anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry moje pytanie jest konretne i dotyczy samej dyskusji, otót kto i na podstawie jakiego pun

bzrzeznik
#7 Wielbiciel#

Otóż jedna pracownica Allegro zadała pytanie sprzedającemu na podstawie czego zaniża zwrot kosztów transakcji i dała mu 24 godziny na odpowiedź  po czym inny pracownik Allegro podziela działania sprzedającego i za godzinę samodzielnie zamyka dyskusję nie wyjaśnioną, Dla mnie jest wiążący punk 10,2 regulaminu Allegro, a wygląda to tak jakby Allegro chowało pod swoimi skrzydłami oszustów. Sprawa dotyczy odstąpienia od umowy, a sprzedający obniża o 25% zwrot kosztów transakcji a Allegro przystaje na to, żenada

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

kostas11
#21 Demiurg#

@bzrzeznik sprzedawca obniża na podstawie ustawy, a allegro nie jest stroną transakcji, jak coś nie pasi udaj się do rzecznika konsumenta lub sądu 🙂

Art. 34. 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące
wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia
charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował
konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt
9. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bzrzeznik
#7 Wielbiciel#

Towar wysłany do mnie nie odebrałem  tylko odstąpiłem od umowy o czy wcześniej poinformowałem sprzedającego tak że towar wrócił do nie go w takim stanie jaki wysłał co zrobili kurierzy mnie nie interesuje. Nie odebrany samoczynnie wrócił do sprzedającego

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bzrzeznik mniemam ,że sprzedawca zgodnie z zapisem w UK obciążył Cię kosztem powrotu przesyłki 

oznacz moderatorów

bzrzeznik
#7 Wielbiciel#

Jeśli mi chcecie pomóc to odpisujcie jako że wiecie co piszecie ja pytałem o dyskusje a wy mi odpisujecie o tym co wiem a wy chyba nie bardzo, jeśli użytkowałbym towar i go uszkodził to na tej podstawie mógłby jeśli jesteś dobry w tym co piszesz to wyjaśnij kto i na jakiej postawie określa że ty zwróciłeś uszkodzony towar, aby Cię nie obrażać zadam Ci pytanie kupujesz garnitur na portalu a otrzymujesz cegłę poprzez paczkomat jak udowodnisz że że dostałeś cegłę ? Właśnie ten temat przerabiam i zamykają mi drzwi przed nosem a Ty mi piszesz rzeczy oczywiste dla mnie

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bzrzeznik opisz sytuację dokładnie to będziemy wiedzieli w czym tkwi problem bo jak na razie nie znamy przyczyny obniżenia zwrotu środków .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@bzrzeznik na podstawie filmiku z odpakowania paczki co się robić powinno, sprzedawcy nagrywają pakowanie żeby klienci nie twierdzili że dostają uszkodzony lub inny towar to klienci powinni nagrywać odpakowywanie przynajmniej rzeczy drogocennych. Druga rzecz cegła będzie miała inne opakowanie i gabaryt niż garnitur

oznacz moderatorów

bzrzeznik
#7 Wielbiciel#

Drogi kolego 1:0dla Ciebie rozbawiłeś mnie z tym gabarytem, no właśnie że nikt nie jest jeszcze do tego przygotowany do nagrywania

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bzrzeznik bo sprzedawca ma do tego prawo jeśli Twoje działanie przyczyniło się do utraty wartości towaru 

oznacz moderatorów

bzrzeznik
#7 Wielbiciel#

poczytaj odpowiedz wyżej

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Odpowiadasz za zwrot towaru w stanie nienaruszonym co przeklada sie na obnizenie jego wartosci. Sprzedawcy nie obchodzi czy zniszczyles opakowanie lub zle spakowales i zawartosc sie uszkodzila w drugim przypadku zglos sobie reklamacje do przewoznika jako nadawca

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@bzrzeznik ty o te 3 wagi niedziałające dalej walczysz?

oznacz moderatorów

bzrzeznik
#7 Wielbiciel#

@az1rael  napisał(a):

@bzrzeznik ty o te 3 wagi niedziałające dalej walczysz?


