anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego raty od.nowa są dla mnie niedostępne?

Wariatzbudzikiem
#9 Pomysłodawca#

Bank od 3 miesięcy nie chce mi odblokować mimo spłacania w terminie możliwości robienia zakupów w systemie raty od.nowa. Co może być tego przyczyną?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Paint_Box
#12 Orędownik#

Przyczyną mogą być opóźnienia w spłatach wcześniejszych rat, a także ciągle niespłacone do końca raty wcześniej wzięte. Jeśli to nie jest przyczyna, pytaj w banku, tam Ci powiedzą, bo tutaj to tylko można się domyślać.

oznacz moderatorów

sasanka_86
#10 Popularyzator#

@Wariatzbudzikiem Musisz mieć "nieczystą" historię kredytową. Nie wiesz, czy nie miałeś zaległości z spłatami wcześniej?

oznacz moderatorów

Wariatzbudzikiem
#9 Pomysłodawca#

Już wszystko jasne. Nie spłaciłem jednej tzw. "chwilówki". Po jej spłaceniu zniknął wpis negatywny w BIK (tzn. wpis dalej jest, ale nie ma informacji o zaległości w BIK). Być może teraz bank odblokuje mi limit odnawialny Allegro.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Wariatzbudzikiem skonsultowałam Twoją pytanie. Zakupy, których próbowałeś dokonać z wykorzystaniem płatności ratalnej dotyczyły rat PayU. Raty od.nowa są dla Ciebie dostępne, masz je przyznane i możesz sprawdzić wysokość środków do wykorzystania w zestawieniu transakcji, które bank przesyła co miesiąc na Twoją skrzynkę mailową, możesz to sprawdzić także przy okazji kolejnego zakupu w ramach limitu odnawialnego na Allegro oraz w systemie bankowości internetowej i aplikacji GOmobile banku BNP Paribas. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Wariatzbudzikiem
#9 Pomysłodawca#

Tak się składa że ustaliłem w banku co się dzieje. Zablokowali mi limit odnawialny Allegro z powodu negatywnego wpisu w BIK. Jedyny sposób by bank ściągnął blokadę: wiarygodna i potwierdzona przez bank informacja o usunięciu wpisu o zaległości w BIK. Dopiero wtedy będę miał możliwość ponownego robienia transakcji z wykorzystaniem limitu odnawialnego Allegro. Ile to potrwa - czort wie.

oznacz moderatorów