anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego sprzedający wystawił drugi raz taką samą licytację?

Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Jak to jest , że ten sam sprzedający "sprzedał" poprzez licytację produkt kilka dni temu , a teraz ponownie licytuje ten produkt ( produkt charakterystyczny, powystawowy nie ma dwóch identycznie zużytych)... Czy nie uczciwiej jest wyznaczyć cenę minimalną a nie kombinować w niedozwolonych sposób narażając  kupujących na stratę czasu ? 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

terazauto
#13 Ambasador#

@Anna79_2004 - a może ktoś kupił i nie zapłacił ? A może poprosił o niewysyłanie ? Możliwości jest wiele.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Anna79_2004 Jeśli przedmiot rzeczywiście został wylicytowany i sprzedany, obowiązkiem Sprzedającego jest jego wysłanie. Mogło się jednak zdarzyć tak, że nie było ofert kupna i dlatego produkt został wystawiony na licytację ponownie lub Sprzedający doszedł do porozumienia z Kupującym, który zrezygnował za zakupu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

Kilkanaście osób licytowowało w tym ja. Przegrałam o 5 pln. Czyli jak ktoś się wycofał to kto powinien wygrać ? Przecież moderator może  to wszystko sprawdzić ( chce ?) a nie gdybać. Mogę podać szczegóły na priv.

oznacz moderatorów

Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

I zupełnie przypadkiem ten sam powystawowy produkt jest wystawiony na innej platformie sprzedażowej po wyższej cenie  ( przypuszczalnie akceptowalnej przez sprzedawcę ) A na allegro licytacje do skutku...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Anna79_2004 Przykro mi, ale bez szczegółów nie jestem w stanie odnaleźć tej licytacji. Jeśli osoba, która wygrała aukcję wycofała się z zakupu poprzez kontakt ze Sprzedającym, to nie oznacza to, że zakup przechodzi na licytującego z drugą najwyższą ofertą. 

Oczywiście możesz przesłać np. numer oferty mejlowo, ale nie jesteś stroną w sprawie, zatem nie będę mogła przedstawić Ci jej szczegółów 😞 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

Tak włanie myślałam... Rozumiem, że allegro nie będzie podcinać gałęzi na której siedzi 😉 

Stawia to jednak pod znakiem zapytania sensowność licytacji dla uczciwych kupujących...

Dam znać czytelnikom forum o dalszych losach tego produktu po zakończeniu kolejnej licytacji ( na bank nie sprzeda się poniżej ceny podanej na **piiip** )

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

Widzę, że nie dość, że allegro  NIE JEST ZAINTERESOWANE PIĘTNOWANIEM NIEUCZCIWYCH PRAKTYK związanych z kilkukrotnym licytowaniem jednego przedmiotu i podbijaniem cen przez sprzedającego lub osoby powiązane to jeszcze ZOSTAŁ ZMIENIONY TYTUŁ WĄTKU NA SUGERUJĄCY ŻE NIC SIĘ NIE STAŁO. 

Czasami lepiej nie przyglądać się z bliska pewnym mechanizmom , bo szybko można zmienić zdanie o poziomie i rzetelności wydawałoby się przodującej na rynku FIRMY.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Anna79_2004 Wielu użytkowników Allegro korzysta z wyszukiwarki i łatwiej będzie im znaleźć wątek, kiedy tytuł będzie miał formę pytania a jego treść będzie bardziej rozbudowana.
Chciałabym zweryfikować tę sprawę, ale nie otrzymałam od Ciebie wiadomości mejlowej, o której pisałam wcześniej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Dobry wieczór, ciąg dalszy... Sprzedający potwierdził , że licytuje ponownie ten sam produkt , że nie został "opłacony". Odmówił przyjęcia mojej ( drugiej w kolejności oferty), odmówił dopłaty do wygrywającej oferty . Próbuje wyłudzić ode mnie wyższą kwotę - nadal wszystko OK ALLEGO ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Anna79_2004 Cześć. Jeśli pojawiła się próba wyłudzenia, proszę załącz tu zrzut wiadomości. Zainterweniuję w tej sprawie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

Poproszę priv email

oznacz moderatorów

Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

Ponawiam prośbę o podanie maila gdzie mam wysłać screeny.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Anna79_2004 Screeny możesz przesłać na podany przeze mnie wyżej adres mejlowy, czyli spolecznosc@allegro.pl. Na Allegro Gadane nie ma możliwości napisania wiadomości prywatnej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

Ok dziękuję.  Poczekam tylko aż się skończy ta druga licytacja.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

"idź na całość !!!"

" idź na całość !!!" 

Przebij wszystkich licytujących i wygraj tę aukcję

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Anna79_2004 teraz to wygląda tak jakbyś Ty próbowała wpłynąć na sprzedającego, żeby sprzedał Ci towar po zaniżonej cenie.

oznacz moderatorów

Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

Żeby było jasne nie jestem zainteresowana zakupami od kombinatoryka bo to się kończy źle . To był test obnażający bierność modów i potwierdzający że mam rację...

Tak więc nie mierz więcej Swoją miarą ...

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Odmówił przyjęcia mojej ( drugiej w kolejności oferty)

@Anna79_2004  Zamówienie jest na klienta, który wygrał licytację. Nie może zmienić się klient na innego, nie ma takiej opcji. Sprzedawca musi wystawić nową licytację, bo po prostu Allegro nie pozwala na działanie opisane przez Panią. Sprzedawca nie może sobie po prostu przyjąć drugiej w kolejności oferty, bo to by była sprzedaż poza Allegro, niezgodna z regulaminem portalu.

oznacz moderatorów

Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

Widzę że nie rozumiesz istoty problemu... To jeszcze raz - nie chciał się zgodzić na kwotę która wygrała licytację ( bo mu się nie opłacało i pod pozorem nieopłacena produktu przez klienta rozpoczął kolejną licytację ) ale zgodził się na wyższą kwotę. Nie miał problemu z regulaminem Allegro.

Nie rozumiem tylko czemu ludzie tak kombinują zamiast podać cenę minimalną.

oznacz moderatorów