anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ze sprzedającym

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:41829311
#8 Zapaleniec#

Niestety zakończyłam dyskusje ze sprzedającym, a potrzebuje ponownie ją otworzyć... Czy ja się to zrobić za pośrednictwem Allegro? Sprzedający wysłał mi dwa biurka zamiast toaletki z lustrem. Myślałam, że to dwie toaletki (nie składałam ich ponieważ to prezent) i sprzedający dosłał mi lustro, tzn. jest w drodze dlatego zakończyłam dyskusje. Po złożeniu okazało się, że to dwa biurka, a nie toaletka - brakuje szuflady. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Chciałam dobrze dla sprzedającego, nie wiedziałam, że jak zamknę dyskusje to już jej nie otworze...... 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
PHUABIB2
#12 Orędownik#

A może po prostu zamiast dyskusji spróbować np. zadzwonić do sprzedającego albo wysłać mu maila?

Jako sprzedający wiem, ze dyskusje nie są najlepszym rozwiązaniem problemów, w większości wystarczy telefon lub mail i można dojść do porozumienia.  Sprzedający też są ludźmi i mogą się pomylić, ale zawsze można się dogadać w bezpośredniej rozmowie.

oznacz moderatorów
Client:41829311
#8 Zapaleniec#

Właśnie w pierwszej kolejności napisałam do sprzedawcy... Ale ani wtedy ani teraz nie odpisuje na maile. Spróbuje się jeszcze skontaktować telefonicznie, odpowiadał mi tylko za pomocą dyskusji... 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@PHUABIB2, ale lepsze niż ocena 🙂 łatwiej się dogadać zanim dostanie się negatywa 😛

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  też tak uważam, a negatywa to można dostać za byle co, nawet, jak klient się rozmyśli i nie zapłaci może ci takiego wstawić. Albo jak nie będzie zadowolony z procesu reklamacji, a nawet jak zapominał co kupił i co dostał, a wystawia komentarz po 90 dniach od zawarcia transakcji (mam taki przypadek na swoim koncie, może sprawdzić)

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

wtedy ląduje na CL, mógł pomyśleć zanim wystawił ocenę 🙂

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

Ląduje, ale za pół roku piszę, że chce kupować a nie może i nie wie, dlaczego 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

wtedy dostaje informację o powodzie blokady i jak nie usunie komentarza, nie zniknie 🙂

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

Tylko że na usunięcia komentarza ma 21 dni, a on pisze po pół roku, że nie może kupić.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

szczegóły szczegóły, jakby chciał to by usunął, wystarczy kontakt z supportem 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@PHUABIB2 z tego co kojarzę, na wniosek kupującego, Allegro może usunąć komentarz w dowolnym momencie. Nawet po pół roku i dłużej. Jednak to osoba wystawiająca musi się do nich o to zwrócić.

Ja bym mu CL nie odblokował.

Sam miałem kilka razy pytania "a dlaczego jestem na czarnej liście?". Wychodzę z założenia, że skoro ktoś celowo zaniżał mi noty, bez argumentacji to i ja nie jestem zobowiązany do tego aby mu wtedy odpowiadać.

Najlepszy był koleś, który mi noty zaniżył na 1 gwiazdkę za koszt wysyłki, a przy okazji wyzwał w mailach, napisał, że na pewno nie będzie u mnie kupował, a po ponad roku nagle pisze do mnie z pytaniem dlaczego ma blokadę. On by chciał zrobić zakupy 😄 Mało nie spadłem z krzesła wtedy ze śmiechu 😄

oznacz moderatorów
ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

no to ma pecha....

i czas do rozważania nad własnymi działaniami,,

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Allegro może otworzyć zamkniętą dyskusję. Spróbuj pogadać tutaj - użyj opcji czatu, albo zamów rozmowę: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2c798b65-a629-4d86-8fde-ab93de1c4166

Poza tym dyskusja nie jest Ci potrzebna do reklamowania towaru niezgodnego z opisem. Choć fakt, przydaje się.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko Napisała że na prezent !!! zwrócić może owszem ale pewnie nie o to jej chodzi

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

A gdzie ja piszę o zwrocie? Reklamacja z uwagi na niezgodność z opisem. I tyle. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko Reklamacja to będzie zwrot !!!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Mam na myśli odesłanie a nie rezygnację z zakupu SORY 😀

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Reklamacja niezgodności z opisem, a zwrot konsumencki to dwie całkowicie rózne sprawy. Podszkol się - możesz tutaj: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,196,1127,113,1,reklamacja-czy-zwrot.html

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Strasznie jesteś naładowany !!!Może jakiś portal inny niż Allegro

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko Podesłać ci  linka ?

oznacz moderatorów