anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dokumenty konieczne by skorzystać z POK

MAMY ROZWIĄZANIE!
keretnuh
#8 Zapaleniec#

Witam

 

Jakie dokładnie będę potrzebował dokumenty by złożyć wniosek do Programu Ochrony Kupujących ?

Jeśli samemu pójdę na Policję i zgłoszę oszustwo - czy będę nadal musiał wysyłać skan swojego dowodu osobistego ?

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
RED
#21 Demiurg#

jak pójdziesz na policje to ona sama ci zrobi ksero dowodu (żartuje spisze z dowodu)

ale zanim cokolwiek zrobisz to najpierw sprawdź co zgłaszasz i z jakiego paragrafu

bo zgłoszenie fikcyjnego przestępstwa jest karalne i pamiętaj zgłaszasz przestępstwo, które może się skończyć sprawą sądową w której będziesz poszkodowanym lub świadkiem

spróbuj wykorzystać najpierw wszystkie możliwości np: dyskusję ze sprzedawcą na allegro

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli zapłaciłeś i nie otrzymałeś towaru, prawdopodobnie nie będziesz musiał iść na policję, możesz wypełnić i wysłać wniosek bez tego - zrobi to za Ciebie Allegro. Z tego co tu piszą inne osoby wynika, że Allegro w ramach procedury POK samo wymaga od zgłaszającego przesłania skanu dowodu osobistego - nie wiem, czy w każdym przypadku.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

w każdym, więc lepiej miec to z głowy i wysłać, po co się rzucać 🙂

oznacz moderatorów
keretnuh
#8 Zapaleniec#

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Sprawa jest taka, że zakupiłem kilka paczek rękawic nitrylowych. Pomiędzy moim zakupem a dniem dzisiejszym rękawiczki podrożały o ponad 500%. Jeśli skorzystam z programu ochrony kupujących - to otrzymam tylko to co wpłaciłem. Jeśli pójdę na policję to mogę próbować udowodnić, że z winy sprzedającego teraz poniosę znacznie większa stratę i takiej kwoty się domagać.

Pewnie nie byłbym takim pieniaczem gdyby nie totalne olanie ze strony sprzedającego (który na chwilę obecną ma zawieszone konto). Nie odpisuje na maile. Nie odbiera telefonów. Jeśli tylko chciałby dobrowolnie oddać wpłacone pieniądze - to pewnie bym się zgodził i zamiast kilku paczek rękawic za tą kwotę kupię teraz jedną (jak się uda).

A co do tego nieszczęsnego dowodu... To mam znajomego, którego dowód "wywędrował" i ktoś zaciągnął na niego pożyczkę. Twierdzi, że nikt mu go nie ukradł, nie sfotografował... tylko banki, telefony komórkowe, ubezpieczalnie. Tak więc chciałbym wiedzieć czy muszę wysyłać zdjęcie swojego dowodu przez internet... gdzie tracę nad nim kontrolę. Na policji to dowód tylko okazuję.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@keretnuh, możesz podjechać do Poznania i im okazać dowód na miejscu 🙂
a przy okazji strzel sprzedającego z rękawiczki, wyzwij go na pojedynek 😄

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konto zamknięte nie ma możliwości okazywania dowodu "na miejscu". Natomiast w tych sytuacjach, w których weryfikacja danych jest konieczna, zezwalamy na anonimizację dokumentu (o to, które dane można zasłonić, najlepiej pytać pracownika, z którym się w danej sprawie koresponduje). Tym niemniej do POK skanu dowodu nie wymagamy.

@keretnuh od razu może sprostuję: jeżeli nie otrzymałeś przedmiotu, a transakcja spełnia warunki, z POK dostaniesz zwrot kwoty, którą zapłaciłeś. W kwestii utraconych korzyści, z tego co wiem, policja też nie pomoże - jedynie sąd.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
keretnuh
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Właśnie takiej informacji mi brakowało.

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Yachizawa
#7 Wielbiciel#

Skoro nie wymagacie skanu to jak złożyć wniosek? Przy próbie przejścia dalej pojawia się komunikat "Załącz co najmniej 1 plik".

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Yachizawa Jeśli nie możesz złożyć wniosku, napisz do nas proszę wiadomość wraz z informacją, o którą dokładnie transakcję chodzi, przez ten formularz

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Yachizawa
#7 Wielbiciel#

Już pisałem w tej sprawie zapytanie ale bez podania o którą chodzi transakcję. Mam pisac jeszcze raz o tym samym?  W formularzu jest żeby załączyć plik, bez tego nie da się przejść dalej, nie wiem więc w końcu czy go muszę załączyć, czy nie, a  jesli nie to jak przejśc dalej, natomiast wiem, że nie mam zamiaru żadnych skanów nigdzie załączać.

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@keretnuh "Sprawa jest taka, że zakupiłem kilka paczek rękawic nitrylowych. Pomiędzy moim zakupem a dniem dzisiejszym rękawiczki podrożały o ponad 500%. Jeśli skorzystam z programu ochrony kupujących - to otrzymam tylko to co wpłaciłem. Jeśli pójdę na policję to mogę próbować udowodnić, że z winy sprzedającego teraz poniosę znacznie większa stratę i takiej kwoty się domagać."

Nagle nabrałem ochoty na jajecznicę na cebuli😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów