anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodanie sprzedającego do czarnej listy

mg2005
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Jestem kupującym.
cChciałbym się dowiedzieć czy mogę dodać sprzedającego do jakieś listy , która będzie listą ignorowanych lub czarną listą. Dlaczego?
Otóż swego czasu zakupiłem produkt , ktory był wadliwy , a  sprzedający ewidentnie  traktował allegro jako sposób na pozbycie się takiego towaru.
Sprzedający nie uznał reklamacji a sposób jego rozmowy był opryskliwy i mówiąc wprost chamski i obraźliwy wręcz. Allegro nie mogło nic zrobić gdyż podczas dyskusji uznało , że jeśli sprzedajacy nie uznaje reklamacji to zostaje mi sąd. Dkorzystalem jednakze z prawa 14 dniowego zwrotu towaru pokrywajac wysylke. To jedna historia , a druga taka że wysłałem zapytanie o towar do sprzedajacego. Ten natomiast nie raczył od tygodna odpowiedzieć na zapytanie. 
Aby w przyszłości niechcieć skorzystać już więcej z ich usług lub towaru chciałbym aby ich oferty po prostu mi się nie wyświetlały. Czy jest taka możliwość? 
Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Nie kupuj u niego!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mg2005 Zastosuj się do porady Lewa > co prawda odpowiedź ma się do pytania jak "pięść do nosa" > ale za to jakie niesie za sobą głębokie przemyślenia > ale to wszystko bez znaczenia > ważne, że następny wpis "zaliczony" 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Mozesz sobie jego nick zapisac w kajecie z naglowkiem czarna lista i sprawdzac przy kolejnych zakupach 

oznacz moderatorów

mg2005
#7 Wielbiciel#

Sprzedający również to mogą zrobić. Jednak nie robią bo dla nich została stworzona opcja czarnej listy. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

mogą i to jest ta jedna rzecz którą mogą bo w całej reszcie są w czarnym zadzie vs kupujący z pomoca allegro

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mg2005   zdaje sie że są dwa sposoby

1) możesz sobie zrobić czarną liste w zeszycie

 

2) możesz napisać do sprzedajacego i poprosić aby Cie dopisał do swojej listy nieaktywnych kupujacych -wówczas bedziesz mial pewność że u niego nie kupisz

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mg2005 Jako kupujący możesz sobie wybrać sprzedawcę na podstawie opinii o nim i o jego towarze wystawianych przez innych kupujących a sprzedawca jest pozbawiony takiej możliwości i nie wybiera sobie klienta i jest zdany na to czy okaże się nim normalny ,chcący coś kupić klient czy tylko taki co robi zakupy dla zabawy a potem nie płaci lub stwarza inne problemy. Jedynym ratunkiem dla sprzedawcy jest wpisanie delikwenta na listę MNK . Ty kupując widzisz z jakim typem sprzedawcy masz do czynienia i masz możliwość przed zakupem do zadawania pytań czego nie ma sprzedawca.

oznacz moderatorów

mg2005
#7 Wielbiciel#

Wiem , dlatego ostatnio zapaliła mi się czerwona lampka jak sprzedający wogóle nie odpowiedzuał nazadane pytanie do produktu. Ponowiłem pytanie po 2 dniach i tylko co otrzymałem to odpowiedź automatyczną , którą zapewne ustawił sprzedawca. Spojrzałem w jego opinie i kilka ewidentnie potwierdzało , że kontakt ze sprzedawcą to widmo. Pomimo , wszystko sprzedający na praktycznie każdy negatyw repostował i się „bronił”. 
Odpuściłem zakup a sprzedającemu grzecznie odpisałem, ze powyzsze pytanie ma traktować jako nieaktualne przez swoje podejście a zakupy zrealizuje gdzie indziej. Zapewne sprzedający ma to w 4 literach ale grzecznie zakończyłem „dialog” i tyle. 
Robie sporo zakupów na alle i rzadko sprawdzam opinie bo kupuję najczęściej u większych graczy lub u bardziej znanych. Zazwyczaj w ok 95% nie ma kłopotu . Na pytania kazdy odpowiada lub wysyłany jest automat a po tym za niedlugo odpowiedź. Przez kilka lat zakupów odesłałem chyba kilka razy tylko oczywiście podając powód. Na 14 dniowy zapis o zwrocie skorzystałem może dwa razy. Raz jak sorzedający mnie wyzwał wręcz wciskając mi „dziecko w brzuch” , że produkt jest bez wad a otwierając nieuszkodzoną absolutnie paczkę przedmiot był pokiereszowany a spawy były popękane. I to po „uznaniu produktu niezgodnego z umową”Całej rozmowie przyglądało się allegro ale byli bezradni jeśli sorzedający nie uznał kolejny raz „produktu niezgodnego z umową” choć wiedział dobrze , że wysłał bubel. Szereg zdjęć , którymi udowodniłem , że produkt jest mocno wadliwy i w konsekwencji może stanowić zagrożenie w użytkowaniu. Sprzedawca robił ze mnie debila. Od tamtej pory zacząłem szukać opcji „czarnej listy” na którą można wpisac sprzedawce bo widać , że wsrod nich też jest sporo nieuczciwych chcących opchnąć towar , ktorego stan jest wątpliwy a o którym nie wspomnieli w opisie. 

oznacz moderatorów