Tak i allegro zamknęło mi drzwi przed nosem zamykając samowolnie nierozwiązana dyskusję, allegro protekt zwrócił mi niedopłatę sprzedającego ale za to was kiedyś tam skubnie, skó.........stwo, na wniosek sprzedającego pracownik bezpieczeństwa zamknął i nie umią mi podać punktu na podstawie jakiej to zrobił?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Wszystko się rozbija o to z jakiego art uk skorzystałeś jak art 27 to powinien sprzedawca zwrócić kasę i za przesyłkę jak z chyba 43d to była to reklamcja z tytulu niezgodności towaru z umową więc sprzedawca wymienił towar. Pisałem ci żebyś pytanie do uokiku mailem wysłał odpisali ci? Aha jak nie powołałeś sie żaden artykuł a napisałeś do sprzedawcy o uszkodzeniu towaru to art 43 wchodzi w grę

oznacz moderatorów

bzrzeznik
#7 Wielbiciel#

Nie wiem z którego artykułu skorzystałem ale po otrzymaniu towaru otworzyłem go i po kolei władając bateryjki chciałem go odpalić ale ani jedna waga się nie włączyła w kurzony acz grzeczny wysłałem w wiadomości poprzez wiadomość do sprzedającego poza dyskusją wiadomość tego rodzaju" zwracam towar i oczekuję kasy" nie wiem czy to jest czytelne czy tylko jełop nie wie co to znaczy po czym poprzez formularz zwroty zrobiłem inna przyczyna niesprawny zwrot po czym ten sam formularz zrobił do sprzedającego info że jest to reklamacja. Z tąd całą chryja że sprzedający nie wie co to jest zwracam towar i oczekuję kasy, a jakbym wysłał mailem to jest to informacja czy nie. Wszystkie środki informacji są ważne że od razu to nie poszło przez dyskusję nie mam takiego obowiązku aczkolwiek od teraz nie będzie już ulgi. I cały czas się upiera że to reklamacja , allegro w dyskusji wypowiedziało się ze to ja mam rację i jest to odstąpienie od umowy a sprzedający przyjął to do wiadomości ale stwierdził że 15zł to ja mam zapłacić za ostatnią przesyłkę. Jak odstąpienie od umowy to cała kwota na konto plus najtańsza przesyłka a allegro powinno się do mnie zwrócić że jednak sprzedający nadał paczkę a a ja mam pokryć kurs zwrotny. Nigdzie nie ma w regulaminie natomiast pracownica mi odpisała że na w niosek i wyjaśnienia pracownik bezpieczeństwa Allegro zamknął tą dyskusję, dla mnie skó...........stwo. Wyraź swoją opinie jestem ciekawy.A jak bym ja teraz chciał kupić towar i napisał że inflacja i podwyżki cen i za towar zapłacę tylko 2/3 ceny to tak można i na piśmie mogę im dać jak bardzo ceny poszły w moim budżeciedomowym

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli zwrot bez podania przyczyny?

oznacz moderatorów

bzrzeznik
#7 Wielbiciel#

W dyskusji pracownica Allegro zadecydowała że jednak mam prawo w ciągu 14 dni na taką  zmianę decyzji na co zgodę wyraził sprzedający ale żeby mi dowalić powiedział że odlicza sobie 12 zł na powrotną paczkę jak odstąpieni od odstąpienie i zasady od odstąpienia? Moja logika

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To potrącono ci za nieodebranie paczki. Niestety ale obie strony mają obowiązki w tym obowiązek odebrania paczki są pewne procedury trzeba je kończyć czyli powinieneś odebrać i w dyskusji poprosić o opłaconą etykietę na odesłanie. Na przyszłość nie używaj słowa uszkodzone i nie działa jeśli nie planujesz zgłaszać reklamacji ani nie używaj zwrotu reklamacja z tytułu niezgodności z umową (towar nie działa) bo to art 43d uk i najpierw naprawa potem wymiana na końcu pomniejszenie ceny towaru / rabat dla kupującego lub zwrot kasy. A jak zamierzasz zwracać to nie zaznaczaj w formularzu allegro nic oprócz zwrot bez podania przyczyny a do sprzedawcy pisz że zgłaszasz zwrot z art 27 uk wtedy twój przekaz jest klarowny 

oznacz moderatorów

bzrzeznik
#7 Wielbiciel#

Masz kolego całkowitą rację ten spór właśnie mnie tego nauczył i żadnej grzeszności pisania w wiadomościach do sprzedającego tylko i wyłącznie dyskusja

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@bzrzeznik    po tym co przeczytałem, na końcu juz pobieżnie bo szkoda mi bylo czasu na ten chaotyczny opis to smialo moge stwierdzic, ze kto jak kto ale ty nie powinien korzystac z Allegro. A najlepiej z zadnych innych zakupow wymagajacych wiecej inwencji.

Niestety sa ludzie ktorzy nie powinni kupowac niczego innego niz artukuly spozywcze/higieniczne.

oznacz moderatorów