anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chce mi wysłać towaru

danio18hwdp
#8 Zapaleniec#

Witam, właśnie zrobiliśmy zakup kilku ubrań. W opisie sprzedającego wyraźnie stało ze zakupy powyżej 450zl dostawa jest darmowa. Po zrobieniu zakupów na powyżej tej kwoty, sprzedający wysłał mi wiadomość ze nie pokryje kosztów wysyłki za granice, i ze mam dopłacić 80zl. Teraz zmienił ze za zakupy powyżej 699zl jest darmowa dostawa. Mi próbuje wmówić ze to wina Allegro. co mogę w tym przypadku zrobić? skoro w opisie mam ze wysyłka za granice wynosi 0,00zl.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

a czy w cenniku miał wg. opcje wysylki za granice? jeżeli nie miał to dogadaj sie ze albo dopłacisz za wysylke albo anulujesz zakupy

 

oznacz moderatorów

danio18hwdp
#8 Zapaleniec#

W opisie stoi wysyłka do Niemiec 40zl ale u góry pisze ze wysyłka powyżej 450zl jest darmowa. Sprzedający próbuje teraz przekręcić ze wysyłka obowiązuję tylko na terenie polski. Niestety nigdzie nie jest to wyszczególnione. Wszystko zostało od razu zapłacone, lecz po paru godzinach dostaje wiadomość ze mam jeszcze dopłacić.

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

to zgłaszaj spór do allegro i się nie pier... w tańcu allegro rozstrzygnie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@danio18hwdp Masz link do Dyskusji; https://allegro.pl/dyskusje/nowa wyjaśnij to ze sprzedawcą i poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Jeśli nawet w opisie wysyłka do Niemiec była w cenie 40 zł, to sprzedawca nie może teraz żądać 80 zł.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Otwórz dyskusję ze sprzedającym , pracownik zweryfikuje ofertę i wyda wyrok 😁

Prześlij link do oferty , zobaczymy .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

określenie za granicę przekreśla darmową wysyłkę już na start 🙂

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

Niestety allegro nie potrafi dostosować cennika czy tez opcji z ustawieniem darmowej wysyłki, aby móc określić czy ona dotyczy też przesyłek zagranicznych...

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

No ale tak to jest jak sprzedawca chce złapać tysiąc srok za ogon

oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

Bzdura, najłatwiej zrzucić winę na sprzedawcę. Jest na forum wątek o problemach z cennikami, wysyłką zagraniczną i wszystkim co z tym związanym. Poczytaj sobie.

Zresztą bez przesady, chyba każdy powinien się kapnąć, że wysyłka darmowa dotyczy Polski a jak nie to zawsze można dopytać czy się potargować ewentualnie. Zwłaszcza, że klient sam napisał, że w cenniku podana była przesyłka do Niemiec 40 złotych. Fakt faktem, że można to lepiej i czytelniej rozwiązać, ale po wspomnianym wątku widać jakie Allegro ma do tego podejście.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Pisząc koszt wysyłki zagranicznej 40 zł sprzedawca miał na myśli koszt wysyłki 1 sztuki która zmieściła by się w takim przedziale cenowym do 40 zł ,kupując kilka ubrań waga przesyłki wzrasta jak również koszt nadania ,może dokładnie tego nie opisał w aukcji ale nie można do niego mieć pretensji że nie chce wysyłać paczki za 80 zł .Klient też powinien to zrozumieć a przed zakupem mógł spytać sprzedawcę o koszt wysyłki wielu pozycji .

oznacz moderatorów

danio18hwdp
#8 Zapaleniec#

Unbenannt.png

oznacz moderatorów

danio18hwdp
#8 Zapaleniec#

Przed zakupem zorientowaliśmy sie i w opisie przedmiotów stało po wybraniu przesyłki za granice dostawa od 450zl jest darmowa, dlatego w tym celu zrobiliśmy zakupy przekraczając kwotę 450zl. na koniec do zapłaty z wysyłką do Niemiec wyszła nam kwota, która od razu zapłaciliśmy. Po paru godzinach otrzymuje wiadomość ze mam dopłacić 80zl ALBO nawet więcej zależy od gabarytu paczki. Czy  to jest sprawiedliwe naciągać kogoś by robił zakupy na tak wielkie sumy pod pretekstem ze otrzyma sie darmowa przesyłkę? a po zrobieniu zakupów sprzedawca chce więcej pieniędzy ...  zmienia próg darmowej dostawy najpierw na 550zl a później znowu na 699zl to jakaś nowa gra żeby ktoś więcej towaru kupił czy jak?

oznacz moderatorów

danio18hwdp
#8 Zapaleniec#

mam ubezpieczenie Adwokackie, czy mogę cos zrobić więcej z tym?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@danio18hwdp Na Twoim miejscu skonsultowałbym się z adwokatem w sprawie Twojego nicka na allegro😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

danio18hwdp to nie jest naciąganie , a niedopracowanych przez allegro ustawień oferty . Niemniej zgodnie z regulaminem sprzedawca może wystąpić o dopłatę do kosztów przesyłki jeśli ten rażąco odbiega od wyliczonego przez system .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@danio18hwdp  Kto pyta nie błądzi tylko klient może pytać o szczegóły sprzedawcę przed podjęciem decyzji o zakupie odwrotnie się w aukcjach internetowych nie da.

oznacz moderatorów