anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dwie przesyłki kupione przez koszyk od jednego sprzedawcy.

rafal1970-r1
#1 Nowicjusz#

Kupiłem przez koszyk dwa przedmioty od jednego sprzedawcy , zaznaczyłem opcje dostawy - Poczta Polska odbiór w punkcie . Sprzedawca wysłał mi dwie paczki , jedną Pocztą , drugą Inpostem . Po sprawdzeniu transakcji  okazało się , że zapłaciłem za dwie dostawy . To normalne ?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli rożne metody dostawy były w ofercie (sprawdź), to wówczas jest to normalne.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Normalne. Sprzedawca może mieć różne opcje dostawy w różnych aukcjach . Kupując musisz patrzeć czy każdy kupowany przedmiot ma taką samą formę dostawy jak i ile przedmiotów jest u danego sprzedawcy na jedną wysyłkę 

oznacz moderatorów

rafal1970-r1
#1 Nowicjusz#

Jeśli brak logiki jest normalny, to gratuluję allegro . Pozdrawiam .

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@rafal1970-r1 owszem, allegro logiką nie grzeszy, ale to akurat zależy od przewoźników. Każdy przewoźnik ma swoje warunki co do wielkości przesyłek i ich zawartości. Trudno czasem do wszystkiego co się sprzedaje ustawić jednakowe warunki dostawy.

oznacz moderatorów

rafal1970-r1
#1 Nowicjusz#

Kupiłem sworzeń i dwa łączniki stabilizatora , karton po butach byłby za duży .

oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@rafal1970-r1 ja kupiłem jakieś 2 też niewielkie rzeczy i sprzedający wygenerował 2 przesyłki InPost bo w opcjach było 1sz/przesylka ale wysłał jedną paczką. Nie wiem co to daje sprzedającym żeby generować więcej przesyłek niż to konieczne. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak jest w ofertach, to nie jest że sprzedajacy ustawia to po zakupie, możesz wszystko zobaczyć przed zakupem a nawet zapytać sprzedającego czy wyśle w jednej paczce, a jak nie to szukać innej odpowiedniej oferty.

oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@LEW433 widzę że niedokładnie opisałem. Kupiłem 3 przedmioty po 14 zł z opcją 1szt/przesylka, mam Smart więc mi wszystko jedno iloma przesyłkami to przyjdzie. Po czym sprzedający generuje 3  nr przesylki.

Po 2 dniach przychodzi 1 koperta babelkowa do paczkomatu.

Po co ten cyrk z generowaniem 3 nr przesyłki? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musi generować tyle ile jest zamówień,tego wymaga Allegro, trzy to trzy etykiety, inna sprawa Smarta> jak łączysz od jednego sprzedającego z tą samą metodą dostawy.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Chorzowiak Jak sprzedawca wygeneruje mniej etykiet niż zostało opłacone to dostaje punkty karne i spada jego jakość w statystykach  .Jak chcesz być dobry to dostajesz po d....ie , tak działa regulamin.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@rafal1970-r1 podczas zakupu wszystko widzisz i masz możliwość skorygowania , jeśli się zgadza zatwierdzasz , a jak masz wątpliwości anulujesz zakup i szukasz innej opcji . Twoich ruchów sprzedawca nie widzi i nie wie jakie masz plany i dlaczego wybierasz taką opcję , otrzymał zlecenie na 2 przesyłki to tak wysłał .

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Dopłaty do smarta różnią się miedzy sobą w zależności od przewoźnika i kwoty zakupu. Mogło mu zwyczajnie wyjść taniej wysłać 2 paczki.

oznacz moderatorów