anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego zdarza się, że przesyłki są umieszczane w innym paczkomacie, niż ten wybrany?

MAMY ROZWIĄZANIE!
oql1
#8 Zapaleniec#

Od czego uzależnione jest magazynowanie przesyłki w innym paczkomacie?Ja już kolejny raz( chyba 5-ty) zostałem przekierowany do innego paczkomatu.Odnoszę wrażenie że to złośliwość ze strony obsługi.Do tymczasowego(stale tego samego chociaż inne są bliżej zlokalizowane) paczkomatu jest stosunkowo daleko,dojście nie jest dogodne od najbliższego przystanku komunikacji miejskiej.A o taxi nie ma mowy,gdyż oopłata za przejazd niejednokrotnie przewyższa wartość przesyłki. Porównując usługi różnych firm,Inpost klasyfikuję na otatniej pozycji.Chyba przestanę zamawiać dostawę przesyłki przez  Inpost.Dziadostwo!!!

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
LEW433
#21 Demiurg#

To masz odmienne zdanie od wielu kupujących, paczkomat InPostu jeden z najlepszych w dostawie, zmiana w większości podyktowana jest przepełnianiem paczkomatu w zasadzie po 24godz powinna wrócić przesyłka do właściwego. Moim zdaniem spróbuj wybrać inny paczkomat (nie ten co zawsze) ale inny w pobliżu.

oznacz moderatorów
oql1
#8 Zapaleniec#

Zmiana paczkomatu przez Inpost jest dla mnie nie do przyjęcia.Skoro ja zamawiam dostawę przesyłki do konkretnego paczkomatu,to tam przesyłka powinna trafić, a nie do innego,oddalonego i w dodatku źle usytuowanego (oddalonego od przystanku mpk-i to ju 5-ty raz kolejny tak mnie inpost załatwił.Zmieniam na paczkomat zielony Allegro.Jest bliżej i tańsza dostawa.Ostatnio tak właśnie otrzymałem przesyłkę,Pełne zadowolenie

 

oznacz moderatorów
agus38
#12 Orędownik#

Wiesz, niektóre Paczkomaty są przeładowane i Inpost umieszcza przesyłki w innych (mam taki popularny paczkomat na osiedlu i notorycznie się to zdarza, ale cóż, życie). Dla mnie nie jest problemem odebrać z innego, ale nie o to chodzi.

O ile wiem, jak nie odbierzesz z paczkomatu zastępczego w przeciągu 24 godzin to następnego dnia wyją tą przesyłkę i dostarczą do właściwego paczkomatu, ale może potwierdzi to @InPost 

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@oql1  Paczkomaty stojące w dogodnych miejscach są często zapełnione i przesyłka trafia do innego paczkomatu. W dodatku mają jakieś opóźnienia w systemie - przykład z życia:

1. Poszedłem odebrać jedną przesyłkę i przy okazji nadać inną.

2. Najpierw odebrałem pierwszą, gdyby okazało się, że paczkomat jest pełny.

3. Podczas próby nadania drugiej okazało się, że nie da się, gdyż... paczkomat jest pełny (chwilę wcześniej, odbierając przesyłkę zwolniłem jedną skrytkę tej samej wielkości) 🤣🤣🤣

4. Po kilku minutach nadal to samo.

Mimo wszystko paczkomat to wg mnie najlepsza metoda odbierania/nadawania 👍

oznacz moderatorów
HAL9K_JJ
#9 Pomysłodawca#

A czy przypadkiem nie jest tak że niektóre paczkomaty nie cieszą się powodzeniem - "nie zarabiają na siebie" i InPost chce manipulować ruchem "klijętów" i w ten sposób chce nas zmusić do korzystania ze źle zlokalizowanych paczkomatów??? Moja teoria wyjaśnia sytuację - dla czego nie przyjmował przesyłki.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@HAL9K_JJ Problemem są paczkomaty które cieszą się zbyt dużym powodzeniem i czasami trzeba czekać 2-3 dni na miejsce stąd dostawianie w okolicy kolejnych paczkomatów zwykle w gorszej lokalizacji. InPost święty nie jest ale przekierowanie służy temu aby szybciej rozładować "zakorkowane" paczkomaty - szczególnie jest to widoczne w listopadzie i grudniu gdy kurierzy "stoją" pod paczkomatem i cieszą się z każdej wolnej skrytki. 

oznacz moderatorów
HAL9K_JJ
#9 Pomysłodawca#

@sl-aw-ek Ale jak ta opinia o "przepełnionych paczkomatach" ma się do faktów. O których mówi @Barzy_TPI w punktach 3 i 4. Ja czekam 3 dobę i przed chwilą pofatygowałem się do paczkomatu w którym chciałem odebrać przesyłkę, a który według InPost "przepełniony". Rozpocząłem procedurę nadania przesyłki, i co bez problemu - więc wygląda na to że nie jest pełny. Jak tak dalej będą pogrywać to pozostanie tylko UOKiK.

 

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@HAL9K_JJ  napisał(a):

@sl-aw-ek Ale jak ta opinia o "przepełnionych paczkomatach" ma się do faktów. O których mówi @Barzy_TPI w punktach 3 i 4. Ja czekam 3 dobę i przed chwilą pofatygowałem się do paczkomatu w którym chciałem odebrać przesyłkę, a który według InPost "przepełniony". Rozpocząłem procedurę nadania przesyłki, i co bez problemu - więc wygląda na to że nie jest pełny. Jak tak dalej będą pogrywać to pozostanie tylko UOKiK.

 


To tak szybko odpowiadając: 
Najpierw te zarzuty z punktu 3 i 4 - nie mam pojęcia jak to teraz działa bo nie nadawałem paczek w paczkomacie już od bardzo dawna (5 lat?), dawniej jak tylko zwolniło się miejsce paczkomat przyjmował przesyłkę w tym samym gabarycie a nawet jeżeli zwolniła się skrytka C otworzył ją dla paczki w gabarycie A lub B. Oczywiście mój przykład to przesyłki z przygotowaną etykietą. 

Co do Twojego pójścia przed chwilą ... możesz podać swój kod pocztowy? Ogólnie jest tak, że jak kurier o 15 załaduje paczkomat do pełna ... to od 15 do tej 17? Ktoś wyją paczkę i zrobiło się miejsce ale kurier już mógł pojechać na bazę więc nie przełoży Twojej paczki z jednego do drugiego paczkomatu. 

Nie bronię InPostu tylko wiem mniej więcej jak wygląda to od środka, Kurier dyspozycję wyjęcia paczki z tego "rezerwowego" paczkoamtu dostanie dopiero gdy zrobi się naprawdę luźno w tym głównym. Jest czwartek jeżeli tak się nie stało do dziś to już się to raczej nie stanie bo zatory są wtorek/środa. Do tego dochodzą braki kadrowe, nowi kurierzy nie ogarniający tematu etc etc ... A to przecież InPost 😁

UOKiK - znaczy się tym właśnie się różnimy, ja wiem, że nic nie zrobią a Ty jeszcze nie - dlatego działaj trzymam kciuki. 

oznacz moderatorów
HAL9K_JJ
#9 Pomysłodawca#

@sl-aw-ek A co jeśli jak mówisz dziś jej nie dostarczą i się "przeterminuje"?

Co będzie dalej? Masz jakieś doświadczenia?

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@HAL9K_JJ  napisał(a):

@sl-aw-ek A co jeśli jak mówisz dziś jej nie dostarczą i się "przeterminuje"?

Co będzie dalej? Masz jakieś doświadczenia?


Jest 21 to nawet w dużych miastach nie ma już nikogo "na mieście" a przynajmniej tak mi się wydaje. 
Co teraz z tą paczką to nie wiem bo to się często zmieniało a z obiegu trochę wypadłem (dawno nikt mi nie zgłosił takiego problemu) może @InPost  ? 

Ale zgodnie z informacją którą umieściłeś : 
"Upłynął termin odebrania paczki z Paczkomatu tymczasowego, ale paczka nadal jest w nim magazynowana - czeka na przyjazd kuriera, który ją zabierze do pierwotnie wybranego Paczkomatu." - paczka powinna trafić do wybranego przez Ciebie paczkomatu - ale jak jest dalej przepełniony to "jeszcze" nie trafia. 

oznacz moderatorów
Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@sl-aw-ek kiedyś w przedświąteczny wieczór .... dostałem SMS "jeżeli możesz, pod paczkomatem będzie kurier do godz. 21 wydawał paczki". Stał i jak zagadnołem okazało się że wydał ponad 30 paczek (nim pakowali w multiskrytki). A że byłem ok 20:50 to gościu układał paczki by wpakować do paczkomatu. 

oznacz moderatorów
HAL9K_JJ
#9 Pomysłodawca#

@Chorzowiak Bo cały dzień nie było żadnego kuriera by ten bajzel ogarnąć.

