anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego we wniosku o zwrot kosztów z anulowanego zakupu wymagany jest dokument tożsamości?

Client:99816467
#7 Wielbiciel#

Źle zrozumiałam polecenie podane we wniosku o zwrot kosztów po anulowaniu zakupu.

Myślałam, że chodzi o potwierdzenie wpłaty z Banku. Czytając 2raz wiem, że chodzi o przesłanie np. zdjęcia dowodu osobistego. Tylko w jakim celu? Czy nie wystarczy nr konta bankowego z którego była wpłata

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:99816467 Chodzi o Program Ochrony Kupujących?

Jeżeli płatność była realizowana przez Allegro Finanse, nie trzeba żadnego potwierdzenia - wpisz tam Allegro Finanse. Przy płatności poza Allegro Finanse, dołącz potwierdzenie wpłaty. Dowód osobisty do POK też nie jest wymagany - pisał o tym pracownik Allegro w tym wątku; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/dokumenty-konieczne-by-skorzysta%C4%87-z-...

Możesz napisać do Allegro i dopytać; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158

oznacz moderatorów

Client:99816467
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka

Chodzi o to że wniosek można wysłać dopiero po załączeniu dokument tożsamości.

Jest o tym napisane w formularzu pod koniec, gdzie jest mowa, że rekompensata zostanie przesłana ma konto bankowe, z którego zastała dokonana wpłata.

Proszę mi wyjaśnić o jakie Allegro Finanse chodzi? Może tylko to mam wpisać. Czy to chodzi o zapłatę w Pay-u

Z poważaniem Ewa Macioł 

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:99816467 Jeżeli płaciłaś z góry na stronie Allegro, jest to zapłata przez Allegro Finanse, PayU to także Allegro Finanse. Wtedy we wniosku zaznaczasz tylko zapłatę przez Allegro Finanse i nie podajesz żadnego numeru konta.

Jeżeli płaciłaś poza Allegro, bezpośrednio na rachunek bankowy sprzedawcy, musisz załączyć potwierdzenie przelewu.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:99816467 Nie wymagamy skanu dowodu osobistego w celu skorzystania z POK. Czy mogę prosić o zrzut ekranu wiadomości, w której konsultant prosi o zdjęcie dowodu? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów