anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dokonałem zakupu przedmiotu lecz sprzedający oświadczył że go nie posiada

meteors
#7 Wielbiciel#

Witam, jak w tytule dokonałem w dniu wczorajszym 28.04.2020 zakupu translatora i pomimo tego iż sprzedający posiadał cztery sztuki na stanie w dniu 29.04.2020 po sfinalizowaniu zakupu ratalnego ( spowodowane koniecznością wizyty w banku ) zadzwonił do mnie sprzedający iż nie posiada już tych przedmiotów w związku z czym wycofuje się jednostronnie z transakcji. Przypominam zakup był ratalny za pośrednictwem banku, nie wiem jak do tej sytuacji odniesie się mBank gdyż podpisałem wszelkie dokumenty. Nie wiem jak mam dalej się zachować

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

W takiej sytuacji, jeśli sprzedawca zwróci wpłatę przez Allegro Finanse, pieniądze wrócą do banku, a Ty musisz się skontaktować z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/informacje-ogolne/co-sie-dzieje-w-przypadku-zwrotu-towaru-za...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

a to nie jest tak, że w ramach tego kredytu może wziąć coś innego, np inny przedmiot od innego sprzedającego? 😮 w sumie o tym tak pomyślałem, napewno by to ułatwiło 🙂

oznacz moderatorów

meteors
#7 Wielbiciel#

Nie było to możliwe jak proponujesz gdyż sprzedający jak się zorientował w sytuacji zwrócił je do banku

oznacz moderatorów

meteors
#7 Wielbiciel#

Tak właśnie zrobiłem

oznacz moderatorów