anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego PayU tak długo przetrzymuje wpłaty?

MAMY ROZWIĄZANIE!
piimaa
#13 Ambasador#

Identyfikator płatności: f99f65cc-4570-11ed-be70-f51082a7efbe

Identyfikator drugiej płatności: 189e938e-4571-11ed-87c8-a730ae2141fd

-------

Wpłata dokonana wczoraj o godz. 15:03

Sprawdziłam w banku pocztowym, pieniądze zostały poprawnie zaksięgowane w PayU o godz. 18.21 wczoraj po sesji międzybankowej z godz. 18 (po zamknięciu GPW i tak dalej). 

------


Może mi ktoś logicznie wyjaśnić, co się dzieje?
Dlaczego tak jest?
Czy te wpłaty nie mogły być zaksięgowane u sprzedających już wczoraj, tak aby po przyjściu do pracy z rana mogli spokojnie nadać już paczki ??

Zauważyłam, że w PayU musi upłynąć bezwzględne 12 godzin.
Tyle czasu trwa praca serwerka?
Transfer z Moneygram z Hiszpanii do Polski (z odbiorem na konto) szedł 15 minut!


oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa W jaki dokładnie sposób dokonałaś tych płatności? Czy to przelew tradycyjny zlecony na poczcie? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Można prosić o interwencję w PayU?

Jedna płatność doszła, druga już nie. Zaginęła ta na kwotę 28zł. Nie wiem jak skontaktować się z PayU, ich formularz wyświetla: trwają prace konserwacyjne i nie idzie nic do nich wysłać.
Sprawdziłam wczoraj, nie popełniono błedów w tytułach przelewu itp.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa Czy posiadasz potwierdzenie tej płatności? Jeśli tak, prześlij je proszę na spolecznosc@allegro.pl lub napisz do nas zgłoszenie przez ten formularz i dołącz potwierdzenie jako załącznik. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Ponownie cyrk się zrobił. Payu twierdzi, że pieniądze zostały zwrócone, tymczasem na koncie nic nie ma

F4E7B6CF-326F-474E-B43D-D29009808387.jpeg

oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Już po problemie. Przelew doszedł, fakt, na ślimaku jechał ale w końcu dojechał. Wiek 21 i przelewy idą dłużej aniżeli list niepriorytetowy z Tunezji do Polski, nic dziwnego że nasz naród kuleje, wiecznie kuleje... :))

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@piimaa jak robiłaś zwykły przelew kopiując tytuł itp. to chwilę trwa o ile nie było błędu w tytule, na przyszłość rób szybką płatność to sprzedawca ma od razu na PayU 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Przelew express na poczcie w systemie CashBlue, powinno być od razu.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@piimaa na poczcie ? a poprawnie przepisali tytuły ?  taki przelew księgują do 5 dni roboczych 😞

On szybko dotrze do PayU co nie znaczy że szybko go zaksięgują sprzedawcy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Myślę że poprawnie przepisały, choć kilka razy trafiło się, że był błąd. Zrobiłam wydruk po zakupie (ten do PDF) i go wydrukowałam. Z PayU nie ma szans na kontakt, po wypełnieniu formularza komunikat: prace konserwacyjne, spróbuj później. Te prace już dwa miesiące trwają. Wiem jedno, to była ostatnia wpłata w moim życiu przez PayU. Jeśli sprzedający nie udostępni konta bezpośrednio, wtedy będę rezygnować z zakupu i szukać w innym miejscu.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@piimaa jeśli kupujesz na zwykłym allegro to nie licz na konto od sprzedawcy, ja nigdy nie podaje bo potem nie mogę nadać paczek 😞 systemy nie widzą nieopłaconych zamówień, a nadanie ręcznie jest droższe od cen które ma wynegocjowane allegro 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Właśnie 10 sekund temu jeden przelew doszedł. Drugi nadal czeka. Ważne, że doszedł ten, na którym baaardzo mi dziś zależy bo klient po sprzęt we wtorek będzie.
Z tym zakupem poza PayU masz rację, 80% odmawia zapłaty na boku.

screen006.png

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@piimaa odmawiają bo nie mają jak nadać potem paczki 😞

Widzisz jako sprzedawca nie nadam takiej paczki za 8,99 zł jak opłacisz na konto, taka wysyłka wychodzi wtedy koło 12 zł, dopiero jak mam opłacone przez system mogę importować i nadać 🙂

Oczywiście jak jest paczka bez smart i cena dostawy według cennika sprzedawcy to nie ma problemu z nadaniem po wpłacie na konto 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

No to teraz trybię o co w tym chodzi.

oznacz moderatorów