anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego przesyłka przyszła do paczkomatu a zwrot jest na poczcie??

JORKA9
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Zwracam zakup, mam bezpłatny zwrot. Ze zdumieniem odkryłam, że etykieta jest na wysyłkę pocztą, nie paczkomatem. A przesyłkę dostałam do paczkomatu. Zwrot na poczcie jest dla mnie problemiem, muszę być w określonych godzinach i stać w kolejce, czego szczególnie w czasie pandemii wolałabym uniknąć. O co chodzi???

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

JORKA9 podejrzewam zagraniczny adres do zwrotu .

oznacz moderatorów

JORKA9
#7 Wielbiciel#

Szczecin

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@JORKA9 Którego zamówienia dotyczy ten problem? Przy zamówieniach Allegro Smart! realizowanych dostawą Allegro Paczkomaty InPost można zwracać towar przez paczkomat. Zwroty zamówień z inną opcją dostawy zwrócisz jedynie Pocztą. Informujemy o tym w artykule.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

JORKA9
#7 Wielbiciel#

Nie wiem, co mam napisać, nie mam numeru zamówienia. Zrzut ekranu poniżej  

BD4B778D-1832-46B2-B7DC-FDE3BDA2214B.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@JORKA9 Dziękuję. Konsultuję Twoje zgłoszenie. Kiedy otrzymam odpowiedź, odezwę się tu ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@JORKA9 Przesyłka do paczkomatu ma być odesłana paczkomatem. To jest Smart? Możesz wygenerować etykietę na pocztę? Sprawdź, bo może się nie da i zagwarantowany darmowy zwrot nie będzie możliwy. W takiej sytuacji pisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a09c2d7f-ef5c-4001-847a-cbe75830e40e

Już kilka wątków pojawiło się w tym temacie. Allegro gwarantuje regulaminem bezpłatne zwroty, a okazuje się, że czasem te zwroty jednak nie są darmowe.

Ostatnio nawet Allegro przepraszało tu kupującego w podobnej sytuacji i zobowiązało sprzedawcę do podania adresu do zwrotu w Polce, jednak finalnie okazało się, że mimo to nie było możliwości wygenerowania etykiety darmowego zwrotu.

oznacz moderatorów

JORKA9
#7 Wielbiciel#

Nie dało się na paczkomat, miałam możliwość tylko wygenerować pocztę. Sprzedawca też jest zdziwiony. 

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Allegro udaje, że nie wie o co chodzi, a na forum można poczytać o przypadkach, w których klient kupił przedmiot z OFICJALNEGO SKLEPU ALLEGRO w ramach smart i zdziwił się, gdy zwrot musiał nadać na poczcie... Moderatorzy (jeszcze chyba starzy) bronili allegro ale nie pamiętam, jak się to skończyło. Ogólnie zasada - większy może więcej:) 

oznacz moderatorów