anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

drop shipping

MAMY ROZWIĄZANIE!
wyszynsp
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry wszystkim,

Mam taką sugestię. Czy Allegro mogło by w aukcjach rozróżniać tzw. SPRZEDAJĄCYCH (jasna definicja prawa) od tzw. POŚREDNIKÓW w systemie DROP SHIPPING  (nowoczesne e-commerce) ?

Można się nieźle naciąć, czekając po 40 dni na towar, bez dowodu zakupu, bez żadnego wsparcia.

Szczególnie, jeśli kupującym jest firma, będącym czynnym podatnikiem VAT.

Pozdrawiam.

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
Aditum
#12 Orędownik#

@wyszynsp A co ma piernik do wiatraka ? Ja mam aukcje, które są w dropshippingu i "wysyłam" często szybciej niż produkty z magazynu własnego. Do każdego zamówienia niezależnie od formy wysyłany jest elektroniczny dokument sprzedaży. Pełna obsługa reklamacji gwarancji czy zwrotów. Mało tego niejednokrotnie kupując od firmy, wysyłka z ich własnego magazynu a ja nie dostaję faktury, o którą prosiłem ani na mail ani w formie papierowej. Trzeba się prosić o dokument, zwroty trudne. Nie chciałbym być wrzucony z innymi do jednego worka ponieważ ja sprzedając także w dropshippingu oferuję dużo wyższy standard niż inni sprzedawcy w systemie tradycyjnym. Na każdej aukcji jest napisany deklarowany czas wysyłki więc możesz to zobaczyć zanim się "natniesz" jeśli nie dotrzyma terminu możesz to ocenić. 

Nie mierz wszystkich jedną miarą. 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
wyszynsp
#8 Zapaleniec#

Absolutnie nie mierzę wszystkich jedną miarą.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zgodnie z regulaminem pośrednik powinien wystawiać usługę sprowadzenia towaru w kategoriach usługowych, a nie w kategoriach przedmiotów.

oznacz moderatorów
Aditum
#12 Orędownik#

Jestem właścicielem przedmiotów, opłacam miesięczną "pulę". Wysyłka jednak jest z innego magazynu, z firmy której nie jestem właścicielem. "Zrzucam wysyłkę" na inną firmę, zlecam im wysyłkę mojego towaru - drop shipping.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca wystawiający fakturę za przedmiot, wystawia go w kategoriach przedmiotów.

Pośrednik, który nie wystawi faktury za przedmiot, wystawia usługę pośrednictwa w kategoriach usługowych.

oznacz moderatorów
Client:90945454
#1 Nowicjusz#

Cześć.
Jesteśmy firmą z 7-letnim doświadczeniem w sprzedaży części samochodowych w serwisie **piiip** Germany. Chcielibyśmy rozpocząć dropshipping w naszych sklepach internetowych i jesteśmy zainteresowani pozyskiwaniem produktów z Allegro. Proszę, daj mi znać, jak to działa tutaj.

oznacz moderatorów
wyszynsp
#8 Zapaleniec#

Nie działa. Niestety.

oznacz moderatorów