anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dokonałam reklamacji zegarka dziecięcego, odbarwił się. Jak odzyskać pieniądze?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:46248361
#8 Zapaleniec#

Nr 2caf5c61-9977-11eb-b28f-d53e47f8f6e1

Witam, zakupiony zegarek dziecięcy zaczął się odbarwiać po użytkowaniu przez małą córeczkę, po odesłaniu do reklamacji sprzedający chce mi go odesłać, uznając że to dziecko zabarwiło pasek z różowego na szary. Nie chce tego zegarka, gdyż nie zabarwiła go moja córka, jestem z nią w domu, nie nosi farbujących ubrań, do tego jest alergikiem.  Takie załatwienie sprawy przez przedającego jest najgorszym co doświadczyłam na Allegro. Proszę bardzo o pomoc. Katarzyna

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
maxr01
#17 Koryfeusz#

No niestety - zakup 5 lat wstecz nie podlega reklamacji.

A może coś więcej napiszesz?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Client:46248361
#8 Zapaleniec#

ZAKUP był w kwietniu, niecałe 3 tygodnie, a kto wymyśla te 5 lat? uhahaha, już sprawa załatwiona:)pozytyw

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:46248361 Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w niej ponownie zgłoś problem i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Sprzedawca ma obowiązek uczestniczyć w Dyskusji, a pracownik Allegro udzieli Ci wsparcia przy reklamacji. Przy reklamacji z rękojmi to sprzedawca musi udowodnić, że wada wykryta w pierwszym roku powstała z winy kupującego, jeśli tego nie zrobi przyjmuje się, zgodnie z prawem, że tkwiła w produkcie od początku. Masz prawo odstąpić od umowy na podstawie art 560 Kc, jednak sprzedawca może w pierwszej kolejności towar naprawić lub wymienić, ale może też zwrócić pieniądze.

Jeśli od zakupu minęło więcej niż 180 dni, nie otworzysz Dyskusji. W takiej sytuacji poproś o pomoc Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Sprzedawca otrzyma odpowiedni komunikat.

oznacz moderatorów