anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD nie chce dostarczyć przesyłki

raf_m
#8 Zapaleniec#

Firma kurierska DPD nie ma zamiaru dostarczyć przesyłki. Czy można ubiegać się o zwrot kosztów wysyłki?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

mdrogeria
#21 Demiurg#

raf_m taaaa.... ubiegać się możesz 😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@raf_m Jeśli DPD nie chce dostarczyć przesyłki, reklamację składasz u sprzedawcy i domagasz się wydania rzeczy. Za przesyłkę od czasu jej dostarczenia Tobie, zgodnie z prawem, odpowiada sprzedawca. Nie musisz się więc szarpać z DPD, który nie jest dla Ciebie stroną umowy. Ze sprzedawcą zawarłeś umowę na sprzedaż i dostarczenie rzeczy.

oznacz moderatorów

raf_m
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca w zasadzie stwierdził że zależy to od widzimisię kuriera tej firmy.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@raf_m  Nie jest tak, że to Ty masz "trzaskać" się z kurierem, bo jemu się nie chce, czy ma swoje widzimisię, jak słusznie zauważyła @xyz96 . Sprzedawca, jako nadawca przesyłki powinien na Twoją prośbę nawiązać kontakt z DPD. Ty co najwyżej możesz zatelefonować do ich bazy w mieście i podając numer przesyłki zapytać, dlaczego kurier nie raczy jej doręczyć oraz zażądać doręczenia przesyłki.

Wiola
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@raf_m  "Owszem nie było mnie w domu bo byłem w pracy. "

@Wioletta2701   "Nie jest tak, że to Ty masz "trzaskać" się z kurierem, bo jemu się nie chce,"

Jestem pod wrażeniem.😂

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@raf_m, czy mogę Cię prosić o więcej szczegółów tej sprawy? Czy chodzi o numer zamówienia: ec7b5a71-3040-11ec-b483-31b34f2b00ff? Z tego, co widzę, to zamówienie zostało niedoręczone z powodu nieobecności odbiorcy i obecnie znajduje się w punkcie Pickup.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma Kupujący zamawia dostawę na swój adres, a nie do jakiegoś Pickup. Kupujący zwierając umowę ze sprzedawcą nie akceptuje tym samym żadnych regulaminów przewoźnika. Mogę tu wkleić stanowisko Allegro w tej sprawie, które potwierdza powyższe.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  dostawa na adres sie odbyła:

"to zamówienie zostało niedoręczone z powodu nieobecności odbiorcy"

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Odbiorca w dniu doręczenia otrzymuje stosowne powiadomienie SMS-em wraz numerem kontaktowym do kuriera w celu dogodnego ustalenia szczegółów dostawy .

oznacz moderatorów

raf_m
#8 Zapaleniec#

Dostałem tylko SMS z powiadomieniem o nieodebraniu przesyłki.

oznacz moderatorów

raf_m
#8 Zapaleniec#

W sposób jaki działają w DPD mogą od razu paczki wozić do punktu odbioru osobistego.

oznacz moderatorów

raf_m
#8 Zapaleniec#

Przebieg "doręczenia" pokrótce opisałem w formularzu na stronie DPD. Dają sobie tylko 30 dni na odpowiedź.

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@raf_m  Mógłbyś w końcu rozwiać domysły. Powiedz czy w dniu dostarczenia o którym na pewno wiedziałeś- byłeś w domu czy akurat musiałeś gdzieś wyskoczyć i dla tego tak jest.

oznacz moderatorów

raf_m
#8 Zapaleniec#

Owszem nie było mnie w domu bo byłem w pracy. Poczta potrafi wysłać dzień wcześniej SMS z powiadomieniem o wysłanej paczce a w dniu dostarczenia rano SMS z numerem telefonu kuriera. DPD wysłało tylko SMS z informacją o nieudanym doręczeniu. Kurier zadzwonił dwa razy w godzinach mojej pracy i od razu odstawił paczki do punktu odbioru. Pełny profesjonalizm.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

raf_m no to czego jeszcze oczekujesz ?? Po wprowadzeniu numeru przesyłki przez sprzedawcę otrzymujesz wiadomość mailową pt. ,,sprawdź status swojej przesyłki ,, 2 klinięcia i już wiesz co się dzieje z Twoją paczką . To samo masz na stronie allegro - moje zakupy - szczegóły - szczegóły dostawy .Wiadomość SMS od DPD zwiera numer telefonu do kuriera więc w czym jeszcze problem ??

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@raf_m Zamawiasz kuriera - to bądź na miejscu. Masz inne wybory jak poczt czy inpost, jeżeli nie będzie cię w miejscu doręczenia. TY PODJĄŁEŚ DECYZJĘ o nie odbieraniu ( nieobecność) to teraz jedź do punktu pick-up. Proste.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

raf_m
#8 Zapaleniec#

Według Ciebie mam brać urlop żeby DPD dostarczyło mi paczkę?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@raf_m  myśle że urlopu nie musiz brac lecz skoro pracujesz może warto skorzystac z innych metod dostawy ??? Choćby paczkomat gdzie możne odebrac paczke o każdej porze.

Ewentualnie wypadąłoby śledzic przesyłke i kiedy wiadomo ze może być doręczona to poprosic kogoś o jej odebranie. U nas czasem sie zdarza że klienci których może nie być w domu piszą w wiadomości dla sprzedającego że prosza o zostawienia paczki np. w pobliskim sklepie( oczywiście uzgadniając to z tym kto ma paczke odebrac). My naklejamy take dodatkowa informacje na paczke i nie ma takich problemów. Kupujący nawet jeśłi Go nie ma to ma przesyłke dostarczoną zgodnie z własnymi dyspozycjami i mozliwościami

Ja osobiscie tutaj winy DPD nie widze a naciągane teorie @xyz96  legły w gruzach.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ wywołując mnie szuka zaczepki. Kupujący zamawiał paczkę do domu, a nie do Pickup. Sprzedawca nie poinformował w ofercie przed zakupem, że paczka może być dostarczona do innego miejsca i kupujący tego nie zaakceptował, nie zaakceptował też w momencie zakupu żadnego regulaminu przewoźnika. Kurier może zadzwonić przed dostawą i umówić się na odbiór.

oznacz moderatorów