anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego zdarza się, że przesyłki są umieszczane w innym paczkomacie, niż ten wybrany?

MAMY ROZWIĄZANIE!
oql1
#8 Zapaleniec#

Od czego uzależnione jest magazynowanie przesyłki w innym paczkomacie?Ja już kolejny raz( chyba 5-ty) zostałem przekierowany do innego paczkomatu.Odnoszę wrażenie że to złośliwość ze strony obsługi.Do tymczasowego(stale tego samego chociaż inne są bliżej zlokalizowane) paczkomatu jest stosunkowo daleko,dojście nie jest dogodne od najbliższego przystanku komunikacji miejskiej.A o taxi nie ma mowy,gdyż oopłata za przejazd niejednokrotnie przewyższa wartość przesyłki. Porównując usługi różnych firm,Inpost klasyfikuję na otatniej pozycji.Chyba przestanę zamawiać dostawę przesyłki przez  Inpost.Dziadostwo!!!

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
HAL9K_JJ
#9 Pomysłodawca#

A może nie maszyna? Tylko przemyślany zabieg.

 A czy przypadkiem nie jest tak że niektóre paczkomaty nie cieszą się powodzeniem - "nie zarabiają na siebie" i InPost chce manipulować ruchem "klijętów" i w ten sposób chce nas zmusić do korzystania ze źle zlokalizowanych paczkomatów??? Moja teoria wyjaśnia sytuację - dla czego nie przyjmował przesyłki, gdy miał pustą komorę o właściwej pojemności.

oznacz moderatorów
HAL9K_JJ
#9 Pomysłodawca#

A może by sprawdzić te praktyki w UOKiK? patrz artykuł RzeP: 

InPost zmienia praktyki po interwencji UOKiK?

 

oznacz moderatorów
HAL9K_JJ
#9 Pomysłodawca#

Jedno pytanie do wszystkich poszkodowanych przez te praktyki InPost:

Czy paczkomaty do których przekierowano przesyłki nie są na parkingach przy marketach?

Może tu jest drugie dno całej operacji. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo.

 @oql1 A może  wyrównują "obłożenie" kurierów przez przerzucenie paczek (częstych odbiorców) do innego rejonu obsługiwanego przez innego kuriera? 

@kaliszaneczka-x Kurier i owszem nie ma czasu, ale system na sortowni z pewnością nie ma problemu z wychwyceniem często powtarzających się nr tel. odbiorców. 

oznacz moderatorów
HAL9K_JJ
#9 Pomysłodawca#

I kto ciągle daje te "kciuki w górę" - punkty obrońcom InPostu?

Czyżby Trolle???

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Haha tu sprawa bywa skomplikowana. Zawsze psioczę, że nie mogę odbierać paczek w paczkopunkach. Kuźwa mam 2 budynki dalej paczkopunkt z którego wysyłam, a muszę **za**pie**rd**zielać po paczki do paczkomatów na pipidówku to chore... Psioczę jak kurier ma urlop a zastępca nie podjeżdża do paczkopunktu po paczki. Ale na same dostawy nie marudzę, jeszcze mi nic nie zniszczyli, fakt pakowane pancernie i mnóstwo czerwonych naklejek. Nie marudzę na sam sposób wysyłki, bo prędzej wydrukuję etykiety na 10 paczek i wyślę w punkcie niż wyślę jedna paczkę na poczcie... Normalnych kurierów omijam to nie porównam, bo wystarczy mi że wiecznie swoje zamówienia znajduję rzucone na progu po ich dostawach... Dopłat nie mam pewnie dlatego, że większość idzie z lokalnego lub menedżera. To też się nie burzę ale rozumiem tych co je mają. Jak dla mnie to nie ideał ale mniejsze zło. Przynajmniej w odróżnieniu od DPD ich kurier nie zostawia mi rozbebeszonej paczki na progu...

oznacz moderatorów
HAL9K_JJ
#9 Pomysłodawca#

InPost napisał: "Paczka czeka w danym Punkcie przez jeden dzień kalendarzowy. Jeśli nie zdążysz jej odebrać, po czasie magazynowania (jeden dzień kalendarzowy), wróci ona do wybranego przez Ciebie pierwotnie Paczkomatu. Wówczas bez problemu odbierzesz ją z maszyny."

A to historia mojej przesyłki: 

15 Wrz 2022, 0:06Upłynął termin odbioru paczki magazynowanej

Upłynął termin odebrania paczki z Paczkomatu tymczasowego, ale paczka nadal jest w nim magazynowana - czeka na przyjazd kuriera, który ją zabierze do pierwotnie wybranego Paczkomatu.

13 Wrz 2022, 15:52 Paczka magazynowana w Paczkomacie tymczasowym"

Minęło dwie doby. Paczka nadal nie trafiła do paczkomatu w którym czekam na odbiór.

Paczkomat sprawny i gotów przyjmować przesyłki do nadania. Wygląda na brak kurierów do obsługi tego bałaganu który tworzą.

oznacz moderatorów
kamilostaszewski
#1 Nowicjusz#

Sytuacja z dziś. Odebrałem ze swojego paczkomatu trzy przesyłki, każda w osobnej skrytce. Po chwili dostałem powiadomienie, że kolejna moja przesyłka jest tymczasowo magazynowana w paczkomacie tymczasowym, ponieważ docelowy jest przepełniony.

W chwili magazynowania w paczkomacie docelowym były trzy wolne miejsca, które sam zrobiłem. Nawet jeśli system inpostu miał jeszcze stare informacje, to można było zrobić multiskrytkę i dołożyć nową paczakę do starych.

Paczkomat tymczasowy jest zlokalizowany przy centrum handlowym. Między moim paczkomatem, a tymczasowym jest osiem innych paczkomatów, które są bliżej!

Dla mnie ta sytuacja jest absurdalna na kilku poziomach. Najpierw inpost sam generuje problem przepełnienia nie stosując multiskrytek, a potem bohatersko go rozwiązuje magazynując paczkę tymczasowo w odległym paczkomacie, kiedy w docelowym są już wolne miejsca.

Nie wiem co chcieli w ten sposób osiągnąć. Osiągnęli to, że będę korzystał z konkurencji.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kamilostaszewski konkurencji? Może z Allegro One? To zamiast przesyłek w alternatywnym automacie będziesz dostawał powiadomienia o zwrocie do nadawcy 🤣

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

To problem każdej z firm kurierskich. Paczkomat mógł być przepełniony w momencie kiedy kurier pobierał przesyłki do doręczenia z oddziału. To, że później zwolniły się skrytki nie ma większego znaczenia, on musi mieć je wolne w chwili odbioru z magazynu (nie może ryzykować, że może coś się zwolnii). Do tego kurier który rozwozi do danej maszyny, to nie musi być ten sam, co z niej odbiera przesyłki. Poza tym poszczególne paczki mógł wieść inny kurier (oni nie zatrudniają tam jednej osoby), nawet jak wszystkie były do tego samego paczkomatu. 

oznacz moderatorów