anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Włamanie na konto allegro zakup kodów

utiwawa
#7 Wielbiciel#

Doszło do włamania na konto allegro.

Osoba która tego dokonała zakupiła 7 produktów cyfrowych w postaci kodów.

Oczywiście sprzedający wysłali kody w wiadomości prywatnej lub na przejęty email.

Czy za takie usługi nie należało się płacić blikiem lub przelewem tradycyjnym  dało by to szansę na zablokowanie przelewu lub w przypadku blikia na weryfikację płatności, Ponieważ przypięta karta do konta nie prosi i weryfikację płatności. 

Jak najskuteczniej odzyskać utracone środki? 

Czy program ochrony kupujących uwzględnia takie sytuacje?

Jak tak czytam w internecie to allegro z przypiętymi kartami ma taką lukę w zabezpieczeniach i dlatego wysyp jest takich przypadków. 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

pinsplash
#21 Demiurg#

@utiwawa poc o przypoinać kartę do konta?? Nie nie lepiej przelewem tardycyjnym bo wiele osób chce "na szybko" a przy przelewie nie zawsze jest to możliwe. Gdzie? Na policję. Spróbuj też przez kontakt allegro, ale watpię aby zwrócili.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

utiwawa
#7 Wielbiciel#

Sprawa zgłoszona na Allegro do czasu odzyskania dostępu do email konto było zablokowane w allegro przez pracownika po zgłoszeniu o zaistniałej sytuacji. 

Karta zablokowana w banku i zgłoszona sytuacja.

Zawiadomienie na policję dokonane.

Potwierdzenie zawiadomienia dostarczone do banku.

 

Karta kredytowa przypięta do konta bo jak brak środku na rachunku ROR to zakupy można zrobić a w tamtych czasach nie było jeszcze Allegro pay

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@utiwawa, czy na pewno chodzi o konto, z którego tu piszesz? Nie widzę na nim żadnych zakupionych kodów. 

Zgłoszenie do banku jest tu najskuteczniejsze (chargeback).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

utiwawa
#7 Wielbiciel#

Pania  Maju.

Konto to kula_01

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Dziwne. Może cos zmienili. Dawniej jak kupowałam takie rzeczy to wszelkie kody, doładowania itp były wyłączone z płatności kartą. 

oznacz moderatorów

utiwawa
#7 Wielbiciel#

Sprzedający kody sam stwierdził że allegro nie trzyma się własnego regulaminu zezwalając na takie płatności.  

 

Po odzyskaniu konta mieliśmy namiary na sprzedawcę i rozmawiałem telefonocznie ze sprzedawcą.

oznacz moderatorów

utiwawa
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem symulacje takiego kodu palystation Network za 125zl 

Kiedy kod jest wystawiony w odpowiedniej kategorii to tylko dwie opcje zapłaty są dostępne blik i przelew.

Jak trafilem na kod w innej kategorii najwyraźniej  to dostępny był pełen wachlarz zapłaty blik, karta, allegro Pay.

Czyli system allegro nie wyłapuje wszystkich takich aukcji z treścią cyfrową 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@utiwawa tak, dziękuję za Twoje zgłoszenie! Tutaj lista kategorii, w których nie można płacić kartą. Zgłosiłam już oferty, które były w nieprawidłowych kategoriach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

utiwawa
#7 Wielbiciel#

Naprawdę mam wrażenie że allegro ma w wielkim poważaniu bezpieczeństwo własnych klientów. 

Co z aukcją Numer oferty: 11122450339

Przecież to jest produkt cyfrowy z możliwością płacenia pełnym wachlarzem mozliwci  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

utiwawa
#7 Wielbiciel#

Aukcji które nie są objęte ochroną płatności poprzez pełną weryfikację. Za kody w wersji elektronicznej są setki jak nie tysiące 

Następny przykład aukcja 9550618662

oznacz moderatorów