Dziś nie ma świąt, a bajzel ten sam. Minęły dwie doby od umieszczenia mojej paczki w paczkomacie magazynowym, a oni nadal nie wiedzą czy i kiedy ją dostarczą. 

15 Wrz 2022, 0:06 - Upłynął termin odbioru paczki magazynowanej

Upłynął termin odebrania paczki z Paczkomatu tymczasowego, ale paczka nadal jest w nim magazynowana - czeka na przyjazd kuriera, który ją zabierze do pierwotnie wybranego Paczkomatu.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Chorzowiak  napisał(a):

Stał i jak zagadnołem okazało się że wydał ponad 30 paczek (nim pakowali w multiskrytki). A że byłem ok 20:50 to gościu układał paczki by wpakować do paczkomatu. 


To wydawanie paczek z samochodu to był dramat, zdecydowanie szybciej idzie gdy kurier "napełnia" paczkomat na bieżąco ale z tego co się orientuje Ci "świąteczni" kurierzy nie mieli takiej opcji. Wyszukanie przesyłki na samochodzie gdy masz 300 - 500 paczek po numerze przesyłki ... powodzenia. Nawet jak ma poukładane w kartonach 100 przesyłek to jest to naprawdę sporo pracy. 

 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Bez powodu nie magazynują przesyłek w innych paczkomatach a najczęściej spowodowane jest to tym iż jest to obecnie najczęściej wybierana forma dostawy i wiele paczkomatów jest przepełnione i nie  ma miejsca na włożenie przesyłki . 

oznacz moderatorów
Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@mwmonety tylko szkoda ze tych zastępczych nie można wybrać. Ja wysyłam do paczkomatu 200m od domu. Ale mam dwa duże inne przy sklepach w których robię po drodze z pracy zakupy i np do nich wolałbym dostać zastępczo. (dostaje do paczkomatu do którego mam niby 850m ale w linii prostej a w rzeczywistości muszę obejść duży teren szpitala)

oznacz moderatorów
oql1
#8 Zapaleniec#

Też tak uważam.Powinni wskazać kilka możliwych punktów odbioru a ja powinienem wskazać najbardziej dogodny.No i mam jeszcze niewyjaśnione pytanie:dlaczego to właśnie moja przesyłka już kolejny,5-ty raz wędruje do innego,nieporęcznego  dla mnie paczkomatu Tak jakby sobie zakodowali i moje przesyłki odstawiają

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Zwykły pech. Żaden kurier nie ma czasu sprawdzać maili czy numerów telefonów na paczkach by zapamiętać jeden konkretny i akurat te paczki złośliwie wywozić gdzie indziej... Teraz początek roku szkolnego, części osób ilość paczek zwiększyła się kilkakrotnie. Wiem po sobie, normalnie 2 na miesiąc, teraz jedna-dwie dziennie. To paczkomaty nie dają rady. Inna sprawa że inpost nadal nie poszedł po rozum do głowy i nie pozwala odbierać w paczkopunktach. Codziennie wysyłam w punkcie 30m od domu w centrum miejscowości, a odbierać muszę w paczkomatach prawie kilometr dalej i to na kompletnym zadupiu...

oznacz moderatorów
Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@kaliszaneczka-x kiedyś szło wybrać poczkopunkt, zamawiałeś więcej zamawiałem do paczkopunktu i pakowałeś do siatki kilkanaście paczek. Zdarzyło się w okresie świątecznym i nie zapychało się paczkomatu. Wtedy jeszcze nie pakowali do multiskrytki to jeszcze częściej nie było miejsca. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@oql1 ,,moja przesyłka już kolejny,5-ty....... ,, Zapewne nie tylko Twoja bo wybierasz bardzo oblegany paczkomat i te kilka incydentów powinny Ci dać do myślenia oraz skłonić do wyboru innego przyjaźniejszego paczkomatu . Regulamin Inpost stawia sprawę jednoznacznie , to jest maszyna i nie da się tak jak z człowiekiem prośbą czy groźbą .

oznacz moderatorów