anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwne smsy z kodem od allegro

mama-i-dzidzia
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie od 10.04 dostaje smsy i nie wiem o co chodzi

Np

Twój kod sms: 394021


WyU7UcJNnRw

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mama-i-dzidzia
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20220611_010322_com.android.mms.jpg

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mama-i-dzidzia Na 99% próba wyłudzeni Twoich danych i oszustwa. Niczego nie klikaj, nic nie potwierdzaj. SKASUJ

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To oszustwo, uważaj.🤗

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mama-i-dzidzia Cześć, czy te wiadomości przychodzą na Twój numer z końcówką 405? Potwierdź mi to proszę i zweryfikuję tę sprawę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mama-i-dzidzia
#8 Zapaleniec#

Tak dokładnie na ten numer 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mama-i-dzidzia Dostałam informację, z której wynika, że najprawdopodobniej ktoś włamał się na pocztę przypisaną do Twojego konta Allegro. Masz takie same hasła do poczty i do konta w Serwisie, ale dwuetapowe uwierzytelnienie chroni przed wejściem na Allegro.

W tej sytuacji zmień hasła do poczty i do Allegro oraz - jeśli to możliwe - wyloguj zdalnie wszystkich użytkowników z poczty. Jeżeli  nie możesz tego zrobić samodzielnie, to skontaktuj się z administratorem skrzynki pocztowej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:55626512
#7 Wielbiciel#

Sprawdziłem, że przy próbie zalogowania przychodzi inny sms bez końcówki WyU7UcJNnRw, a z końcówką @allegro #<kod sms>. Mam wyłączone logowanie numerem telefonu

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:55626512 Zmień hasło do skrzynki pocztowej przypisanej do konta Allegro oraz do samego Allegro. Jeśli to możliwe, wyloguj zdalnie wszystkich użytkowników z poczty. To powinno pomóc. W przypadku powtórzenia się problemu, proszę Cię o sygnał.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:55626512
#7 Wielbiciel#

Na mojej skrzynce pocztowej w historii logowań nie mam włamań. Nie miałem na niej nigdy takiego samego hasła jak na allegro. Na skrzynce pocztowej mam też dwuetapowe logowanie.

Przy próbie logowania przychodzi sms inaczej skonstruowany, niż ten który przychodzi do mnie i do autorki tematu.

Jestem przekonany, że skrzynka pocztowa nie jest tutaj problemem. Myślę, że jest tutaj większy problem i allegro powinno się zatroszczyć o bezpieczeństwo użytkowników.

Możliwe, że jest jakiś punkt w systemie, gdzie wychodzi sms tak skonstruowany? Np. zmiana hasła lub odzyskiwanie hasła, gdzie ktoś znalazł lukę w zabezpieczeniach. Może akurat dwuetapowe logowanie lub fakt, że numer telefonu jest w systemie akurat mnie chroni, a nie innych użytkowników.

oznacz moderatorów

mama-i-dzidzia
#8 Zapaleniec#

Zmieniłam hasło 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:55626512 Upewnię się - czy do Ciebie również smsy przyszły na numer przypisany do konta Allegro (końcówka 666)?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:55626512
#7 Wielbiciel#

Tak. Przyszły do mnie trzy smsy na numer z końcówką 666

oznacz moderatorów

Client:55626512
#7 Wielbiciel#

Taka sama sytuacja spotkała mnie dzisiaj z tą samą kombinacją znaków na końcu. O co chodzi?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:55626512 Możliwe, że jest to ten sam problem, dlatego zastosuj się do zaleceń przedstawionych w tym poście.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów