie, zamiast gotówki, wyciągnął kartę. Przecież sklep, który zacząłby coś takiego odwalać, automatycznie byłby na tapecie i miałby chryję.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@nikl  dziś wysłałem paczkę pobraniową Inpostem i wcale nie musiałem jej ubezpieczać- więc nie wszędzie jest taki wymóg, po drugie jak pisze @Knowhere to ja dostaję taką dolę jaką wpisałem, a czym zapłaci klient- to jego zmartwienie  /jak odbierze i zapłaci🤣/

 

oznacz moderatorów
nikl
#14 Krzewiciel#

Nie dostaję tyle co wpisałem. Dostaję tyle co wpisałem minus koszt przesyłki. A koszt przesyłki zależy od tego, czy płatność gotówką, czy kartą i jest to spora różnica, niekiedy 100%.

W InPoście faktycznie nie musisz ubezpieczać, bo odszkodowania i tak nie dostaniesz. Ćwiczyłem kilka razy i zawsze zwalali, że złe opakowanie, nawet jak dałem podwójny karton na babuszkę.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@nikl "Jeśli będzie świadomość w społeczeństwie, że płacenie kartą to marnowanie pieniędzy, to może prowizje zostaną nieco obniżone." - że tak odkopię wątek po kilku miesiącach... Odnoszę wrażenie, że będzie wręcz przeciwnie, aby odbić sobie utracone zyski - pamiętaj że tym biznesem kręcą wielkie korpo, a nie "pan zenek" z osiedlowego zieleniaka.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:29378365
#8 Zapaleniec#

Znowu to samo - chce kupic ta gre: https://allegro.pl/oferta/super-mario-3d-land-nintendo-3ds-2ds-2ds-xl-8375728582 i nie moge zaplacic karta, chociaz w opisie  gry pokazuje mi sie taka obcja. Ciekawe jest to, ze wlasnie kupilem cos innego i daje sie placic generalnie karta.... cos jest tu namieszane...allegro.png

oznacz moderatorów
blogart
#7 Wielbiciel#

Też mam ten sam problem. Sprawdziłem kilka sklepów w których kupuję gry przez Allegro i nie ma opcji płatności kartą. Dotychczas dało się płacić . 

oznacz moderatorów
blogart
#7 Wielbiciel#

Płatność kartą zlikwidowali . Jakieś inteligenty zlikwidowały .Pozostaje płatność blikiem lub przelewem .Więc u mnie kupowanie na allegro się skończyło .https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/karta-platnicza-apple-pay-google-pay/w-ktorych-kategoriach-n...

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@blogart niczego nie likwidowaliśmy - w pewnych kategoriach nigdy płatność kartą nie była możliwa. Są one wymienione w linku, który podałeś. We wszystkich pozostałych kategoriach płatność kartą jest dostępna (z wyjątkiem krótkich, tymczasowych momentów, gdy występują jakieś problemy techniczne po stronie akceptantów).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Ankarusek
#2 Obserwator#

@msniezek czy mógłby Pan proszę sprawdzić także moje konto? Od kilku dni w żadnej kategorii nie mogę zapłacić karta. Np za tę ofertę  miesiąc temu zapłaciłam karta, teraz już się nie da. https://allegro.pl/oferta/chusteczki-wilgotne-molicare-skin-a-50-8637632445?snapshot=MjAyMC0xMC0zMVQ...

Drugie pytanie, gdzie znajdę info o karcie którą mam podpietą, jak można ją zmienić?

z góry dziękuje 

oznacz moderatorów
blogart
#7 Wielbiciel#

Przedtem za np. gry płaciłem kartą bo była taka opcja, teraz tej opcji w żadnych sklepach na Allegro w jakich kupowałem nie ma np. https://allegro.pl/transakcja/75889cb1-1b6b-11eb-846a-35e64cb2c2c3/zamowienie

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@blogart @Client:29378365 rzeczywiście, sprawdziłem i w tym miesiącu rozszerzyliśmy brak możliwości zapłaty kartą do całej kategorii Gry na konsole (wcześniej była to tylko podkategoria Doładowania). Transakcje w tej kategorii przyciągają większą liczbę nieautoryzowanych płatności kartą.

@Ankarusek w tej kategorii i w tej ofercie płatność kartą jest możliwa (sama zresztą płaciłaś w niej kartą jeszcze we wrześniu). Jeżeli nie widzisz takiej opcji, zrób zrzut ekranu i pokaż go tutaj lub napisz do nas na czacie - będziemy sprawdzać co się dzieje.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Client:29378365
#8 Zapaleniec#

ja chcialem kupic gre na nintendo, tam zawsze mozna bylo placic karta a teraz nie moglem. potem kupowalem cos innego co juz wczesniej kupowalem i wczesniej karta szlo a teraz nie, wiec jednak cos tam sie wam namieszalo

oznacz moderatorów