anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego płatności przez GooglePay nie wymagają potwierdzenia 3dSecure

james73
#7 Wielbiciel#

Ostatnio praktycznie żadna płatność powyżej 100 zł przy użyciu google pay nie wymaga potwierdzenia 3dSecure.

Zdecydowanie jestem za tym, ze chciałbym jednak każdą operacje potwierdzać. Uważam, że ta "wygoda" jest mocno kosztem bezpieczeństwa. Czy w jakiś sposób Allegro chroni przed potencjalnym nadużyciem przy takiej płatności?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

james73
#7 Wielbiciel#

Niestety, to nie ten przypadek. Nie używam płatności kartą zapisanej w allegro, tylko płatności Google Pay.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

O tym decyduje twój bank, a nie Allegro.

oznacz moderatorów

james73
#7 Wielbiciel#

Ciekawe, bo Bank twierdzi dokładnie odwrotnie "Jesli allegro nie wysłało kodu 3d secure to znaczy, że tego nie wymagali do realizacji płatności.".

 

Winnym wątku znalazłem, nie do końca udzieloną odpowiedź: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/3d-secure-brak-wymuszenia-kodu/td-p/48371...

Allegro twierdziło, ze nie wymusza autoryzacji gdy " kwota niewielka i zakup niepodejrzany". Cokolwiek to znaczy.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@james73 Podaj numer przykładowego zamówienia, przy którym nie pojawiła się opcja dodatkowej autoryzacji. Skonsultuję tę sprawę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

james73
#7 Wielbiciel#

@nat_not 

Numer płatności:

88085f85-8916-11ee-9e76-294610e6b366

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@james73 Otrzymałam informację, żę płatność przez Google Pay jest kwalifikowana tak samo jak płatność kartą. W takich przypadkach dodatkowa weryfikacja zależy od wytycznych Twojego banku i dotyczy losowych płatności. Nie my decydujemy o tej procedurze.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

james73
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za sprawdzenie i odpowiedź.

oznacz moderatorów