anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostałem informacje, że kupiłem kradziony produkt, co teraz?

_tylko_zakupy
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Dziś dowiedziałem się że w 2019 roku ( dziś już mamy połowę 2021) kupiłem podobno kradzioną elektronikę. W związku z tym że tylko raz kupiłem używaną rzecz na Allegro to jestem prawie pewien który to przedmiot ponieważ widzę go wśród swoich zapisanych zakupów. Aukcje użytkownika widoczne są do tej pory. Czyli co ja kupiłem kradziony towar i to wcale nie tanio w mojej ocenie, a sprzedający nadal ma wystawione przedmioty i aktywne konto? Na jakiej podstawie twierdzą że towar był kradziony też nie wiem. Nie znam szczegółów bo policja rozmawiała z moją mamą, a ja już od wielu lat nie mieszkam w Polsce. Pewnie niedługo dostanę oficjalne pismo. Rozumiem że allegro zostało wykorzystane jako pośrednik w paserstwie jak i ja stałem się paserem nieświadomie. Allegro umożliwia sprzedaż rzeczy, jak widać także kradzionych, a na końcu oskarżony zostaje klient.
Jak w takiej sprawie może pomóc Allegro ?

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

_tylko_zakupyjak będziesz miał oficjane pismo napisz tu -https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=8e311c44-98a3-4d2e-8f17-5dd78b81a519

 załącz jego skan i podaj dane sprzedawcy . 

Na razie poprosimy moderatorów  @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

W wątku nie podawaj żadnych danych tylko w linkach jeśli moderatorzy poproszą ..

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_tylko_zakupy W takim przypadku, jeśli zostanie Ci odebrany przedmiot kupiony na Allegro dlatego, że jest kradziony, wystąp o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących. Na złożenie wniosku standardowo masz czas 180 dni od zakupu, ale zgodnie z regulaminem czas ten może zostać wydłużony. W sprawie rekompensaty pisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b... Dołącz pismo z policji otrzymane po odebraniu przedmiotu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_tylko_zakupy  zakupy na Allegro są bezpieczne (zapewniamy Program Ochrony Kupujących) i weryfikujemy sprzedających oraz kupujących, więc w razie zarekwirowania kupionego przedmiotu będziemy mogli pomóc. Współpracujemy też z organami ścigania i przekażemy wszystkie potrzebne informacje instytucji państwowej na potrzeby prowadzonego postępowania. Jeśli będziemy mieli ku temu podstawy na pewno zablokujemy konto sprzedającego i wyjaśnimy sprawę, ale również potrzebujemy więcej informacji. Rozumiem, że nie masz wątpliwości, że chodzi o zakup na Allegro, a policja pewnie skontaktowała się już z odpowiednim działem i sprawa jest w toku. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

_tylko_zakupy
#7 Wielbiciel#

W całej tej sprawie główną  kwestią nie są pieniądze. Owszem szkoda ale kupowanie to czasami także okazja, kiedy nie bierzemy pod uwagę złych zamiarów sprzedającego. A potem okazuje się że policja puka do drzwi. Nie mieszkam w Polsce więc nie jestem pewien jakiego tutaj narobią mi zamieszania z powodu zakupionego legalnie towaru, kiedy w świetle polskiego prawa jestem tzw nieświadomym paserem. 

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów