anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego sprzedawcy leków i suplementów bez recepty są wykluczeni ze Smarta ?

yachoo
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór

Chciałbym się zapytać dlaczego apteki wszelkie weterynaryjne również są wykluczone z programu Smart ?

Zauważyłem że jak chcę kupić środek na kleszcze dla psa od apteki weterynaryjnej zawsze muszę zapłacić za przesyłkę pomimo że środek kosztuje powyżej 45 zł. 

Tak samo jest jak chcę zaoszczędzić i kupić leki od apteki która sprzedaje na Allegro leki bez recepty tutaj też widzę że nie ma żadna z nich programu Smart. Dlaczego tak jest przecież przesyłka do paczkomatu trwa u solidnej firmy 24 godziny ew 48h. Można sporo zaoszczędzić na kupnie leków i suplementów na Allegro a nie mogą oni chyba przystąpić do programu Smart i trzeba dopłacać za przesyłkę, przecież chyba sami specjalnie nie rezygnują ze Smarta żeby sprzedawać mniej i mniej zarobić w dodatku zarabia także Allegro na prowizji i większym obrocie. Dla przykładu szampon leczniczy na literę N w Drogerii można kupić ze Smartem ale tego samego szamponu na literę N nie można już kupić w aptece ze Smartem.

Stąd więc moje pytanie bo jeśli płacę za Smarta podobnie jak wielu Kupujących i Sprzedających to chciałbym zrozumieć dlaczego są takie ograniczenia. Myślę że warto porozmawiać na ten temat, zachęcam innych użytkowników do dyskusji.

Serdecznie pozdrawiam 

Krzysztof

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@yachoo coś jest w ustawie o zakazie reklamowania Aptek czy coś podobnego, poszukaj w necie, co za tym idzie nie mają smarka itp. dlatego typowe apteki nie mogą mieć smarta 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Trochę to śmieszne że nie można reklamować aptek ale w telewizji reklamy „leków” to 50% wszystkich reklam 😂

oznacz moderatorów

yachoo
#7 Wielbiciel#

No czy ja wiem, przecież są reklamowane bo mogą sprzedawać leki bez recepty tak samo jak można je sprzedawać w sklepach, hipermarketach więc to jest żywcem z Misia sytuacja że coś jest zupełnie legalne i dopuszczone do obrotu handlowego a nie może sprzedawca skorzystać z Smarta czyli programu który wspiera i ułatwia sprzedaż na Allegro dla obu stron.

Jak napisałem ten sam szampon mogę kupić ze Smartem jeśli sprzedaje go Drogeria na Allegro ale jeśli ten sam szampon sprzedaje Apteka to już go nie mogę kupić ze Smartem normalnie i realnie parodia. Jestem na Allegro od 23 lat i na serio wiele widziałem a takie **piiip**yzmy o jakich piszę najbardziej, zresztą samo Allegro nie wie chyba jak odpowiedzieć, ponieważ minęło trochę czasu a nadal nie ma odpowiedzi a najprostszą byłoby zlikwidować problem dopuszczając te apteki do Smarta. Jeśli prawo jest złe lub wadliwe to się je naprawia, przynajmniej w teorii.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@yachoo Aptekom usunięto opcje wysyłki SMART, traktując to jako reklamę, ok, twarde prawo ale prawo.

Co więcej produktów leczniczych nie można wysyłać do punktów odbioru (np paczkomatów itd), ze względu na temperatury:

„Transport produktu leczniczego odbywa się w wydzielonych przestrzeniach środka transportu, zapewniających: (…) utrzymanie warunków temperaturowych przewidzianych dla tego produktu leczniczego przez podmiot odpowiedzialny lub odpowiednią farmakopeę”.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

yachoo
#7 Wielbiciel#

@drekenzes No z tą reklamą to kompletny absurd, bo co to za reklama że przesyłka idzie poprzez kuriera czy paczkomat. Raz że towar jest zapakowany co ma reklamować aptekę taśma którą sprzedający oklei paczkę ? Do zakazu wysyłki niby leków do paczkomatu to również absurd bo w aptekach zazwyczaj nie ma klimatyzacji, zaś niby leku bez recepty nie można wysłać na 2-3 godziny do metalowej skrzynki bo tam jest upał ?

Wybacz ale tam nie ma upału a raczej jest chłodniej niż gdy przewozi ją kurier w samochodzie, poza tym to są leki które nie są antybiotykami lub coś w tym stylu to są tabletki albo kapsułki którym nic by się nie stało gdyby parę godzin poleżały w paczkomacie który ze wzg na swoją wielkość nie przyjmuje tak temperatury jak mała skrzynka. Poza tym można by zrobić taką opcję że kupujący wybierając wysyłkę do paczkomatu robi to na własną odpowiedzialność choć osobiście uważam że to głupota, inna sprawa to można dopuścić Smarta dla Aptek ale tylko przy wysyłce kurierem.

Dlaczego mają być wykluczeni skoro i tak wysyłają kurierami . 

Sam przyznasz że te rzeczy które napisałem brzmią realnie kurierami i tak wysyłają a są wykluczeni ze wzg na absurd który ktoś wymyślił o reklamie. Zaś wysyłka do paczkomatu może być na życzenie klienta a kurier aktualnie i tak jest dostępny tylko muszą ludzie za niego zapłacić nawet kupując towar za 100 zł i więcej.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@yachoo Apteki próbowały z tym dyskutować, to im urzędy wybiły to z głowy. Takie są oficjalne powody.

Nieoficjalne powody to mafie lekowe, które anonimowo zamawiały leki do punktów odbioru, a następnie produkowały z nich narkotyki.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

yachoo
#7 Wielbiciel#

@drekenzes @kostas11 Czytałem trochę na ten temat w sieci owszem farmaceuci uważają że przesyłka do paczkomatu jest wykluczona bo niby zagrożone jest to że działanie leku będzie jakie ma być jednak to nie wyklucza problemu dlaczego klienci opłacający Smart mają płacić za tę wysyłkę przecież można udostępnić Smarta z wyłączeniem paczkomatu ale z możliwością wysyłki kurierem czyli tutaj mamy limit 65 zł by skorzystać z tej opcji, więc nie jest niemożliwe że by apteki korzystały ze Smarta nadal mając po prostu mniejszą opcję wyboru sposobu wysyłki. 

Sprawa jest do rozwiązania trzeba tylko chcieć.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@yachoo to nie kwestia paczkomatu bo to można obejść, tylko reklam i promowania leków, a że smart to swego rodzaju reklama i zachęta do zakupów, apteki nie mogą mieć smarta, ale już inne firmy niezarejestrowane na allegro jako apteka mogą sprzedawać suplementy itp. w smarcie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @yachoo. Apteki są wyłączone ze Smarta, ponieważ prawo zakazuje promowania leków i większość przewoźników nie spełnia wystarczająco wymogów, dotyczących ich transportu. 

 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów